نکات مهمی که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید

همواره در سراسر جهان افراد بسیاری  تصمیم به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی مانند انگلستان، کانادا و … می گیرند و هر ساله بر این تعداد افزوده می شود. آنچه داوطلبان ادامه تحصیل را مجذوب مهاجرت تحصیلی می کند، خدمات آموزشی سطح بالا و موقعیت های کاری ایده آلی می باشد. زمانی که تصمیم به مهاجرت تحصیلی می گیرد بهتر  است به خوبی تحقیق کنید و نکات مهمی که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید را بررسی کنید که در ادامه مقاله به این نکات خواهیم پرداخت.

 

 

۱.با دقت در مورد کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید تحقیق کنید.

اولین مرحله بعد از انتخاب کشوری که تصمیم به ادامه تحصیل در آن گرفتید تحقیق و جست و جو درباره آن کشور است. این تحقیقات باید به صورت جامع باشد به طوری که بتوانید اطلاعات کاملی در مورد موضوعات مختلفی نظیر مکان و محله ای که قرار است در آن جا زندگی کنید، شرایط آب و هوایی و فصول مختلف آن منطقه، فرهنگ ها و آداب و رسوم و بسیاری موارد دیگر از این قبیل.

۲.برای اسکان در خوابگاه یا آپارتمان های اشتراکی آمادگی های لارم را کسب کنید.

قبل از سفر به کشور مقصد، باید از شرایط و نحوه اسکان دانشجویان در آن دانشگاه و یا مرکز آموشی اطلاعات کسب کنید. برای این کار کافی است به وب سایت دانشگاه مراجعه و یا از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت با مسئولین دانشگاه تماس بگیرید.

همچنین می توانید از طریق وب سایت های مختلفی نظیر Uniplaces برای رزرو اقامتگاه دانشجویی اقدام کنید.

۳.دانشگاه مناسب خود را پیدا کنید.

انتخاب دانشگاه یکی از اصلی ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. در زمان انتخاب دانشگاه علاوه بر ارائه دادن رشته دلخواه شما باید از نظر میزان شهریه، موقعیت مکانی و شرایط اسکان نیز مناسب شما باشد. پس در زمان انتخاب دانشگاه در کشور مقصد عجول نباشید و تمام جوانب را بسنجید.

 

نکات مهمی که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید

 

۴.شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه مد نظر خود را فراهم کنید.

بعد از انتخاب دانشگاه و آگاهی از شرایط پذیرش بلافاصله و بدون اتلاف وقت شروع به جمع آوری مدارک و فراهم کردن شرایط مورد نیاز بپردازید.

برای ورود به دانشگاه های معتبر و دارای رتبه بالا نمرات و معدل مقاطع تحصیلی، به طور کلی رزومه تحصیلی و سطح زبان انگلیسی دارای اهمیت بسیار بوده و حتی سرنوشت ساز است.

۵.ترجمه مدارک را فراموش نکنید.

در روند ثبت نام در دانشگاه باید مدارک خود را به همراه ترجمه انگلیسی آن ها به دانشگاه ارائه کنید پس برای ترجمه  مدارک خود٬ اقدام کنید. برای این منظور میتوانید به یکی از مراکز ترجمه رسمی مراجعه کنید.

۶.هزینه های مورد نیاز برای تحصیل و زندگی در کشور مقصد را محاسبه کنید.

هنگام بررسی پذیرش از یک کشور خاص یا یک دانشگاه ویژه٬ حتما تمامی هزینه های پیش رو را مد نظر قرار دهید و گزینه مناسب برای بودجه خود را انتخاب کنید.

فرایند مهاجرت تحصیلی هزینه های مختلفی به همراه دارد از جمله این هزینه ها می توان به اپلیکیشن فی، شهریه دانشگاه، هزینه تهیه بلیط هواپیما و سفر، تمکن مالی برای دریافت ویزا، هزینه های خوراک و بسیاری موارد دیگر می توان اشاره کرد که باید همه این موارد را محاسبه کرده و برای آن ها آمادگی داشته باشید.

 

نکات مهمی که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید

 

۷.با برنامه ریزی پیش بروید.

برای تمامی مراحل مهاجرت خود برنامه ریزی کنید و در فاصله زمانی مناسب برای هر کاری اقدام کنید چرا که بدون برنامه ریزی دقیق موفق شدن در این مسیر ممکن نخواهد بود.

۸.ارز رایج در کشور مقصد را تهیه کنید.

از جمله نکات مهم دیگری که قبل از مهاجرت تحصیلی باید بدانید اهمیت تهیه ارز رایج کشور مقصد می باشد. برای تهیه ارز موردنیاز٬ صرافی معتبری را انتخاب و با آن تماس بگیرید. در زمان تهیه ارز به میزان مجاز ارز قابل انتقال به خارج از کشور توجه کنید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره