نامه PEO چیست و چه کاربردی دارد؟

کانادا در زمینه جذب مهاجران بسیار فعال است و سالانه هزاران نفر موفق به دریافت ویزای کانادا می شوند. اگر شما هم قصد مهاجرت تحصیلی و یا کاری به کانادا دارید، پس از دریافت ویزا، یکی از اولین مدارکی که نیاز خواهید داشت نامه PEO یا همان معرفی نامه است. معرفی نامه یکی از مهمترین مدارک در روند شروع کار یا تحصیل در کانادا می باشد. اما نامه PEOچیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله قصد داریم تا اهمیت، مزایا و سایر موارد مرتبط با معرفی نامه یا PEO بیشتر آشنا شوید.

 

نامه POE چیست؟

POE مخفف Port of Entry که معرفی نامه نیز نامیده می‌شود، این معرفی نامه سند یا مدرکی است که بعد تائید ویزا تحصیلی، مجوز کاری و سوپر ویزا از IRCC دریافت خواهید کرد. معرفی نامه یا PEO در اصل یک نامه رسمی در جهت تائید هویت شما می باشد که توسط سفارت یا کنسولگری صادر می شود و به شما مجوز ورود و بازدید از کانادا را می دهد.

یک نکته بسیار مهم این است که قبل از سفر به کانادا حتما نامه PEO خود را دریافت نمایید زیرا در صورتی که معرفی نامه نداشته باشید و بخواهید وارد کانادا شوید، مجوز کار و یا تحصیل خود را نمی توانید دریافت کنید و در نتیجه افسر خدمات مرزی باید در مورد شما تصمیم بگیرد که آیا به عنوان یک توریست می توانید وارد کانادا شوید و یا خیر.

 

اطلاعات مورد نیاز در نامه POE

نامه POE می تواند حداکثر دو صفحه باشد و ذکر اطلاعات زیر در نامه بسیار ضروری است و نباید جا انداخته شود:

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • شماره پاسپورت
 • شماره ویزای شما در صورت وجود
 • آدرس ایمیل
 • اطلاعات تماس شخصی که معرفی می‌کنید (نام، شماره تلفن و غیره)

 

کاربرد نامه  POE

کاربرد و نکات مهمی که نامه POE در بر دارد عبارتند از:

 

 • نامه POE نشان دهنده تایید درخواست ویزا یا مجوز یک فرد می باشد که توسط مقامات مربوطه کانادایی صادر می‌شود.
 • نامه POE شامل اطلاعات مهمی مانند مدت اعتبار ویزا، دسته ویزا یا مجوز و دستورالعمل‌هایی در مورد کارهایی است که هنگام ورود به کانادا باید انجام دهید.
 • نامه POE یک سند رسمی است و ممکن است لازم باشد به افسران مهاجرت در بندر ورودی به کانادا همراه با سایر مدارک مورد نیاز ارائه شود.

 

انواع نامه POE

نامه PEO دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی انواع آن خواهیم پرداخت.

 

نامه POE برای ویزای اقامت موقت (TVR):

این معرفی نامه برای کسانی صادر می شود که قصد بازدید موقت از کانادا را دارند که توریستان و گردشگران، دانشجویان دوره های موقت و یا کارکنان موقت در این دسته قرار دارند. این نامه شامل اطلاعاتی در مورد دسته ویزا، مدت زمان اعتبار و شرایط ورود را ارائه می‌دهد.

 

نامه POE برای مجوز تحصیل

دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از کانادا شده اند، این نوع از معرفی نامه را دریافت می‌کنند که ضوابط اقامت تحصیلی در کانادا در آن شرح داده شده است.

نامه POE برای مجوز کار:

این معرفی نامه برای کسانی است که مجوز کار در کانادا را دریافت کرده اند و اطلاعات مربوط به کار آن ها و ضوابط این نوع اقامت در آن نوشته شده است.

 

نامه POE برای تایید اقامت دائم

این نوع از معرفی نامه برای افرادی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شده اند صادر می گردد.

 

مدت اعتبار نامه POE

در نامه PEO کادری با عنوان ” Permit Validity” وجود دارد که به معنی اعتبار مجوز است و تاریخ پایان PEO در آن نوشته شده است افراد باید قبل از آن تاریخ وارد کانادا شوند. اگر تاریخ اعتبار نامه POE گذشته باشد و فردهنوز به کانادا نیامده باشد، باید درخواست جدیدی ارسال نماید. نامه PEO معمولا ۱۲ ماه اعتبار دارد.لازم به ذکر است در صورتی که تحت معاینه پزشکی قرار گرفته باشید در صورتی که تاریخ انقضای معاینه پزشکی کمتر از ۱۲ ماه باشد، نامه PEO نیز تا همان تاریخ اعتبار دارد.

نحوه استفاده از نامه POE

برای استفاده بهینه از نامه PEO باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. نامه را با دقت و به طور دقیق بخوانید و از شرایط و ضوابط نوشته شده در آن آگاهی کامل داشته باشید.
 2. توجه داشته باشید که از تمامی مدارکی که در نامه PEO ذکر شده است از جمله پاسپورت معتبر را به همراه باشید.
 3. دقت کنید هنگام ورود به کانادا، نامه POE و مدارک مورد نیاز را به طور کامل به افسران مهاجرت در بندر ارائه دهید.
 4. در طول اقامت در کانادا حتما باید از شرایط و دستورالعمل‌های ذکر شده در نامه POE پیروی کنید.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره