شرایط پذیرش در مدارس انگلستان

تحصیل در انگلستان یکی از بهترین اتفاقاتی است که در زندگی تحصیلی هر فرد ممکن است رخ بدهد. سیستم آموزشی و مدارس و دانشگاه های انگلستان به قدری پیشرفته هستند که آرزوی هر محصلی است که در این مدارس تحصیل کند. بسیاری از والدین در پی آن هستند تا فرزند خود را از سنین کم و در مقاطع قبل از دانشگاه در یکی از مدارس انگلستان ثبت نام کنند چرا که با این کار پذیرش در دانشگاه های انگلستان بسیار آسانتر می شود. با دریافت پذیرش تحصیلی از انگلستان آینده ای ایده آل از نظر موقعیت کاری و شرایط اجتماعی در انتظار افراد است. در ادامه می خواهیم به بررسی شرایط پذیرش در مدارس انگلستان و هر آنچه که برای این منظور لازم است، می پردازیم.

 

روش اپلای کردن برای پذیرش در مدارس انگلستان

فرایند و مراحل درخواست پذیرش از مدارس انگلستان در دو مقطع ابتدایی و متوسطه با یکدیگر متفاوت است اما برای هر دو می توان از طریق وب سایت و به صورت آنلاین اقدام کرد.

برای درخواست پذیرش لازم است تا فرم های مربوطه برای ثبت درخواست تحصیل در مدارس انگلستان را که در وب سایت مدرسه بارگذاری شده را با مشخصات و اطلاعاتی که خواسته شده پر کرده و به مدرسه ارسال نمایید. لازم است تا اطلاعات خواسته شده را به طور دقیق و بدون اشتباه وارد کرده و مدارک لازم را پیوست کنید.

توجه کنید که دانش آموزان بین المللی فقط امکان تحصیل در مدارسی را دارند که در لیست مدارس تعیین شده برای دانش آموزان خارجی وجود دارد. به همین دلیل لازم است تا افراد پیش از اقدام برای ثبت درخواست، مرکز تحصیلی مورد نظر را بر اساس شرایط خود از جمله محل اسکان و زندگی، سطح تحصلی دانش آموز، تمکن مالی مورد نیاز و … تعیین کرده و پس از آن برای پذیرش اقدام کنند.

 

زمان مناسب برای درخواست پذیرش مدارس انگلیس

بهترین زمان برای پذیرش در مدارس ابتدایی انگلستان پیش از آغاز سن تحصیلی فرزند است زیرا در این شرایط کودک بهتر با فرهنگ و شرایط مدارس انگلستان آشنا شده و تسلط بیشتری به زبان انگلیسی می یابد. همچنین بهتر است تا فرایند پذیرش و ثبت و نام پیش از آغاز سال تحصیلی انجام شود. البته در برخی از موارد استثناهایی در این زمینه وجود دارد میتوان در مدت زمان کوتاهی پس از آغاز سال تحصیلی نیز برای پذیرش اقدام نمود که شرایط خاصی داشته و باید با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

اگر والدینی قصد دارند تا فرزندشان در تمامی مقاطع دوره ابتدایی در مدارس انگلستان باشد لازم است از زمان ۳ الی ۴ سالگی فرزندشان  تا ۱۵ ژانویه درخواست پذیرش خود را ارسال کنند.

 

برای پذیرش در مقطع متوسطه در انگلستان باید فرم درخواست به همراه کلیه مدارک حداکثر تا تاریخ ۳۱ اکتبر برای مدرسه و مرکز آموزشی مورد نظر ارسال شود. نکته بسیار مهم این است که اطلاعات تحصیلی دانش آموز باید حتما پیش از آغاز سال تحصیلی جدید به دست مدرسه برسد تا پس از بررسی های صورت رفته امکان پذیرش یا عدم پذیرش دانش آموز پیش از آغاز سال تحصیلی جدید مشخص شود.

 

مدرسه مناسب فرزند من در انگلستان کدام است؟

مدارس انگلستان به طور کلی از استانداردهای آموزشی بسیار بالایی برخودار هستند و الگوی آموزشی تضمین شده ای را در آموزش دانش آموزان به کار می گیرند. از طرف دیگر امکانات و تجهیزات کافی برای آموزش و فراهم شدن رفاه دانش آموزان دارند که نقش بسیار مهمی در یادگیری دارد. با این حال با توجه به برخی موارد و بررسی آن ها می توانید مناسب ترین مدرسه برای تحصیل فرزندتان در انگلستان را پیدا کنید. مواردی که می توانید به آن ها توجه کنید عبارتند از:

  • رتبه‌بندی علمی و تحصیلی مرکز آموزشی و میانگین معدل دانش آموزان آن
  • کیفیت امکانات مدارس، مانند کیفیت تجهیزات، کیفیت غذا و …
  • برسی امکانات لازم برای حضور و اقامت دانش آموزان نظیر کیفیت محل اقامت و خوابگاه در مراکز شبانه‌روزی
  • بررسی کلاس های فوق برنامه نظیر کلاس های ورزشی، هنری و موسیقی
  • تجربه و سابقه پرسنل و کادر معلمان
  • دستاورد‌های علمی مدرسه و بررسی امکان شکوفایی استعداد دانش آموز در آن مدرسه

 

زمان مشخص شدن نتیجه درخواست پذیرش از مدارس انگلستان

کشور انگلستان برنامه ای بسیار منظم و تعیین شده برای پذیرش دانش آموزان و دانشجویان بین المللی دارد، از همین رو این کشور اعلام کرده که در صورت ارسال درخواست در زمان تعیین شده  کامل بودن فرم ها و مدارک، حداکثر تا تاریخ ۱۶ آوریل نتیجه اپلای برای مقطع دبستان را مشخص می کند. زمان پاسخ دهی به درخواست پذیرش برای مقطع دبیرستان در انگلستان نیز ممکن است تا اوایل مارس به طول بیانجامد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره