تحصیل در رشته مدیریت در کانادا

در حال حاضر مهاجرت تحصیلی به کانادا بیش از پیش طرفدار دارد و مدیریت یکی از رشته های تحصیلی محبوب در این کشور است. رشته مدیریت یکی از پولسازترین و محبوب ترین رشته هایی است که در کشورهای پیشرفته به عنوان عامل اصلی موفقیت سازمان های مختلف به شمار می رود که کشور کانادا نیز به خوبی به آن واقف است و به عنوان یکی از ایده ال ترین مقاصد برای ادامه تحصیل در رشته مدیریت می باشد. در ادامه به بررسی تحصیل در رشته مدیریت در کانادا خواهیم پرداخت.

 

 

آشنایی با رشته مدیریت در کانادا

انتخاب رشته مدیریت برای ادامه تحصیل در کانادا انتخابی بسیار هوشمندانه است که جز باید های اساسی صنعت و تجارت مدرن می باشد. کشور کانادا با داشتن سیستم آموزشی نوین و خدمات آموزشی با کیفیت به گزینه ای ایده ال برای افاردی است که به کیفیت تحصیلات آکادمیک خود اهمیت می دهند می باشد.

انواع مختلفی از رشته های مدیریتی در کشور کانادا ارائه می شود که هر کدام مرتبط با حوزه ای خاص می باشد. در ادامه با انواع رشته های مدیریت در کانادا آشنا خواهید شد.

 • مدیریت حسابداری
 • مدیریت مالی
 • مدیریت منابع انسانی
 • تجارت بین الملل
 • مدیریت سیستم اطلاعات
 • بازاریابی
 • پژوهش عملیاتی
 • مدیریت صنایع مبتنی بر منابع
 • مدیریت مشاغل کوچک و کارآفرینی
 • مدیریت زنجیره تامین

تحصیل در مقطع کارشناسی مدیریت در کانادا

دوره کارشناسی مدیریت در کشور کانادا به طور معمول در ۸ ترم به دانشجویان ارائه می شود که ۴ سال به طول می انجامد و با نامBachlores  نیز شناخته می شود. البته برخی از دانشگاه ها ممکن است دوره های فشرده مدیریت را نیز داشته باشند که در ۳ سال بتوان این دوره ها را به پایان رساند.

مراحل اخذ پذیرش در دوره لیسانس در کانادا به دانشگاه انتخابی فرد بستگی دارد. برای تحصیل در دوره کارشناسی داوطلبان باید حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس را دریافت کنند که اگر دانشگاه انتخابی آن ها جز دانشگاه های برتر کانادا باشد نمره آزمون آیلتس نیز باید بالاتر باشد. همچنین داوطلبان باید نمرات خوب و معدل بالا داشته باشند و از توانایی پرداخت شهریه دانشگاه برخوردار باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت در کانادا

کارشناسی ارشد مدیریت در کانادا (Master) یکی از پرتقاضاترین مقاطع برای ادامه تحصیل در کانادا می باشد که به طور معمول ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد.

دور دیگری نیز وجود دارد با نام پست بک Post baccalaureate که بسیار شبیه دوره کارشناسی ارشد است با این تفاوت که پست بک یک گواهی نامه حرفه است که پیش نیازهای ساده تری برای پذیرش در آن لازم می باشد.

نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در این مقطع ۶.۵ به بالا است.

تحصیل در مقطع دکتری مدیریت در کانادا

دوره دکتری مدیریت در کانادا بیشتر بر پایه انجام پروژه های تحقیقاتی می باشد. برای تحصیل در این مقطع که ۳ سال طول می کشد افراد باید شرایط زیر را داشته باشند:

 1. مدرک زبان انگلیسی با نمره ۷ به بالا
 2. داشتن حداقل ۴ سال سابقه کار
 3. ارائه توصیه نامه از طرف دانشگاه یا اساتید
 4. نگارش مقالات علمی
 5. پیدا کردن استاد راهنما
 6. تائید مدارک و مقالات داوطلب تویط استاد راهنما

 

تحصیل در رشته مدیریت در کانادا

 

مطرحترین رشته مدیریت،  رشته ی مدیریت کسب و کار و یا MBA در کانادا است. که در مقطع ارشناسی ارشد به داوطلبان ارائه می گردد در ادامه به بررسی این رشته خواهیمم پرداخت.

مدیریت کسب و کار MBA در کانادا

MBA یکی از پرطرفدارترین رشته های مدیریت است که پس از گذراندن دوره های تحصیلی در هر یک از گرایش های زیر می توان در این رشته تحصیل کرد:

 • مالی
 • لجستیک
 • فناوری اطلاعات
 • منابع انسانی
 • بازاریابی
 • بازرگانی

با تحصیل در این رشته موقعیت های کاری بسیار مطلوبی در انتظار فارغ التحصیلان خواهد بود افراد با تحصیل در این رشته روش های موفقیت در بازار کسب و کار به صورت علمی و به دست آوردن تجربه های عینی می آموزند. برای تحصیل در رشته MBA در کانادا باید دارای شرایط زیر باشید:

 1. گذراندن آزمون GMAT و GRE
 2. داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 3. ارائه مدرک کارشناسی با معدل بالا
 4. داشتن حداقل ۲ سال سابقه کار در حوزه های مرتبط

 

تحصیل در رشته مدیریت در کانادا

 

بهترین دانشگاه های مدیریت در کانادا

هدف از دوره‌های رشته مدیریت این است که دانشجویان کلیه مهارت های مورد نیاز برای تبدیل شدن به مدیرانی توانمند با عملکرد هوشمند تبدیل بشوند. برنامه درسی این دوره ها به نحوی طراحی شده که دانشجویان را در حل مسائل مختلف به صورت عملگرا، ایجاد روابط صحیح و صمیمانه با مشتریان و همکاران، مدیریت شرایط سخت و بحران ها و هدایت و رهبری تیم‌های مختلف را بیاموزند.

کشور کانادا همواره در ارائه خدمات آموزشی بسیار پیشرو بوده و از امکانات گسترده ای برا آموزش دانشجویان در دانشگاه های بهره می جوید به همین دلیل دانشگاه های این کشور جز برترین دانشگاه های جهان به شمار می روند. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه های مدیریت کانادا نوشته شده است.

 

رتبه در کانادانام دانشگاه
۱Sauder School of Business – University of British Columbia
۲Schulich School of Business – York University
۳Ivey Business School – Western University
۴Desautels Faculty of Management – McGill University
۵Joseph L. Rotman School of Management – University of Toronto
۶Alberta School of Business – University of Alberta
۷HEC Montréal Business School | Montréal, Québec, Canada
۸Smith School of Business – Queen’s University
۹DeGroote School of Business – McMaster University
۱۰John Molson School of Business – Concordia University

 

هزینه تحصیل در رشته مدیریت در کانادا

یکی از دغدغه های اصلی داوطلبان مهاجرت تحصیلی به کانادا هزینه های مهاجرت و  تحصیل در ایان کشور می باشد. هزینه تحصیل در رشته مدیریت در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن ها می توان به مقطع تحصیلی داوطلب، موقعیت مکانی دانشگاه و نحوه اسکان دانشجو اشاره کرد.

همانطور که گفته شد هزینه تحصیل در مقطع مختلف متفاوت است در جدول زیر هزینه تحصیل در دوره های مختلف به صورت  تقریبی بیان شده است.

 

مقطع تحصیلیبازه هزینه تحصیل در دانشگاه (دلار کانادا)
لیسانس (BBA)۲۵۰۰۰-۴۵۰۰۰
فوق لیسانس (MBA)۳۰۰۰۰-۹۰۰۰۰
دکتری (DBA)۱۰۰۰۰-۲۰۰۰۰

 

بورسیه های تحصیلی رشته مدیریت در کانادا

یکی از پرسش های متداول داوطلبان که از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است امکان اخذ بورسیه تحصیلی کانادا است چرا که یکی از بهترین روش ها برای کاهش هزینه ها دریافت کمک هزینه می باشد. شانس دریافت بورسیه در هر مقطع تحصیلی متفاوت است به نحوی که امکان دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی برای داوطلب بین المللی وجود ندارد.

اما خبر خوب این است که برای مقطع کارشناسی ارشد و مدیریت بورسیه های تحصیلی مختلفی وجود دارد که دانشجویان می توانند در صورت واجد شرایط بودن از آن ها بهره مند شوند. برخی از این بورسیه ها عبارتند از:

 • Ontario Graduate Scholarships (OGS)
 • University of Waterloo Graduate Scholarship
 • Central Sector Scheme of National Overseas Scholarship for SC etc. candidates
 • Go Clean Scholarship

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره