راهنمای دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد یکی از بهترین و قدیمی ترین دانشگاه های انگلستان و جهان که بسیاری از متقاضیان تحصیل در انگلستان رویای پذیرش در آن را دارند. دانشجویان بسیاری هر سال موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان می شود و قبولی در دانشگاه آکسفورد انگلستان برای تمامی داوطلبان امکان پذیر است به شرطی که صلاحیت علمی کافی را داشته باشند. دانشگاه آکسفورد بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. در این مقاله راهنمای دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

معرفی دانشگاه آکسفورد

بی شک کمتر کسی روی کره زمین وجود دارد که نام این دانشگاه را نشنیده باشد.  تحصیل در انگلستان آن هم در دانشگاه آکسفورد آرزوی هر محصلی می باشد.دانشگاه آکسفورد برترین و معتبرترین دانشگاه انگلستان است و در رتبه بندی QS در لیست برترین دانشگاه های جهان، رتبه ۵ را به خود اختصاص داده است. آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان است که اسناد دقیقی در مورد تاریخ تاسیس دقیق آن وجود ندارد اما مدارکی وجود دارد که نشان می دهد در سال ۱۰۹۶ کلاس های آموزشی در این دانشگاه دایر بوده اند.

دانشگاه آکسفورد تا سال ۱۸۷۵ میلادی محیطی کاملا مردانه داشت که در همین سال دچار تغییر اساسی شد و از آن پس دانشجویان دختر نیز اجازه آموزش داده شد. همچنین این دانشگاه دارای بزرگترین کتابخانه موجود در سراسر بریتانیا است که بیش از ۱۱ هزار جلد کتاب در کتابخانه آن وجود دارد.

دانشگاه آکسفورد در شهر آکسفورد انگلستان و در منطقه آکسفوردشایر قرار داد. دپارتمان ها و بخش های مختلف این دانشگاه در یک بخش متمرکز نیست بلکه در قسمت های مختلف شهر واقع شده اند.

این دانشگاه دارای ۴ بخش دانشگاهی است که عبارتند از:

 • علوم انسانی
 • ریاضی، فیزیک و علوم زندگی
 • علوم اجتماعی
 • علوم پزشکی

این دانشگاه بیش از ۲۵ هزار دانشجو از کشورهای مختلف جهان دارد که از تعداد، تقریبا ۱۲ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و ۱۳ هزار دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در حال تحصیل هستند. به طور میانگین ۴۵ درصد دانشجویان دانشگاه آکسفورد را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند که آمریکا و چین بیشترین درصد دانشجویان را در این دانشگاه دارند.

چهره های سرشناس تحصیل کرده در دانشگاه آکسفورد

در دانشگاه آکسفورد مشاهیر و چهره های سرشناس بسیاری تحصیل کرده اند که نام بردن همه آنها در این مقاله ممکن نیست اما برخی از معروف ترین این افراد عبارتند از:

 • دیوید کامرون، نماینده مجلس و نخست وزیر سابق بریتانیا
 • بیل کلینتون، رئیس جمهور سابق ایالات متحده
 • هلن فیلدینگ، نویسنده
 • ایندیرا گاندی، نخست وزیر سابق هند امیلیا فاکس، بازیگر
 • پروفسور استیون هاوکینگ، فیزیکدان
 • کن لوچ، فیلمساز

همچنین ۲۸ نخست وزیر بریتانیا، حداقل ۳۰ رهبر بین المللی، ۵۵ برنده جایزه نوبل و ۱۲۰ برنده مدال المپیک و ۲۸ نخست وزیر بریتانیا در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

شرایط بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد

بی شک آکسفور یکی از برترین دانشگاه های جهان است که در کنار امتیازات بسیاری که با تحصیل در این دانشگاه برای فرد فراهم می آید باید هزینه ای زیاد برای تحصیل در آن پرداخت کرد. اما نکته قابل توجه این است که این دانشگاه برای دانشجویان واجد شرایط بورسیه ها و کمک هزینه های مختلفی در نظر گرفته است که با دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد تا حدی می توان هزینه های تحصیلی را کاهش داد.

دانشجویان پس از قبولی در این دانشگاه می توانند برای دریافت بورسیه Reach Oxford اقدام نمایند. دانشگاه آکسفورد اعلام کرده که مسئولیتی در قبال مطالب منتشر شده در مورد بورسیه ها در وب سایت های دیگر ندارد و از داوطلبان می خواهد تا با مراجعه به وب سایت رسمی این دانشگاه از شرایط آن مطلع شوند.

بخشی از بورسیه های تحصیل دانشگاه آکسفورد به دانشجویان کشورهایی که دلایل مختلف مالی و سیاسی از امکانات آموزشی مناسب برخودار نیستند و امکان دریافت مدرک تحصیلی از خود ندارند، اختصاص یافته است.

نحوه درخواست بورسیه تحصیلی دانشگاه آکسفورد

مهمترین نکته در راهنمای دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد نحوه درخواست آن است. برای اینکه بتوانید از بورسیه های تحصیلی دانشگاه آکسفورد بهره مند شوید ابتدا باید از این دانشگاه نامه پذیرش دریافت نمایید. شرایط قبولی در دانشگاه اکسفورد عبارتند از:

 • ارائه مدرک ۱۲ ساله دیپلم
 • مدرک آیلتس با نمره ۷ به بالا
 • داشتن توانایی مالی برای پرداخت شهریه
 • معدل و ریزنمرات بالا

بعد از دریافت پذیرش باید برای دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیلی درخواست ارسال کنید. برای دریافت بورسیه از آنجایی که رقابت زیادی در بین دانشجویان وجود دارد، هر چه برتری علمی شما نسبت به بقیه بیشتر باشد و رزومه پژوهشی و تحقیقی برتری داشته باشید شانس شما برای دریافت بورسیه بیشتر خواهد شد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره