لیست کارهایی که بعد از ورود به کانادا باید انجام داد

پس از اینکه روند پر پیچ و خم مهاجرت به کانادا را پشت سر گذاشتید و وارد این کشور شدید، چندین کار وجود دارد که باید پس از ورود به کانادا انجام دهید تا برای زندگی جدید خود آماده شوید. دولت کانادا خدمات مختلف و متنوعی به افراد تازه وارد ارائه می دهد. همچنین شما باید با روند برخی از کارهای مختلف در این کشور آشنا شوید. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا را دارید، لیست کارهایی که بعد از ورود به کانادا باید انجام داد می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

 

لیست کارهای بعد از ورود به کانادا

لیست کارهای بعد از ورود به کانادا باید انجام بر حسب اهداف افراد از مهاجرت مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … می تواند اندکی متغییر باشد. اما به صورت کلی لیست ضروری کارهای بعد از ورود به کانادا برای اکثر مهاجران تازه وارد شامل موارد زیر می‌شود:

 

اجاره یا خرید خانه در کانادا

یکی از مهمترین و اولین کارها در بدو ورود به کانادا پیدا کردن محل مناسب برای اقامت است. باید در این مرحله خانه ای را پیدا کنید که متناسب با شرایط شما باشد، به کار یا تحصیلتان نزدیک باشد و متناسب با میزان بودجه شما باشد. با داشتن بودجه کافی می توانید به فکره خرید خانه در کانادا باشید، در غیر این صورت می توانید آپارتمانی مناسب اجاره کرده و یا اگر دانشجو هستید در خوابگاه اقامت داشته باشید.

اگر قصد خرید یا اجاره خانه در کانادا را دارید، بهتر است از قبل از سفر به کانادا از طریق سایت های آنلاین خانه ها و ملک های مختلف را بررسی کنید. اما اگرچه وب سایت ها و اپلیکیشن های مختلفی برای این منظور وجود دارند ولی جستجوی حضوری یکی از بهترین روش های پیدا کردن خانه در کانادا است چرا که می توانید از ملک های مختلف بازدید کرده و از کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری کنید.

 

درخواست برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN)

بهتر است در ده روز اول پس از ورود به کانادا برای دریافت شماره بیمه تامین اجتماعی یا همان SIN اقدام کنید. شماره تامین اجتماعی یک کد ۹ رقمی است که برای دریافت کلیه خدمات دولتی، پیدا کردن شغل، افتتاح حساب و.. دسترسی داشته باشید. پس به طور کلی این کد برای دسترسی به مزایای دولتی مانند بیمه کار ضروری است و مانند شناسه هویتی برای افراد عمل می کند.

برای دریافت کد SIN می توانید به صورت آنلاین ثبت نام کنید یا به صورت حضوری به دفاتر خدمات کانادا بروید که در صورت مراجعه حضوری در طی کمتر از نیم ساعت این کد را می توانید دریافت کنید. لازم به ذکر است برای دریافت این کد نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

 

درخواست برای دریافت کارت خدمات درمانی

پس از ورود به کانادا برای تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های پزشکی و درمانی در استان یا منطقه ای که قصد زندگی در آن را دارید، برای دریافت کارت خدمات بیمه درمانی اقدام نمایید. بهتر است در همان روزهای ابتدایی ورود به کانادا برای بیمه درمانی اقداک نمایید پرا که برخی از استان ها ممکن است زمان انتظار برای واجد شرایط بودن برای بیمه مورد نیاز باشد.

لازم به ذکر است هر استانی طرح بیمه درمانی خاص خود را دارد که ممکن است شرایطی متفاوتی داشته باشند بنابراین در مورد خدمات بیمه درمانی در استان مد نظر خود اطلاعات دقیقی کسب نمایید.

 

افتتاح حساب بانکی در کانادا

برای انجام تراکنش های مالی یکی از اولین کارهایی که در لیست بعد از ورود به کانادا است افتتاح حساب بانکی در کانادا می باشد. یک بانک معتبر و معروف در نزدیک محل سکونت خود پیدا کرده و یک حساب در آن افتتاح کنید. برای افتتاح حساب بانکی در کانادا، به مدارک مهاجرتی خود و هر مدرک شناسایی دیگری که برای اثبات محل اقامت خود دارید، نیاز دارید. مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب در کانادا به شرح زیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • شماره بیمه اجتماعی (SIN)
  • اثبات آدرس محل سکونت
  • کارت اقامت یا مدارکی دال بر مهاجرت شما نظیر مجوز کار یا تحصیل در کانادا

 

خرید سیم کارت از کانادا

خرید سیم کارت از کانادا اگرچه ممکن است آنقدر ضروری به نظر نرسد تا از بدو ورود به این کشور بخواهید برای آن اقدام کنید، اما با خرید سیم کارت شما می توانید راحتتر تماس برقرار کرده و از خدمات اینترنت همراه که در دنیای امروزی بسیار مهم است بهره مند شوید. از طرف دیگر داشتن شماره همراه باعث می شود تا در صوررت درخواست برای کارت، کارفرمایان بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند.

 

گردش در محله جدید و آشنایی با قوانین کانادا

گردش در شهر و محل سکونت یکی از بهترین کارهایی است که در ساعت های بیکاری خود می توانید انجام دهید. به پیاده روی در شهر بروید، با مردم کانادا معاشرت کرده و دوستان جدیدی پیدا کنید. روزنامه های کانادا را بخوانید و سعی کنید با مطالعه و برقراری روابط با فرهنگ و قوانین کانادا آشنا شوید.

 

آشنایی با نحوه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی کانادا

در هر شهر و استانی از کانادا ممکن است طیف وسیعی از وسایل حمل و نقل عمومی وجود داشته باشد که استفاده از آن ها بسیار آسان است، فقط کافی است تا چندبار از آن ها استفاده کنید تا با مسیرها و نحوه دریافت بلیط و پرداخت سفرها آشنا شوید تا بتوانید در زمان رفتن به محل کار یا دانشگاه  از آن ها استفاده کنید. رایج ترین نوع سیستم حمل و نقل عمومی در کانادا اتوبوس ها هستند که کل سطح شهر را پوشش می دهند.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره