خوابگاه دانشجویی در انگلستان

سالانه دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف برای تحصیل راهی کشور انگلستان می شوند. انگلستان با استاندارد های بالای آموزشی و شرایط زندگی ایده آل توانسته به مقصد تحصیلی پرطرفداری برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود. اما یکی از مسائلی که ذهن داوطلبان ادامه تحصیل را به خود مشغول کرده است خوابگاه های دانشجویی این کشور، شرایط و نحوه اسکان در آن ها می باشد. در ادامه مقاله با بررسی خوابگاه های دانشجویی انگلستان همراه گروه پیوند باشید.

 

 

زندگی در خوابگاه های دانشجویی انگلستان

خوابگاه های دانشجویی گزینه مناسب و اقتصادی برای دانشجویان بین المللی می باشد که همین موضوع باعث شده تا اقامت در خوابگاه های انگلستان در بین دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدار باشد که باعث شده تعداد درخواست ها از تعداد ظرفیت های موجود خوابگاه بیشتر شود.

زندگی در خوابگاه های این کشور فرصت برای تجربه زندگی پر جنب و جوش دانشجویی و تجربه روابط دوستانه جدید است که بسیاری از دانشگاه ها و کالج های انگلستان خوابگاهایی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته اند.

در ادامه با خوابگاه های دانشجویی انگلستان بیشتر آشنا خواهیم شد.

امکانات خوابگاه دانشجویی انگلستان

به طور کلی خوابگاه های انگلستان امکانات مطلوب و ایده آلی را برای دانشجویان خ فراهم می کنند. ظرفیت اتاق های خوابگاه می تواند متغییر باشد یعنی در بعضی از خوابگاه ها هر دانشجو ممکن است اتاق اختصاصی خود را داشته باشد و یا با تعداد دانشجوی دیگر هم اتاقی باشد که در اکثر مواقع ظرفیت اتاق ها ۴ نفره است. در این صورت برای هر دانشجو کمد، تخت و میز مطالعه جداگانه ای در نظر گرفته شده است. همچنین در داخل اتاق ها سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد.

آشپزخانه خوابگاه ها معمولا به صورت اشتراکی می باشد که البته در برخی موارد نیز ممکن است در داخل هر سوئیت تعبیه شد باشد.

از دیگر امکانات خوابگاه ها می توان به کتابخانه و سالن مطالعه، باشگاه، اتاق لباس شویی، سالن غذاخوری اشاره کرد. همچنین در این خوابگاه ها دسترسی به اینترنت برای کلیه ساکنین فراهم شده است.

امکانات و اتاق های خوابگاه ها ممکن است نسبت به یک دیگر متفاوت باشد. بهترین روش برای کسب اطلاعات دقیق از خوابگاه دانشگاهی که از آن پذیرش دریافت کرده اید مراجعه به وب سایت دانشگاه می باشد که در این صورت امکان مشاهده تصاویری از محوطه خوابگاه، اتاق ها، اشپزخانه و … وجود دارد.

 

خوابگاه های دانشجویی انگلستان

 

امنیت خوابگاه های انگلستان

خوابگاه های انگلستان همگی از امنیت بالایی برخوردار هستند به طوری که دارای نگهبانی ۲۴ ساعته هستند و در تمام طول روز انتظامات در ورودی خوابگاه ها حضور دارند. همچنین با نصب دوربین های امنیتی در ورودی و محوطه بیرونی خوابگاه دانشجویان از امینیت بیشتری برخوردارند.

دانشجویان برای ورود به خوابگاه باید کارت دانشجویی خود را به همراه داشته باشند و دوست یا مهمانی که قصد ورود به خوابگاه را دارد باید نام خود را در دفتر نگهبانی ثبت کند.

تغذیه و گزینه های غذا خوابگاه های انگلستان

تهیه غذا در خوابگاه ممکن است به عهده دانشجویان باشد و یا خود خوابگاه آن را فراهم کند که در اکثر خوابگاه های انگلستان تهییه غذا به عهده خود دانشجویان است یعنی دانشجویان خود باید مواد مورد نیاز برای غذا را خریداری و آشپزی کند. در برخی از خوابگاه ها که صبحانه، شام و ناهار برای دانشجویان سرو می شود هزینه آن در شهریه خوابگاه محاسبه می شود.

هزینه زندگی در خوابگاه های انگلستان

دانشجویان با زندگی در خوابگاه از استقلال نسبی برخوردار هستند و در محیطی دوستانه به همراه هم سن و سالان خود زندگی خواهند کرد. اداره خوابگاه ها بر عهده مسئولین تعیین شده از سمت دانشگاه است و دانشجویان دیگر دغدغه هایی نظیر مدیریت قبض های مصرفی، هزینه اینترنت، برخورد مستقیم با صاحب خانه و مواردی از این قبیل ندارند که باعث می شود این شیوه اسکان راحتتر از اجاره سوئیت و یا آپارتمان اشتراکی باشد.

 

 

هزینه زندگی در خوابگاه های دانشجویی انگلستان بر اساس امکانات و خدماتی که ارائه می دهد می تواند متفاوت باشد که در آن هزینه آب، برق، اینترنت، سرویس غذا و سایر خدمات دیگری که ارائه میشود، در شهریه اعمال شده است.  با همه این ها زندگی در خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر است اجاره منزل و آپارتمان در انگلستان می باشد. همچنین در اکثر مواقع این خوابگاه ها به دانشگاه نزدیک هستند که باعث صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل نیز می شود.

در زیر شهریه ماهانه خوابگاه ها نوشته شده است:

  • اتاق معمولی با ظرفیت ۲ نفر : ۵۵۰ الی ۸۷۰ پوند در ماه
  • اتاق معمولی با ظرفیت ۴ نفر: ۵۰۰ الی ۷۵۰ پوند در ماه
  • سوئیت:  ۶۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند در ماه
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره