شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان

اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارید و یا تحصیلات خود را در یران به پایان رسانده و می خواهید با کار در انگلستان تجربه جدیدی را کسب نمایید یکی از مهم ترین مسائلی که باید بدانید شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان است. هر ساله بر تعداد مهاجران به انگلستان افزوده می شود و بیشتر این افراد یا از طریق تحصیل و یا از طریق کار و دریافت ویزای کاری اقدام می کنند. اما ایرانیانی که تصمیم به مهاجرت کاری می گیرند باید با شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان به خوبی آگاه باشند.

 

کار در انگلستان برای ایرانیان

انگلستان یکی از کشورهای بسیار محبوب و پرطرفدار در بین مهاجران است چرا که انگلستان توانسته شرایط زندگی و رفاهی ایده آلی را برای شهروندان فراهم کند. همچنین رشد اقتصاد کشور به همراه ثبات مالی و وجود آزادی های اجتماعی یکی از اصلی ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به این کشور می باشد.

علاوه بر تحصیل در انگلستان که یکی از پرطرفدارترین روشهای مهاجرت به انگلیس است، کار و دریافت ویزای کاری نیز روش مناسب برای مهاجرت می باشد. اقتصاد انگلستان یکی از قوی ترین اقتصادهای موجود در جهان است که بزرگترین شرکت ها و کارخانه های جهان در این کشور قرار دارند.

 

اگرچه بسیاری از مهاجران برای کار و زندگی شهرهای بزرگ مانند لندن را انتخاب می کنند اما باید گفت که در صورت داشتن تخصص و مهارت کافی و تسلط به زیان انگلیسی سرتاسر انگلستان محل ایده آلی برای کار و زندگی می باشد.

نرخ بیکاری در سال ۲۰۲۲ کاهش یافته و اکنون ۳.۶ درصد است که می تواند با توجه به آن به وضیعت اشتغال و کار در انگلستان پی برد همچنین نرخ بیکاری در اغلب گروه های شغلی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ کاهش چشمگیری داشته است.

 

شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان

ایرانیان باید در نظر داشه باشند که شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان کمی متفاوت تر از سایر کشورهاست زیرا دریافت ویزای کاری انگلستان کمی دشوار است و این مسئله ناشی از دشوار بودن ورود ایرانی ها به انگلستان است.

ایرانیان برای دریافت ویزا کاری ابتدا باید یک پیشنهاد کاری و یا جاب آفر از یک کارفرمای انگلیسی که بر طبق قوانین اداره کار و مهاجرت انگلستان دریافت کنند. که همین موضوع سختترین قسمت مهاجرت کاری به انگلستان است چرا که پیدا کردن کارفرمای داخل انگلستان که به شما پیشنهاد کاری بدهد کمی سخت است البته روش هایی برای حل این مشکل وجود دارند.

 

روش های پیدا کردن کار در انگلستان

برای دریافت جاب آفر و یا پیشنهاد کاری از کارفرمایان انگلیسی می توانید به سایت های کاریابی انگلستان مراجعه کنید. همچنین در صورت داشتن دوست و اقوام در انگلستان می توانید از طریق آن ها برای دریافت کار اقدام نمایید بدین صورت که در صورت وجود پیشنهاد شغلی مناسب شما را به کارفرما معرفی کنند. اما معتبرترین سایت های کاریابی انگلستان کدام اند؟ در ادامه چند مورد از بهترین سایت های کاریابی انگلستان معرفی شده است.

 • The UK governmentjob portal

 • Prospects graduate jobs

 • Thw guardian jobs section

 • Jobsita

 • Indeed

 • Glassdoor

 • Reed

انواع ویزای کاری انگلستان

برای کار در انگلستان یکی از اصلی ترین شرایط برای ایرانیان دریافت ویزا کاری انگلستان می باشد. این نکته جالب توجه است که انگلستان در مجموع ۲۷ نوع ویزا کاری دارد که افراد می توانند بر اساس شرایط خود یکی از آن ها را دریافت کنند. به طور کلی ویزا کاری انگلستان به ۴ گروه تقسیم می شوند که عبارت است از:

 1. ویزای کاری بلند مدت
 2. ویزای کاری کوتاه مدت
 3. ویزای سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار
 4. سایر ویزاهای کاری

 

ویزای کاری بلند مدت

ویزای کاری بلند مدت با نام ویزای Tier2 نیز شناخته می شوند و رایجترین نوع ویزا است که مهاجران برای مهاجرت به انگلیس برای آن درخواست می دهند. برای دریافت این نوع ویزا ارائه یک جاب آفر از کارفرمای انگلیسی الزامی است.  انواع ویزاهایی که در این گروه قرار می گیرند عبارت است از:

 • ویزای کارکنان دارای مهارت، این نوع ویزا به افراد دارای مهارت تخصص در رشته هایی نظیر مهندسی، پزشکان و پرستاران، روانشناسان، وکلا و غیره صادر می شود. این نوع ویزا نیاز به جاب آفر از کارفرمای انگلیسی دارد.
 • ویزای مخصوص کادر درمان، این نوع ویزا یک ویزا ۵ ساله است که برای پزشکان و پیراپزشکان و پرستاران صادر می گردد. برای دریافت این نوع ویزا لازم است تا پیشنهاد شغلی از طرف یک بیمارستان و یا کلینیک به شما داده شود.
 • ویزای انتقالی درون شرکت های بین المللی، این نوع ویزا مخصوص شرکت های بین المللی است که در کشورهای دیگر شعبه داشته و برای انتقال و جابه جایی پرسنل بین این شعبات از این نوع ویزا استفاده می کنند.
 • ویزای مبلغان دینی، این نوع ویزا توسط سازمان های مذهبی انگلیس برای مبلغان مذهبی صادر می گردد.
 • ویزای ورزشکاران، مربیان و ورزشکاران سطح بالا و دارای مدال و پیروزی در مسابقات مختلف می توانند با این ویزا وارد انگلستان شوند.
 • ویزای نخبگان، این نوع ویزا ۵ ساله است و برای نخبگانی که بتوانند استعداد و شایستگی خود را اثبات کنند صادر می گردد.

 

ویزای کاری کوتاه مدت

ویزای کاری کوتاه مدت یا ویزای Tier5 به عنوان ویزای موقت انگلستان نیز شناخته می شود و بر اساس امتیازبندی به متقاضیان داده می شود. ویزاهایی که در این گروه قرار دارند عبارتند از:

 • ویزای سرمایه گذاری، این نوع ویزا برای کسانی که قصد سرمایه گذاری و تاسیس و توسعه یک کسب و کار را در انگلستان دارند اعطا می شود. ای نوع ویزا خود به سه دسته ویزای سرمایه گذاری، ویزای استارت آپ و ویزای کار آفرینی تقسیم می شود.
 • ویزای طرح پویایی جمیعت، این نوع ویزا برای متقاضیان بین ۱۸ الی ۳۰ سال صادر شده و فرصت کار و زندگی در کشورهایی نظیر انگلستان، استرالیا و نیوزلند را به متقاضیان می دهد. دریافت این نوع ویزا نیاز به تمکن مالی به ارزش ۲۵۳۰ پوند دارد.
 • ویزای موقت کارکنان فصلی، این نوع ویزا یک ویزا ۶ ماهه بوده و برای کارکنان فصلی در حوزه کشاورزی و غذایی صادر می شود و نیاز به داشتن جاب آفر از کارفرمای انگلیسی دارد.
 • ویزای کارکنان خیریه، برای افراد داوطلب به کار در موسسه های خیریه انگلستان صادر می شود.

 

مدارک لازم برای کار در انگلستان

شرایط کار در انگلستان برای ایرانیان  همینطور مدارک مورد نیاز برای کار در انگلستان بر اساس نوع ویزا دریافتی ممکن است متفاوت باشد. مدارک مورد نیاز برای ویزای بلند مدت کاری برای ایرانیان به شرح زیر است:

 1. پاسپورت معتبر

 2. مدارک تحصیلی با ترجمه

 3. اثبات تمکن مالی

 4. مدرک زبان انگلیسی معتبر

 5. رسید پرداخت هزینه صدور ویزا

 6. چند قطعه عکس پاسپورتی

 7. ارائه دعوت نامه از کارفرما

 8. گواهی سلامت

 9. گواهی سوء پیشینه

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره