دریافت ویزای همراه انگلستان

بسیاری ار افراد زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در خارج می گیرند ممکن است دوری از اعضای خانواده در این مسیر آن ها را با چالش مواجه می کند. به همین دلیل ویزای همراه انگلستان توسط مسئولین در نظر گرفته شده تا افراد زیر ۱۸ سال و افراد متعهل از حمایت اعضای خانواده خود بهره مند شوند. دریافت ویزا همراه انگلستان این امکان را به دانشجویان بین المللی می دهد تا با خیال آسوده تری در کشوری جدید به تحصیل و زندگی بپردازند. در ادامه می خواهیم به بررسی همه جانبه روند دریافت ویزا همراه انگلستان در سال ۲۰۲۳ بپردازیم.

 

نکات مهم در زمان اقدام برای ویزای همراه انگلستان

باید به محل اقامت برای همراه خود فکر کنید. بسیاری از دانشگاه ها محلی برای اقامت همراه و اعضای خانواده ندارند. در ضمن برای اقامت و اسکان در سایر جاها به جز خوابگاه باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

برای زندگی در انگلستان به همراه اعضای خانواده باید بوجه مناسب و کافی در نظر داشته باشید. در حالی که اسپانسر مالی جهت پرداخت هزینه های خود و همراهان خود داری باید تائیدیه کتبی از طرف اسپانسر خود در زمان درخواست ویزا به سفارت ارائه دهید.

 

ممکن است افراد همراه شما از توانایی کافی برای زندگی در انگلستان برخوردا نباشند مثلا ممکن است نتوانند خوب به زبان انگلیسی صحبت کنند. در صورت داشتن کودک کم سن نیز ممکن است هزینه نگهداری در مهد زیاد باشد و شما مجبور باشید خودتان از آن نگهداری کنید.

اگر تصمیم گرفته اید که خانواده خود را به عنوان همراه به انگلستان ببرید، ابتدا تنهایی به این کشور سفر کرده و محل اقامت مناسب برای خود و خانوادتان بیابید سپس با خانواده به این کشور سفر کنید.

برنامه ریزی و مهیا کردن شرایط مناسب قبل از سفر به این کشور باعث می شود تا تجربه خوبی از زندگی و تحصیل در انگلستان داشته باشید همچنین باعث می شود تا در زمان مواجه با مشکلات از آمادگی لازم برخودار باشید.

 

همراه کیست؟

همراه به همسر و شریک قانونی و کودک زیر ۱۸ سال گفته می شود. البته توجه کنید که کودک به تنهایی همراه محسوب نمی شود و برای دریافت ویزا همراه لازم است تا پدر و مادر همزمان برای دریافت ویزا انگلستان اقدام نمایند.

خواهر و برادر همراه محسوب نمی شوند و برای سفر به انگلستان می توانند از طریق ویزا توریستی اقدام نمایند.

 

شرایط دریافت ویزا همراه انگلستان چیست؟

در صورتی فرد می توانند همسر و فرزندان خود را به عنوان همراه به انگلستان ببرند که:

 • دوره آموزشی فرد تمام وقت و جز تحصیلات تکمیلی باشد به طوری که طول دوره آموزشی بیش از ۹ ماه باشد.
 • اساپانسر مالی شما دولت انگلستان بوده و طول دوره شما حداقل ۶ ماه باشد.

اگر شرایط گفته شده در بالا را ندارید اما از قبل ویزای تحصیلی دریافت کرده باشید با داشتن شرایط زیر می توانید برای ویزا همراه اقدام نمایید:

 • ویزای نوع Tier4 شما فعال است یا حداکثر ۳ ماه پیش از درخواست ویزای جدید منقضی می‌شود
 • دوره یا رشته جدید شما بیش از ۶ ماه طول می‌کشد
 • اعضای خانواده شما از قبل ویزای همراه دارند (یا حداکثر ۳ ماه پیش از درخواست جدید منقضی می‌شود)
 • اعضای خانواده شما همزمان با درخواست جدید ویزای دانشجویی شما، برای دریافت ویزای همراه درخواست می‌دهند.

 

چه زمانی برای درخواست ویزا همراه اقدام نماییم؟

همراهان می توانند همزمان با درخواست ویزا تحصیلی فرد و یا بعد از دریافت ویزای تحصیلی توسط دانشجو اقدام نمایند.

 

هزینه درخواست ویزا همراه انگلستان چقدر است؟

هزینه درخواست ویزای همراه برای هر فرد ۳۶۳ پوند است. توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا همراه می تواند بر اساس زمان و مکان متفاوت باشد به عنوان مثال در ماه ژوئنیه و یا سپتامبر که اوج رسیدی به درخواست هاست ممکن است هزینه بیشتر باشد.

همراه همچنین باید هزینه اضافی بیمه  را نیز پرداخت کند که ۴۷۰ پوند در سال است.

همچنین باید حواستان به تمکن مالی نیز باشد و بودجه کافی برای تامین هزینه های همراهان خود در انگلستان داشته باشید. این مبلغ ۶۸۰ پوند برای هر نفر و برای حداکثر ۹ است. در صورتی که ویزا برای ۹ ماه و یا بیشتر باشد مجموعا باید ۶۱۲۰ پوند به ازای هر فرد در حساب خود داشته باشید.

 

مدارک لازم برای دریافت ویزا همراه انگلستان در سال ۲۰۲۳

 • صورت حساب بانکی و به نام دانشجو یا همسر او برای اثبات تمکن مالی
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • گواهی آزمایش بیماری سل در صورت وجود
 • گواهی تولد (در صورتی که همراه فزرند است)
 • گواهی ازدواج (در صورتی که همراه همسر است)
 • نتیجه ویزای فرد متقاضی تحصیل در انگلستان
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره