ویزای تحصیلی کشور کانادا

کشور کانادا علاوه بر این که کشوری توریستی و بسیار محبوب است، مورد توجه دانش‌آموزان و دانشجویان بسیاری نیز قرار دارد. کانادا کشوری پیشرفته بوده و از سیستم آموزشی فوق‌العاده‌ای برخوردار است؛ مدرک تحصیلی این کشور نیز از اعتباری جهانی برخوردار است. همین امر موجب شده که افراد بسیاری فرزندان خود را روانه این کشور سازند تا به تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های آن بپردازند. افرادی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند باید ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل در این کشور را داشته باشند.

 

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا اساساً همان ویزای توریستی یا مجوز سفر الکترونیکی (eTa) است، ولی علاوه بر این دانش‌آموزان باید مجوز تحصیل (Study Permit) نیز داشته باشند تا بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. بدین‌ترتیب ویزای تحصیلی کانادا ترکیبی از ویزای توریستی یا eTa و مجوز تحصیل می‌باشد.

مجوز تحصیل برای دوره‌هایی که در مدت ۶ ماه به اتمام می‌رسند صادر نمی‌شود. در این مورد متقاضی تحصیل در کانادا می‌تواند با داشتن ویزای کوتاه‌ مدت اقدام به تحصیل در این کشور نماید. طبق قوانین اداره مهاجرت، در صورتی که قصد ادامه تحصیل پس از دوره ۶ ماهه را دارید، بهتر است از همان ابتدا ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی کانادا فقط امکان تحصیل در مراکز آموزشی تایید شده (DLI) را فراهم می‌کند. این مراکز، مدارس یا دانشگاه‌هایی هستند که توسط مقامات استانی یا کشوری به تایید رسیده‌اند. با وجود اینکه همه مدارس ابتدایی و متوسطه کانادا در لیست مراکز معتبر قرار دارند، تعدادی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی جزو این لیست نیستند. بنابراین لازم است که پیش از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کانادا از اعتبار دانشگاه یا موسسه موردنظر خود اطمینان حاصل نمایید؛ چرا که در صورت موفقیت در اخذ پذیرش از مراکز نامعتبر، با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد.

ویزای تحصیلی کانادا امکان زندگی در طول دوره تحصیلی را برای شما فراهم می‌آورد. اعتبار این ویزا ۹۰ روز بیشتر از طول دوره تحصیلی است. این ۹۰ روز، فرصت لازم برای جمع‌آوری لوازم و ترک کانادا می‌باشد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

در صورتی که قصد اخذ ویزای تحصیلی کانادا را دارید باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • داشتن نامه پذیرش معتبر از یک مرکز آموزشی تایید شده
  • داشتن حداقل ۱۸ سال سن (در صورتی که متقاضی کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشد، باید یک فرد بزرگسال از طرف وی جهت اخذ ویزا درخواست نماید.)
  • ارائه تعهد مبنی بر خروج از کشور کانادا به محض اتمام دوره تحصیلی

 

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شما باید در هنگام ارائه درخواست خود مدارک زیر را نیز ارائه دهید:

  • پاسپورت معتبر و مدارک سفر
  • دو قطعه عکس در ابعاد عکس پاسپورت
  • گواهی عدم سوء پیشینه
  • گواهی داشتن تمکن مالی
  • رزومه و سوابق کاری و تحصیلی

*توجه داشته باشید در صورتی که متقاضی تحصیل در کانادا فردی زیر ۱۷ سال بوده و نیاز به یک متولی داشته باشد، باید همراه والدین یا سرپرست قانونی خود به این کشور سفر کند. در غیر این صورت باید فردی در کانادا نامه‌ای به اداره مهاجرت داده و مسئولیت متقاضی را بر عهده بگیرد. این سرپرست باید مورد تایید والدین متقاضی بوده و رضایت‌نامه آن‌ها را داشته باشد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره