مدت زمان صدور ویزا و جواب سفارت کانادا

یکی از نگرانی های داوطلبان مهاجرت به کانادا مدت زمان صدور ویزا و جواب سفارت کانادا است. همچنین ممکن برخی از افراد در روند پیگیری درخواست ویزا خود دچار مشکل شده و در نتیجه دچار استرس و اضطراب شوند که این مشکل ممکن است از عدم درسترسی افراد به اکانت خود در سایت و یا ناآشنایی با نحوه استفاده از سایت سفارت کانادا باشد.

مدت زمان جواب سفارت کنادا

شهروندان برخی از کشورهای جهان برای ویورد به کانادا حتما باید ویزا داشته باشند که کشور ایران نیز یکی از این کشورها می باشد و شهروندان ایرانی برای ورود به کانادا برای هر منظوری از جمله، تحصیل، کار، سفر و غیره باید دارای ویزا باشند. بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا و ارسال مدارک خود به سفارت کانادا، روند بررسی اطلاعات و مدارک شما شروع می شود که این کار بسته نوع ویزا درخواستی مدتی زمان می برد.

بعد از آن تصمیم نهایی مبنی بر صدور ویزا و یا ریجکت شدن درخواست به متقاضی ارسال می گردد. که این زمان بر اساس شرایط فرد و نوع ویزا درخواستی او می تواند متفاوت باشد. که علت متفاوت بود زمان پاسخ این است که برای برخی از انواع ویزا ها، سفارت کانادا هر سال تعداد درخواست مشخصی دریافت می کند و مدت زمان پاسخ به آن ها نیز ثابت است. اما برخی دیگر از ویزاها تعداد درخواست در طول سال ثابت نبوده و فقط در زمان مشخصی از سال برای این ویزاها درخواست ارسال می گردد که به همین دلیل مدت زمان جواب سفارت کانادا ممکن است کمتر یا بیشتر طول بکشد.

مدت زمان صدور ویزا تحصیلی کانادا

کانادا یکی از اولویت های اصلی ایرانیان برای مهاجرت تحصیلی است و سالانه افراد بسیاری برای پذیرش در دانشگاه های کانادا اقدام می کنند. مدت زمان صدور ویزا تحصیلی کانادا بسته به رزومه و پرونده متقاضی و کشور مبدا متقاضی می تواند متفاوت باشد اما به طور متوسط برای دانشجویان ایرانی ۳ الی ۴ ماه به طول می انجامد.

دانشجویان برای صدور ویزا تحصیلی ابتدا باید مدارک خود را به دانشگاه مد نظر ارسال و پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، مدارک خود را برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا ارسال نمایند.

مدت زمان صدور ویزا کاری کانادا

مدت زمان صدور ویزا و جواب سفارت کانادا ممکن است برای هر ویزایی متغییر باشد. برای اینکه بتوانید در کشور کانادا کسب درآمد کنید و کار کنید و از بیمه برخوردار باشید باید مجوز کار یا Work permit داشته باشید که همان ویزا کاری کانادا می باشد. کلیه متقاضیان کار در کانادا باید ویزا کاری دریافت کنند تا بتوانند به صورت قانونی در این کشور مشغول به کار شوند. کانادا در سال های اخیر با کمبور نیروی کاری مواجه است به همین تعداد درخواست ویزای کاری کانادا نیز افزایش یافته است.

بعد از تکمیل فرم درخواست و ارسال مدارک پرونده شما مورد بررسی سفارت قرار می گیرد. زمان صدور ویزا کاری کانادا بر اساس شرایط هر فرد و کشور آن متفاوت است اما به طور کلی برای شهروندان ایرانی معمولا ۳۰ به طول می انجامد.

مدت زمان صدور ویزا توریستی کانادا

افرادی می توانند به منظور گردش و تفریح، بازدید از خانواده و یا آشنایان و شرکت برای دوره های کوتاه برای دریافت ویزا توریستی کانادا اقدام کنند. افراد با دریافت ویزا توریستی می توانند به مدت ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است که اگر در طول این مدت از کانادا خارج شوید لازم است تا برای ورود مجدد، ویزا ارائ دهید و مراحل درخواست ویزا را دوباره طی کنید.

مدت زمان صدور ویزا بر اساس شرایط هر فرد متغییر است اما در حال حاضر بررسی پرونده شهروندان ایرانی به طور معمول ۱۳۲ روز زمان می برد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره