معرفی بهترین کالج های انگلستان

تحصیل در انگلستان با امکانات و شرایط آموزشی ایده آلی که این کشور برای دانشجویان خود فراهم می کند داوطلبان بسیاری در سراسر دنیا دارد. علاوه بر دانشگاه ها کالج های انگلستان نیز شرایط خوبی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کنند و دوره های مختلف و متنوعی را به داوطلبان ارائه می دهند که در ادامه مقاله به معرفی بهترین کالج های انگلستان خواهیم پرداخت.

 

 

تحصیل در کالج های انگلستان

کالج های انگلستان همگی آموزش با کیفیتی را به دانش آموزان ۱۶ الی ۱۸ ساله و دوره های دیگری به بزرگسالان ارائه می دهند. طول دوره تحصیل در این کالج ها ۱ الی ۲ سال بسته به دوره انتخابی است. به طور کلی کالج های انگلستان به دو نوع زیر تقسیم می شوند:

  • کالج های دولتی
  • کالج های خصوصی

تفاوت کالج های دولتی و خصوصی در تعداد و نوع برنامه ها و خدماتی است که به دانش آموزان خود ارائه می دهند به عنوان مثال کالج های خصوصی فعالیت های خارج از برنامه درسی بیشتری برای دانش آموزان در نظر می گیرند که قطعا هزینه تحصیل در این کالج ها بیشتر از نوع دولتی است.

معرفی دوره های کالج های انگلستان

کالج های انگلستان دوره های مختلفی را ارائه می دهند که در ادامه به معرفی این دوره ها می پردازیم که در بهترین کالج های انگلستان نیز این دوره ها برای دانش آموزان فراهم شده است.

 

بهترین کالج های انگلستان

 

دوره A-level

گذراندن دوره A-level  از شرایط اصلی ورود به بسیاری از دانشگاه های برتر انگلستان است. دانش آموزان بعد از دریافت GCSE می توانند در دوره های A-levels کشور انگلستان شرکت کنند و پس از گذراندن با موفقیت این دوره و دریافت نمره قبولی وارد دانشگاه بشوند در اصل این دوره برای آماده سازی دانش اموزان جهت ورود به دانشگاه است که دو سال به طول می انجامد.

دوره Foundation

دوره Foundation  نیز یک دوره جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه است. طول این دور ۱ سال می باشد و داوطلبانی که بیش از ۱۶ سال سن دارند می توانند در این دوره شرکت کنند. این دوره جهت ورود به تمامی رشته ها و دانشگاه ها مورد قبول است فقط دانشجویانی که قصد ورود به رشته های پزشکی را دارند باید حتما به جای این دوره، دوره A-level را بگذرانند.

دوره HND.Higher National Diploma

این دوره برای آن دسته از داوطلبانی طراحی شده است که مشغول به کار یا تحصیل در رشته صنعتی خاصی هستند و با شرکت در این دوره می توانند مهارت های خود را گسترش بدهند. این دوره به صورت تمام وقت یا پاره وقت ارائه می شود که دوره تمام وقت ۲ سال و دوره پاره وقت ۴ سال به طول می انجامد.

دوره BTEC Nationals

این دوره به گونه ای طراحی شد تا دانش آموزان بفهمند که کدام رشته تحصیلی برای آینده شغلی آن ها مناسب تر است. طول دوره BTEC 2 سال می باشد و دانش آموزانی که بالای ۱۶ سال سن دارند می توانند در این دوره شرکت کنند.

بهترین کالج های انگلستان

در کشور انگلستان کالج های بسیاری وجود دارد که همگی سطح بالایی در آموزش دارند اما در این بین این کالج ها کالج های مشهوری وجود دارند که به عنوان بهترین کالج های انگلستان شناخت می شوند.دانشجویان بین المللی که مدرک دیپلم دارند باید با گذراندن دوره های A-level و Foundation در کالج ها شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های انگلستان را فراهم بکنند.

کالج DLD

این کالج در شهر لندن واقع شده و مشرف به رودخانه تایمز است که بر زیبایی این کالف افزوده است. کالج DLD در سال ۱۹۳۱ تاسیس شده و از آن زمان تا امروز می کوشد تا بهترین آموزش ها را به دانشجویان خود ارائه بدهد که در این زمینه نیز کاملا موفق بوده و از بهترین کالج های انگلستان به شمار می رود.

این کالج به دانشجویان خود خدماتی نظیر خوابگاه و سرویس غذا ارائه می دهد که در مجموع میزان کیفیت و رضایت از این کالج حدود ۸۰ رصد بیشتر از سایر کالج ها می باشد.

این کالج مختلط بوده و هم به دختران و هم به پسران آموزش میدهد. دانش آموزان با بازه سنی ۱۴ تا ۱۹ سال می توانند در این کالج ثبت نام کنند و از آموزش سطح بالای این کالج بهره مند بشوند. در حال حاضر ظرفیت این کالج حدود ۴۲۰ نفر می باشد.

در این کالج ۵۵ کلاس درسی مجهز به صفحه نمایش لمسی، یک سالن تئاتر با ظرفیت ۷۰ نفر، اتاق اختصاصی موسیقی و سه اتاق آموزش با پیانو، سه استودیو هنر، مجموعه‌های گرافیکی و یک استودیو عکاسی و یک تاریک‌خانه وجود دارد. همچنین آزمایشگاه‌های اختصاصی برای زیست شناسی، شیمی و فیزیک نیز وجود دارد.

 

بهترین کالج های انگلستان کالج DLD

 

کالج Abbey

کالج Abbey در سال ۱۹۹۴ در شهر کمبریج تاسیس شد. این کالج با آموزش با کیفیتی که به دانش آموزان خود ارائه می دهد شناخته می شود به طوری که بیش از ۷۰ درصد دانش‌آموزان کالج موفق به کسب نمرات برتر آزمون‌های A-Level و GCSE شده و همه آن‌ها موفق به قبولی از این آزمون‌ها شدند.

این کالج هم به دختران و هم به پسران آموزش می دهد و ظرفیت آن بیش از ۴۰۰ نفر می باشد که از سراسر دنیا دانش آموز می پذیرد و هیچ محدودیتی برای ملیت داوطلبان قائل نیست. بازه سنی دانش آموزانی که می توانند در این کالج ثبت نام کنند ۱۴ تا ۲۱ سال می باشد.

این کالج دارای خوابگاه های مجهز با امکانات کامل است که شرایط رفاهی ایده آلی را به دانش آموزان ارائه می دهد همچنین کالج وعده های غذایی صبحانه، ناهار و شام را که با مواد باکیفیت تهیه می شود برای دانش آموزان خود در نر گرفته است.

این کالج امکاناتی نظیر آزمایشگاه،  کتابخانه، استودیو هنری، استودیوی اختصاصی موسیقی، سالن غذاخوری، کافی‌شاپ، سالن ورزش، زمین بسکتبال و سالن ورزشی دارد.

 

بهترین کالج های انگلستان

 

کالج Bellerbys

این کالج در شهر لندن واقع شده و در سال ۱۹۵۹ تاسیس شده است و یکی از بهترین کالج های انگلستان به شمار می رود. این کالج به منظور آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه هایی نظیر آکسفورد، کمبریج و UCL ساخته شده است تا دانش آموزان سخت کوش با بهره مندی از آموزش اصولی بتوانند در این دانشگاه ها پذیرش بگیرند.

این کالج داوطلبان بین ۱۴ تا ۲۵ سال را پذیرش می کند و مختلط است و  در حال حاضر حدود ۲۰۰ نفر ظرفیت دارد. نمرات دانش آموزان این مدرسه حدود ۲۰ درصد بالاتر از میانگین کل انگلستان بوده و حدود ۴۵ درصد دانش آموزان  موفق به کسب نمرات در حد A شده اند.

این مدرسه دو خوابگاه مجزا برای دانش آموزان زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال در نظر گرفته است. امکانات و تجهیزات رفاهی این خوابگاه ها بسیار کامل بوده که امکاناتی نظیر سالن ورزشی و اتاق موسیقی، سرویس بهداشتی و آشپزخانه، دسترسی شبانه روزی به اینترنت، اتاق رختشویی و نظافت هفتگی اتاق ها دارد.

این کالج با کلاس های درسی مجهز و پیشرفته، آزمایشگاه های مدرن، سالن های اجتماعات و آمفی تئاتر و غذاخوری و … پذیرای دانش آموزان از کشورهای مختلف جهان می باشد.

 

بهترین کالج های انگلستان

 

کالج Kings

این کالج یکی از کالج های معتبر و معروف در انگلستان است که ۴ شعبه در شهرهای  لندن، برایتون، اکسفورد و بورنموث دارد.  این مجموعه کالج‌ها با آموزش با کیفیت زبانزد بوده و دوره‌های مختلف آموزشی از جمله دروس دبیرستان، پیش‌دانشگاهی و دوره‌های آموزش زبان انگلیسی را ارائه می‌دهند، همچنین دانش‌آموزان را برای امتحانات ورودی به کالج و دانشگاه‌های مختلف آماده کرده و مسیر رسیدن به موفقیت را هموارتر می کنند.

خوابگاه های این کالج فقط به دانش آموزان بالای ۱۶ سال تعلق می گیرد. بازه سنی این کالج برای پذیرش دانش آموز بین ۱۴ تا ۲۵ سال است و هم به دختران و هم به پسران خدمات آموزشی ارائه می شود.

این کالج محیطی هیجان‌انگیز و در عین حال آموزنده فراهم کرده است تا دانش‌آموزان هم بیاموزند و هم خوش بگذرانند. همچنین از نظر امکانات جز مجهزترین‌های کشور است که از جمله‌ی آن می‌توان به تخته‌های هوشمند، مرکز آموزش رایانه، استودیوهای هنر دیجیتال، سالن استراحت و تفریح، کلاس‌های درسی مدرن، مرکز منابع آموزشی، آزمایشگاه‌های علوم، خشکشویی و محل‌های اقامت اشاره کرد. علاوه بر آن سالن غذاخوری و کافی شاپ نیز این مجموعه را تکمیل می‌کنند.

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره