مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

کشور کانادا سالانه دانشجویان زیادی را برای ادامه تحصیل جذب می کند و یکی از فعال ترین کشور ها در زمینه جذب مهاجرانی است که قصد تحصیل در کانادا دارند. یکی از اصلی ترین و مهم ترین مراحل در روند مهاجرت تحصیلی به این کشور دریافت ویزای تحصیلی کانادا است. در ادامه مقاله با بیان مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا همراه ما باشید.

 

 

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا

تحصیل در دانشگاه های کانادا و بهره مندی از آموزش با کیفیت و سطح بالا و شرایط زندگی و رفاهی ایده آل به همراه موقعیت های شغلی مطلوب همگی در گرو دریافت ویزای تحصیلی کانادا می باشد. برای دریافت ویزای تحصیل کانادا باید مراحل زیر را سپری کنید:

۱.انتخاب دانشگاه و یا کالج در کانادا و آگاهی از شرایط پذیرش

یکی از مهمترین مراحل از زمانی که تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا می گیرید انتخاب دانشگاه یا کالج مناسب برای خود می باشد. در این مرحله باید از طریق جست و جوی اینترنتی دانشگاه های مختلف در کانادا را از نظر رشته هایی که ارائه میدهند، میزان دریافت شهریه، داشتن خوابگاه و … بررسی کنید.

بعد از انتخاب دانشگاه نوبت به کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط دریافت پذیرش از داشنگاه مربوطه می باشد. برای کسب اطلاعات معتبر و دقیق بهترین منبع وب سایت دانشگاه مربوطه می باشد. فقط باید توجه کنید که شرایط را به طور کامل مطالعه کنید و مطمئن باشید که هیچ کدام از موارد گفته شده را از قلم نمی اندازید.

 

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

 

۲.درخواست پذیرش از دانشگاه و آماده کردن مدارک

برای اینکه بتوانید درخواست پذیرش خود را برای دانشگاه ارسال کنید ابتدا باید شرایط و مدارک گفته شده توسط دانشگاه را فراهم کنید. بعد از تکمیل مدارک و ترجمه رسمی آن ها به زبان انگلیسی می توانید برای دریافت پذیرش اقدام کنید.

برای درخواست پذیرش، باید فرم درخواست پذیرش موجود در وب سایت دانشگاه را در زمان تعیین شده تکمیل کرده و مدارک خود را در آن آپلود کنید.

در این مرحله باید مبلغی را تحت عنوان ادمیشن فی به دانشگاه پرداخت کنید. این هزینه به منظور بررسی پرونده و مدارک متقاضی توسط دانشگاه پرداخت می شود و ما بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار کانادا می باشد. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا ممکن است نسبت به یکدیگر متفاوت باشند.

بعد از ارسال درخواست پذیرش از دانشگاه های کانادا، نتیجه طی چندین هفته توسط دانشگاه ارسال خواهد شد. بعد از دریافت نامه پذیرش تحصیلی یا همان Acceptance letter می توانید برای مرحله بعد اقدام کنید.

۳.اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا

نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه یکی از شروط اساسی برای دریافت ویزا تحصلی کانادا می باشد به طوری که بدون دریافت آن دریافت ویزا تحصیلی امکان پذیر نمی باشد. بعد از دریافت نامه پذیرش تحصیلی به صورت اینترنتی، می توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

با توجه به اینکه در حال حاضر سفارت کانادا در ایران دایر نیست، متقاضیانی که از ایران قصد دریافت ویزا و تحصیل در کانادا را دارند باید به صورت اینترنتی برای این منظور اقدام کنند. بنابراین باید به ترتیب زیر عمل کرد:

 • بعد از دریافت پذیرش به وب سایت ca مراجعه کرده و یک حساب کاربری بسازید.
 • نوع ویزا درخواستی را انتخاب کرده و مدارک خواسته شده را در وب سایت آپلود کنید.
 • با یک کارت بانکی بین المللی نظیر مستر کارت و یا ویزا کارت هزینه درخواست ویزا و انگشت نگاریرا که ۲۳۵ دلار کانادا می باشد را به طور اینترنتی پرداخت کنید.
 • بعد از طی کردن مراحل فوق، سفارت کانادا نامه ای را برای شما ارسال می کند که بر اساس آن باید طی مدت ۳۰ روز به یکی از مراکز خدمات ویزا و یا کارگزاری وی اف اس (VFS) مراجعه کنید.
 • از آنجایی که در ایارن کارگزاری وی اف اس که خدمات عکس و انگشت نگاری بیومتریک را برای ایرانیان انجام بدهد، لذا لازم است برای این منظور به یکی از کشورهای همسایه نظیر ارمنستان، گرجستان، ترکیه و یا امارات سفر کنید.

نحوه انگشت نگاری بیومتریک برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا

عکس و انگشت نگاری بیومتریک یکی از مراحل دریافت ویزا تحصیلی کانادا می باشد که نیاز به برنامه ریزی دقیق می باشد چرا که برای انجام آن باید به صورت حضوری و در زمان تعیین شده در محل مورد نظر باشید.

برای انگشت نگاری بیومتریک ابتدا باید به وب سایت VFS Global مراجعه کنید و از طریق این وب سایت با تعیین شعبه و کشور مورد نظر یک وقت برای سفارت رزرو کنید. بعد از رزرو وقت باید به همراه یک کپی از نامه پذیرش تحصیلی از کانادا، شماره پرونده ویزا تحصیلی و پاسپورت به کشور واسط برای انجام این فرایند سفر کنید.

۴.دریافت ویزا تحصیلی کانادا

این مرحله آخرین و بهترین مرحله می باشد زیرا بعد از گذراندن این مرحله می توانید به کشور کانادا سفر کرده و تجربه زندگی در یک کشور جدید را کسب کنید.

با توجه به اینکه پاسپورت در دست مراجعه کننده است پس از دریافت تائیدیه دریافت ویزا تحصیلی کانادا از طریق وب سایت و حساب کاربری خود، برای چسباندن برچسب ویزا بر روی پاسپورت باید مجددا به سفارت موجود در کشور واسط سفر کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا

این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • نامه و رسید تمکن مالی خود دانشجو و یا خانواده وی
 • گواهی عدم سوء پیشینه در صورت درخاست سفارت
 • ترجمه انگلیسی مدارک تحصیلی
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی به صورت ترجمه
 • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان معتبر انگلیسی و یا فرانسوی
 • چند قطعه عکس در ابعاد پاسپورتی
 • رسید پرداخت هزینه اپلیکیشن فی و انگشت نگاری بیومتریک
 • پاسپورت معتبر دارای حداقل ۱ سال زمان
 • انجام آزمایش های پزشکی و ارائه نتیجه آن در صورت درخواست سفارت
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره