تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان

تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان طرفداران خاص خود را از سراسر دنیا دارد. کشور انگلستان همانطور که می دانید برترین دانشگاه های دنیا را برای ارائه تحصیلات آکادمیک دارد به طوری ک دانشگاه های انگلستان در لیست برترین دانشگاه های جهان در صدر لیست قرار داشته و رتبه تک رقمی دارند. رشته میکروبیولوژی از جمله رشته های محبوب است که در انگلستان به دانشجویان ارائه می شود.

 

 

رشته میکروبیولوژی در انگلستان

رشته میکروبیولوژی رشته ای بسیار گسترده است که طیف وسیعی از موضوعات را در برمیگیرد. رشته میکربیولوژی در اصل پایه و اساس رشته هایی نظیر پزشکی و علوم آزمایشگاه می باشد و به بررسی و شناسایی میکروارگانیسم ها و تاثیرات آن ها در محیط زیست می پردازد.

دانشجویان رشته میکروبیولوژی در انگلستان بیشتر طول دوره تحصیلی خود را در آزمایشگاه ها می گذرانند بنابراین داشتن آزمایشگاه های پیشرفته و مجهز از موارد ضروری برای موفقیت در این رشته است و دانشگاه های انگلستان اهمیت این موضوع را به خوبی می دانند.

رشته میکروبیولوژی شامل گرایش هایی چون میکروبیولوژی پزشکی، میکروبیولوژی غذایی، میکروبیولوژی صنعتی است که بعد از گرفتن مدرک کارشناسی می توانید در هر یک از این گرایش ها ادامه تحصیل بدهید.

 

تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان

 

دوره های رشته میکروبیولوژی در انگلستان

شما در هر مقطع تحصیلی ک باشید می توانید برای تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان اقدام کنید چرا که این رشته در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به داوطلبان ارائه می شود.

دوره کارشناسی رشته میکروبیولوژی در انگلستان یک دوره ۳ ساله است. این دوره ترکیبی از واحدهای عملی و واحدهای تئوری می باشد و دانشجویان با یادگیری مطالب پایه و ابتدایی این رشته شروع و در سال ها بالاتر مطالب تخصصی تر را فرا می گیرند.

دوره کارشناسی ارشد رشته میکروبیولوژی در انگلستان مناسب افرادی است که می خواهند دانش و مهارت خود را گسترش بدهند. این دوره به دو صورت به دانشجویان ارائه می شود:

 • دوره های ۱ ساله
 • دوره های ۲ ساله

دوره ۱ ساله کارشناسی ارشد در انگلستان از دروس عملی و تئوری تشکیل شده است که تعداد واحدهای عملی بیشتری دارد و دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن با موفقیت این دوره می توانند مدرک تحصیلی خود را دریافت کنند. در این دوره دانشجویان کارآموزی ندارند.

دوره های ۲ ساله دوره هایی هستند که علاوه بر آموزش در دانشگاه دانشجویان باید به مدت یک سال در کارآموزی نیز شرکت کنند که برای تقویت مهارت فرد و کسب تجربه مفید خواهد بود.

دانشجویان برای دوره های کارآموزی رشته میکروبیولوژی می توانند دوره کارآموزی حرفه ای و یا دوره کارآموزی تحقیقاتی را انتخاب کنند.

 • دوره کارآموزی حرفه ای برای آماده کردن و گسترش توانایی افراد برای ورود به بازار کار تمرکز دارد.
 • دوره کارآموزی تحقیقاتی این فرصت را به شما می دهد تا با همکاری در کنار یک تیم تحقیقاتی در یک محیط علمی، مهارت های تحلیلی، کار گروهی، تحقیقاتی و علمی خود را توسعه دهید.

مقطع دکتری میکروبیولوژی در انگلستان با انجام پروژه های تحقیقی و پژوهشی و شرکت در کنفرانس ها می گذرد. این دوره به طور معمول ۳ سال به طول می انجامد اما طول آن به موضوع تحقیقی دانشجو بستگی دارد. دانشجویان دکتری در پایان دوره باید پایان نامه خود را به استادان ارائه بدهند.

دروس رشته میکروبیولوژی در انگلستان

برخی از دروس رشته میکروبیولوژی در انگلستان را مشاهده می کنید:

 • میکروبیولوژی عملی
 • روش های تحقیق
 • درک عفونت
 •  تشخیص مولکولی
 • واکسیناسیون، ضد میکروب و مقاومت
 • میکروبیولوژی بالینی بهداشت
 •  جهانی و اپیدمیولوژی

هزینه تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان

هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان به عوامل مختلفی نظیر شهر و محل قرارگیر دانشگاه، نوع دانشگاه و رشته تحصیلی بستگی دارد. بسیاری از دانشجویان نگران مخارج خود در این کشور هستند و قبل از هر چیزی دوست دارند در مورد هزینه های تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان اطلاعات کسب کنند.

یکی از شرایط اصلی برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه است بنابراین این موضوع دارای اهمیت حیاتی برای داوطلبان می باشد. در جدول زیر هزینه تحصیل در هر کدام از مقاطع رشته میکروبیولوژی در انگلستان نوشته شده است.

 

مقطعهزینه سالانه
کارشناسی ۲۱ الی ۳۵ هزار پوند
کارشناسی ارشد۱۸ الی ۲۹ هزار پوند
دکتری۲۱ الی ۳۷ هزار پوند

شرایط تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان

فراهم کردن بی کم و کاست و بدو نقص شرایط تعیین شده توسط دانشگاه در روند پذیرش در دانشگاه های انگلستان بسیار مهم می باشد. برای تحصیل در انگلستان کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش یکی از مهمترین کارها می باشد.

یکی از شرایط مورد نیاز برای تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان نمرات می باشند به طوری که نمرات داوطلب باید در بازه تعیین شده توسط دانشگاه باشد همچنین داشتن نمرات خوب و بالا در دروس زیست شناسی و شیمی بسیار مهم است و تاثیر بسیاری برای قبولی در رشته میکروبیولوژی دارد. سایر شرایط مورد نیاز برای پذیرش در رشته میکروبیولوژی در انگلستان عبارتند از:

 1. داشتن معدل بالا
 2. ارائه مدرک معتبر زبان انگلیسی
 3. داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 4. قبولی در آزمون ورودی (برای برخی از دانشگاه ها)

برترین دانشگاه های رشته میکروبیولوژی در انگلستان

کشور انگلستان یکی از قوی ترین سیستم های آموزشی دنیا را دارد و آموزش باکیفیت و رعایت استانداردهای بالای آموزشی یکی از اصلی ترین هدف های انگلستان است. رشته میکروبیولوژی از جمله رشته هایی است که برای آموزش آن نیاز به آزمایشگاه می باشد و وجود آزمایشگاه های پیشرفته با تجهیزات کامل در دانشگاه های انگلستان بستر ایده آلی را برای آموزش دانشجویان فراهم می کند. دانشگاه های زیر که جز بهترین دانشگاه های انگلستان نیز می باشند، رشته میکوبیولوژی را ارائه می دهند.

 • دانشگاه آکسفورد
 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه کمبریج

 

تحصیل در رشته میکروبیولوژی در انگلستان

 

بازار کار رشته میکروبیولوژی در انگلستان

فارغ التحصیلان رشته میکروبیولوژی مطالب و تکنیک های گسترده ای در زمینه بیوشیمی و ژنتیک نیز می آموزند و در نتیجه میکروبیولوژیست ها به دلیل ماهیت رشته خود می توانند در طیف وسیعی از مشاغل شروع به فعالیت کنند. از جمله مراکزی که به فارغ التحصیلان میکروبیولوژی نیاز دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بیمارستان ها و دانشگاه ها
 • آزمایشگاه ها
 • تحلیلگران بالینی و علمی
 • صنعت داروسازی
 • صنایع غذایی

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره