رفتار مردم کانادا با ایرانیان

کانادا یکی از محبوبترین کشورها برای مهاجران است به طوری که بر اساس گزارش های دریافتی از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC)) سال ۲۰۲۳ درصد مهاجرت ایرانیان به کانادا بسیار افزایش داشته است. یکی از دلایل انتخاب کانادا توسط ایرانی ها، رفتار مردم کانادا با ایرانیان می باشد که بسیار خوب و صمیمانه است. از شد و خوبی با کانادایی ها برقرار کنند. در این مقاله با بررسی رفتار مردم کانادا با ایرانیان و اینکه چرا ایرانی‌ها کانادا را بر سایر مقاصد ترجیح می‌دهند همراه ما باشید.

 

مهاجرت ایرانیان به کانادا

در سال های اخیر ایرانیان بسیاری تصمیم به مهاجرت و زندگی در کانادا گرفته اند که ناخوشایند بودن وضیعت اقتصادی و نبودن آزادی های مدنی در ایران یکی از اصلی ترین دلایل رو آوردن ایرانیان به کانادا است. بیشتر ایرانیان برای تحصیل در کانادا و از طریق دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت می کنند. دانشگاه های کانادا از نظر سطح علمی بسیار بالا بوده و در نتیجه مدرک تحصیلی آن ها نیز بسیار معتبر است، به همین دلیل بسیاری از ایرانیان تحصیل در کانادا را به عنوان پلی برای ورود به کانادا و رسیدن به شغل ایده آل خود می دانند. همچنین بر اساس اطلاعات سرشماری سال ۲۰۱۶ کانادا، جمعیت ایرانیان مقیم کانادا بیش از ۲۱۰۰۰۰ نفر می‌باشد.

 

با توجه به سرشماری که در سال ۲۰۱۶ در کانادا انجام شد، بیشتر ایرانیان در جنوب انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک ساکن هستند. همچنین درصد بالایی از ایرانیان در حومه‌های شمالی تورنتو مانند ریچموند هیل، وان، مارکهام و تورن‌هیل و در برخی از شهرهای ونکوور از جمله نورث ونکوور، وست ونکوور، برنابی و کوکیتلام زندگی می‌کنند.

 

دلایل انتخاب کانادا توسط ایرانیان

علاوه بر رفتار مردم کانادا با ایرانیان، دلایل دیگری نیز برای جذب ایرانیان برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که در ادامه به بررسی این دلایل خواهیم پرداخت.

 

زبان انگلیسی، زبان رسمی کانادا

کانادا دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی است. در نتیجه از آنجایی که انگلیسی رایج ترین زبان خارجی مورد آموزش در جهان است و در ایران نیز از مقطع راهنمایی به بعد به دانش آموزان آموزش داده می شود. مهارت‌های مهاجران ایرانی در زبان انگلیسی به آنها کمک می کند که با سرعت بیشتری با کشور کانادا سازگار و ادغام شوند.

 

تنوع در برنامه های مهاجرتی

کانادا به علت درصد بالای جمیعت سالخورده، نیاز به نیروی کار ماهر و کم بودن زاد و ولد سیاست های مهاجرتی خود را به نحوی تعیین کرده که مهاجران از روش های متعددی بتوانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. در نتیجه برنامه های مهاجرتی متنوعی وجود دارد که ایرانیان بتوانند از آن ها استفاده کنند که رایج ترین روش مهاجرت تحصیلی به کانادا است.

 

وجود دانشگاه ها و مراکز آموزشی معتبر در کانادا

کالج ها و دانشگاه های بسیار معتبری در کانادا وجود دارند که در سطح جهانی نیز بسیار شناخته شده و معروف هستند از جمله آن ها می توان به دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه مک گیل و دانشگاه مک مستر اشاره کرد که جز ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. دانشگاه های کانادا همواره از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند و همواره بخشی از ظرفیت مراکز آموزشی متعلق به دانشجویان بین المللی است. با تحصیل در دانشگاه ها و کالج های کانادا امکان دریافت اقامت دائم نیز وجود دارد.

 

کیفیت بالای زندگی در کانادا

طبق شاخص زندگی بهتر، کانادا از نظر شاخص های متعددی بسیار بالاتر از حد متوسط است که این شاخص ها عبارتند از:

 • مسکن
 • رفاه ذهنی
 • امنیت شخصی
 • وضعیت سلامت
 • ارتباطات اجتماعی
 • رفتار مردم کانادا با ایرانیان
 • کیفیت محیطی
 • شغل و درآمد
 • تعادل بین کار و زندگی
 • آموزش و مهارت
 • مشارکت مدنی
 • درآمد

 

کانادا در حال حاضر جز کشورهای پیشرفته و توسعه یافته از نظر اقتصاد و صنعت است به طوری که رتبه نهم را در بین اقتصادهای بزرگ جهان دارد و تقریبا حدود ۷۲ درصد از جمیعت افراد ۱۵ الی ۶۵ سال دارای شغل هستند.

 

برخورداری از تنوع فرهنگی

کانادا میزبان مهاجرانی از کشورهای مختلف با ملیت ها، نژادها و فرهنگ های مختلف است و لازم به ذکر است که ایرانیان نیز بخشی از جوامع کانادایی ها هستند و اعیاد و مراسم های باستانی ایران از جمله عید نوروز در کانادا نیز برگذار می شود. تنوع فرهنگی موجود در کانادا از زمان های بسیار گذشته ایجاد شده و باعث شکل گیری رفتار خوب در بین کانادایی ها و مهاجران شده است. این تنوع فرهنگی می تواند برای مهاجران نیز فرصتی ایده آل برای آشنایی با فرهنگ های جدید است.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره