خوابگاه دانشجویی در کانادا

سالانه دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف برای تحصیل راهی کشور کانادا می شوند. کانادا یا خدمات آموزشی سطح بالا و شرایط زندگی و رفاهی که برای شهروندان و مهاجرانش فراهم می کند توانسته به مقصد تحصیلی پرطرفداری برای دانشجویان بین المللی تبدیل شود. اما یکی از مسائلی که ذهن داوطلبان ادامه تحصیل را به خود مشغول کرده است خوابگاه های دانشجویی این کشور، شرایط و نحوه اسکان در آن ها می باشد. در ادامه مقاله با بررسی خوابگاه های دانشجویی کانادا همراه گروه پیوند باشید.

 

 

زندگی در خوابگاه های دانشجویی کانادا

خوابگاه های دانشجویی گزینه مناسب و اقتصادی برای دانشجویان بین المللی می باشد که همین موضوع باعث شده تا اقامت در خوابگاه های کانادا در بین دانشجویان بین المللی بسیار پرطرفدار باشد که باعث شده تعداد درخواست ها از تعداد ظرفیت های موجود خوابگاه بیشتر شود.

زندگی در خوابگاه های این کشور فرصتی برای تجربه زندگی پر جنب و جوش دانشجویی و تجربه روابط دوستانه جدید است که بسیاری از دانشگاه ها و کالج های کانادا خوابگاهایی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته اند.

در ادامه با خوابگاه های دانشجویی کانادا بیشتر آشنا خواهیم شد.

امکانات خوابگاه دانشجویی کانادا

امکانات و اتاق های خوابگاه ها ممکن است نسبت به یک دیگر متفاوت باشد. بهترین روش برای کسب اطلاعات دقیق از خوابگاه دانشگاهی که از آن پذیرش دریافت کرده اید مراجعه به وب سایت دانشگاه می باشد که در این صورت امکان مشاهده تصاویری از محوطه خوابگاه، اتاق ها، اشپزخانه و … وجود دارد.

طور کلی خوابگاه های دانشجویی کانادا امکانات مطلوب و ایده آلی را برای دانشجویان  فراهم می کنند. ظرفیت اتاق های خوابگاه می تواند متغییر باشد یعنی در بعضی از خوابگاه ها هر دانشج ممکن است اتاق اختصاصی خود را داشته باشد و یا با تعداد دانشجوی دیگر هم اتاقی باشد که در اکثر مواقع ظرفیت اتاق ها ۴ نفره است که در این صورت برای هر دانشجو کمد، تخت و میز مطالعه جداگانه ای در نظر گرفته شده است. همچنین در داخل اتاق ها سرویس بهداشتی و حمام برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

آشپزخانه خوابگاه ها معمولا به صورت اشتراکی می باشد که البته در برخی موارد نیز ممکن است در داخل هر سوئیت تعبیه شد باشد.

از دیگر امکانات خوابگاه ها می توان به کتابخانه و سالن مطالعه، باشگاه، اتاق لباس شویی، سالن غذاخوری اشاره کرد. همچنین در این خوابگاه ها دسترسی به اینترنت برای کلیه ساکنین فراهم شده است.

 

خوابگاه دانشجویی در کانادا

 

امنیت خوابگاه های کانادا

خوابگاه های کانادا همگی از امنیت بالایی برخوردار هستند به طوری که دارای نگهبانی ۲۴ ساعته هستند و در تمام طول روز انتظامات در ورودی خوابگاه ها حضور دارند. همچنین با نصب دوربین های امنیتی در ورودی و محوطه بیرونی خوابگاه دانشجویان از امینیت بیشتری برخوردارند.

دانشجویان برای ورود به خوابگاه باید کارت دانشجویی خود را به همراه داشته باشند و دوست یا مهمانی که قصد ورود به خوابگاه را دارد باید نام خود را در دفتر نگهبانی ثبت کند.

تغذیه و گزینه های غذا خوابگاه های کانادا

تهیه غذا در خوابگاه ممکن است به عهده دانشجویان باشد و یا خود خوابگاه آن را فراهم کند که در اکثر خوابگاه ها کانادا تهییه غذا به عهده خود دانشجویان است یعنی دانشجویان خود باید مواد مورد نیاز برای غذا را خریداری و آشپزی کند. در برخی از خوابگاه ها که صبحانه، شام و ناهار برای دانشجویان سرو می شود هزینه آن در شهریه خوابگاه محاسبه می شود.

هزینه زندگی در خوابگاه های کانادا

دانشجویان با زندگی در خوابگاه از استقلال نسبی برخوردار هستند و در محیطی دوستانه به همراه هم سن و سالان خود زندگی خواهند کرد. اداره خوابگاه ها بر عهده مسئولین تعیین شده از سمت دانشگاه است و دانشجویان دیگر دغدغه هایی نظیر مدیریت قبض های مصرفی، هزینه اینترنت، برخورد مستقیم با صاحب خانه و مواردی از این قبیل نیستند که باعث شده این شیوه اسکان راحتتر از اجاره سوئیت و یا آپارتمان اشتراکی باشد.

هزینه زندگی در خوابگاه های دانشجویی کانادا بر اساس امکانات و خدماتی که ارائه می دهد می تواند متفاوت باشد که در آن هزینه آب، برق، اینترنت، سرویس غذا و سایر خدمات دیگری که ارائه میشود، در شهریه اعمال شده است. که با همه این ها زندگی در خوابگاه بسیار مقرون به صرفه تر است اجاره منزل و آپارتمان در کانادا می باشد. همچنین در اکثر ماقع این خوابگاه ها به دانشگاه نزدیک هستند که باعث صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل نیز می شود.

در زیر شهریه ماهانه خوابگاه ها نوشته شده است:

  • اتاق معمولی با ظرفیت ۲ نفر : ۵۰۰ الی ۶۷۰ دلار کانادا
  • اتاق معمولی با ظرفیت ۴ نفر: ۶۰۰ الی ۷۲۰ دلار کانادا
  • سوئیت:  ۶۰۰ الی ۱۱۵۰ دلار کانادا

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره