دریافت پذیرش مشروط از کشور کانادا

تحصیل در کشور کانادا رویایی از است که بسیاری از افراد در سرتاسر جهان در سر دارند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند. بسیاری از داوطلبان ممکن است شرایط تحصیل در کانادا مانند معدل بالا و مدارک تحصیلی معتبر و دیگر شرایط مورد نیاز را داشته باشند اما به دلیل نداشتن مدرک زبان در روند پذیرش در کانادا با مشکل مواجه شوند. که در همینجا راه حل منصفانه ای برای حل مشکل وجود دارد که آن چیزی نیست جز دریافت پذیرش مشروط از کشور کانادا. در ادامه مقاله به بررسی و شناخت پذیرش مشروط از کشور کانادا خواهیم پرداخت.

 

 

پذیرش مشروط یا کاندیشنال چیست؟

پذیرش مشروط یا با نام انگلیسی خود  conditional acceptance/admission به موقعیت و شرایطی اشاره می‌کند که متقاضی بر طبق شرایط خاص موفق به دریافت پذیرش از کالج یا دانشگاه می شود.

دانشجویان بین المللی فقط زمانی می توانند پذیرش مشروط دریافت کنند که تمامی شرایط تحصیل در کانادا از جمله شرایط مالی و تحصیلی را داشته و تنها موفق به کسب نمره بالا در زبان انگلیسی یا فرانسوی نشده باشند.  در این موارد دانشگاه شرایط داوطلب را به دقت بررسی می کند و اگر متقاضی از رزومه تحصیلی خوبی برخوردار باشد و نمره زبان وی در بازه نمرات تعیین شده توسط دانشگاه نباشد می تواند پذیرش کاندیشنال دریافت نماید.

منظور از پذیرش مشروط این است که دانشجو به شرطی می تواند در دانشگاه یا کالج تحصیل کنند که دوره های زبان را در کانادا بگذراند.

 

دریافت پذیرش مشروط از کشور کانادا

 

نحوه دریافت پذیرش مشروط از کانادا

برای دریافت پذیرش مشروط از کشور کانادا مانند سایر فرایندهای ثبت نام نیارمند گذراندن پروسه خاص خود می باشد. برای اخذ پذیرش مشروط باید مراحل زیر را سپری کنید:

۱.جستجو برای یافتن دانشگاه مناسب در کانادا

اولین مرحله این است که در مورد دانشگاه ها و مراکز آموزشی مختلف در کانادا تحقیق کنید چرا که همه دانشگاه ها این نوع از پذیرش را ارائه نمی دهند. همچنین در این مرحله باید اطلاعات کاملی از شایط پذیرش از این دانشگاه، میزان شهریه و  نحوه اقامت و اسکان دانشجویان کسب نمایید.

۲.ارسال درخواست پذیرش مشروط به کالج یا دانشگاه در کانادا

پس از آگاهی از شرایط و مدارک مورد نیاز باید این موارد را فراهم کرده و برای دانشگاه ارسال کنید. برای درخواست پذیرش از دانشگاه های کانادا باید مدارک خود را در وب سایت دانشگاه مربوطه بارگذاری کنید و فرم های ثبت نام را تکمیل کنید.

۳.دریافت پذیرش مشروط

پس از طی چند هفته دانشگاه مدارک و شرایط متقاضی را بررسی کرده و با ارسال ایمیل شما را از پذیرش یا عدم پذیرش در دانشگاه مطلع خواهد کرد. با دریافت پذیرش مشروط از کشور کانادا شما باید دوره های زبان را در دانشگاه یا موسسات مورد تائید آن بگذرانید.

چه کسانی می توانند پذیرش مشروط دریافت کنند؟

این نوع پذیرش یعنی پذیرش مشروط غالبا به داوطلبانی شرایط علمی  و رزومه تحصیلی آن ها برای دریافت پذیرش از دانشگاه های کانادا مکفی نباشد توصیه می شود.

از مواردی که می توان در صورت نقص آن می توان پذیرش کاندشنال دریافت کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

دریافت پذیرش مشروط از کشور کانادا

 

دانشجویان بین المللی که تمامی شرایط تعیین شده توسط دانشگاه های کانادا را دارند اما فقط مهارت زبان ها ضعیف است می توانند از طریق پذیرش مشروط اقدام کنند. در صورت تائید درخواست پذیرش مشروط متقاضیان می توانند برای سایر مراحل مهاجرت تحصیلی که شامل فرایند دریافت ویزا تحصیلی کانادا می شود، اقدام کنند.

در چنین حالتی، کالج یا دانشگاه موردنظر نامه پذیرش متقاضی را صادر می‌کند تا بتواند به کمک آن ویزا بگیرد و به کشور مقصد عزیمت کند.

در مواقعی که مدارک و شرایط برای تحصیل در رشته و دانشگاه موردنظر مهیا نباشد، مسلماً دریافت پذیرش مشروط می‌تواند یک موفقیت یا فرصت بزرگ محسوب بشود.

بسیاری از دانشگاه‌ها پذیرش کاندیشنال را برای متقاضیانی در نظر گرفته‌اند که سطح زبان انگلیسی آنها در حد قابل قبولی نیست.

پذیرش کاندیشنال فرصت خوبی است تا دانشجو ابتدا سطح زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشد و سپس با انتقال از پذیرش مشروط به کامل در رشته و دانشگاه مشغول به تحصیل شود.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره