مدارس ایرانی در انگلستان

معمولا خانواده های ایرانی که به تازگی به انگلستان مهاجرت کرده اند، تحصیل در مدارس ایرانی انگلستان را برای فرزندان خود در انتخاب می کنند. انگلستان دارای یکی از قوی ترینن نظام های آموزشی دنیا است که با کیفیت ترین داشگاه ها، کالج ها و مدارس را دارد. ایرانیان می تواند در مدارس بین المللی و یا مدارس ایرانی انگلستان تحصیل کنند و از کلیه مزایای تحصیل در انگلستان بهره مند شوند. مدارس ایرانی با هدف ایجاد جامعه ایرانی در انگلستان و همچنین ارائه دوره‌ های فارسی ‌زبان تاسیس شده ‌اند.

 

معرفی مدارس ایرانی در انگلستان

با شناختن مدارس ایرانی انگلستان می توانید به راحتی از بین مدارس مختلف بهترین مدرسه را برای فرزند خود انتخاب نمایید. در کشور انگلستان مدارس بسیاری وجود دارند که می توانند به صورت بومی و یا به صورت محلی باشند. کیفیت آموزش در مدارس انگلستان بسیار بالا است و الگوی آموزشی بریتانیایی که یکی از قویترین سیستم های آموزشی دنیاست در این مدارس در حال اجرا است.

شهروندان ایرانی مقیم در کشور انگلستان می توانند فرزندان خود را در مدارس ایرانی در انگلستان ثبت نام نمایند تا در ضمن بهره مندی از کیفیت بالای مدارس این کشور، فرهنگ و زبان فارسی را نیز بیاموزند. این مدارس دانش آموزان را برای آزمون های مختلفی که در انگلستان برگزار می شود، آماده می کنند.

مدارس ایرانی در انگلستان معمولا از دوره پیش دبستانی تا ۱۸ سالگی هستند و علاوه بر دانش آموزان ایرانی دانش آموزان بین المللی نیز می توانند در آن تحصیل کنند.

در ادامه لیستی از مدارس ایرانی در انگلستان نوشته شده است.

ردیفنام مدرسه
۱

مدرسه ایرانی هدف

۲مدرسه فارسی رازی
۳مدرسه حافظ
۴مدرسه ایرانی رستم
۵

مدرسه ایرانی ریشه کمبریج

 

در ادامه به معرفی بیشتر این مدارس خواهیم پرداخت.

 

مدرسه ایرانی هدف در انگلستان

مدرسه ایرانی هدف یکی از شناخته شده ترین مدارس ایرانی است که در منطقه بارنت در وست مینستر لندن واقع شده است که در سال ۲۰۰۸ میلادی این مدرسه تاسیس شد. مدرسه هدف یک مدرسه خصوصی است.

ساعت کاری این مدرسه از ۷ صبح الی ۱۶:۳۰ بعد از ظهر است. این مدرسه آموزش زبان فارسی به کودکان نسل دوم ایرانی از پیش دبستانی تا پایان دوره متوسطه و دریافت GCSE را جز اهداف خود می داند.

مدرسه هدف به هیچ گروه مذهبی و یا سیاسی وابسته نبوده و تنها هدفش آموزش زبان فارسی به فرزندان ایرانی و آشنایی آن ها با فرهنگ زیبای ایران است. این آموزشگاه در نظر دارد تا در سال های بعد فعالیت خود را در زمینه آموز ریاضی و علوم در کنار آموزش زبان فارسی توسعه و گسترش دهد.

 

مدرسه ایرانی رازی در انگلستان

مدرسه رازی یکی دیگر از مدارس ایرانی که بیش از ۳۰ سال قدمت دارد و زبان فارسی را در محیطی شاد و دلنشین به دانش آموزان می آموزد. این مدرسه به آموزش دانش آموزان خود بسیار اهمیت می دهد و آن  ها را به بهترین نحو برای GCSE و A-LEVEL آماده می کند به نحوی که درصد بالایی از داش آموزاان مدرسه رازی توانسته اند نتایج بسیار خوبی در آزمون های GCSE و A-LEVEL داشته باشند. برخی از ویژگی های مدرسه رازی عبارت است از:

  • تدریس دروس فارسی
  • امکان برگذاری کلاس های خصوصی
  • برگذاری رویداد های فرهنگی برای آشنایی دانش آموزان با فرهنگ فارسی
  • وجود معلمان با تجربه و باسابقه

 

مدرسه رستم از مدارس ایرانی در انگلستان

مدرسه رستم در سال ۱۹۸۱ تاسیس شد و از آن زمان تاکنون یک یاز بهترین مراکز برای آموزش زبان فارسی است. این مدرسه آموزش دانش آموزان را از ابتدایی تا پایان دوره متوسطه پوشش می دهد. برخی از ویژگی های مدرسه ایرانی رستم به شرح زیر است:

وجود کتابخانه غنی و بزرگ

برخورداری از معلمان و پرسنل مجرب

برگزاری سخنرانی ها با افراد مشهور و موفق

وجود کلاس های فوق برنامه مانند رقص و موسیقی

برگزاری جشن ها و مراسمات فرهنگی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ ایرانی

اشتفاده از به روزترین تکنیک های آموزشی

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره