هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای زیبا و پهناور قاره اروپا که دارای یکی از قوی ترین سیستم های آموزشی دنیا می باشد. هر ساله دانشگاه های بسیاری در کشور انگلستان در لیست برترین دانشگاه های جهان رتبه های بالایی کسب می کنند که همین موضوع باعث شده تا والدین بسیاری از سراسر کشورهای دنیا بخواهند که فرزندانشان در این کشور تحصیل کنند که درصد بسیاری از داوطلبان در مقطع دبیرستان هستند. در ادامه با بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان همراه شما هستیم.

اهمیت بررسی هزینه های تحصیل در دبیرستان های انگلستان

بی شک سابقه تحصیلی و مدارک آموزشی برای پذیرش در مدارس و دانشگاه های انگلستان حرف اول را می زند و بررسی امکانات و تجهیزات مدرسه از جمله نکاتی است که والدین به آن ها باید توجه کنند اما هزینه های تحصیل نیز از جمله نکات پر اهمیتی است که نباید نادیده گرفته شود. اهمیت این موضوع برای دانش آموزان دبیرستان بیشتر نیز هست چرا که اجازه کار در حین تحصیل در دبیرستان را نخواهند داشت. بنابراین آگاهی از هزینه های تحصیل در ربیرستان های انگلستان قبل از اقدام برای هر کاری ضروری است.

آشنایی با مقاطع تحصیلی انگلستان

کودکان در کشور انگلستان از ۵ سالگی وارد مدارس می شوند و به طور کلی تحصیل در انگلستان از ۵ الی ۱۶ سالگی اجباری است. و مقطع تحصیلی مدارس را می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

  • ۵ الی ۷ سالگی: پیش دبستانی
  • ۷الی ۱۱ سالگی: دبستان
  • ۱۱ الی ۱۶ سالگی: متوسطه

بعد از پشت سر گذاشتن این دوره ها دانش آموزانی که قصد ورود به دانشگاه های انگلستان دارند باید در دوره های آمادگیبرای ورود به دانشگاه شرکت کنند که بسیار شبیه به دوره پیش دانشگاهی در ایران است. دوره یک ساله Foundation و دوره ۲ ساله A-level دوره های قبل از ورود به دانشگاه هستند که گذراندن دوره Foundation برای ورود به اکثر رشته ها کافی است. دوره A-level مناسب دانش آموزانی است که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارند.

 

هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان

 

دبیرستان های انگلیس و هزینه هایشان

میزان هزینه مورد نیاز برای تحصیل در دبیرستان های انگلستان به نوع مدرسه انتخابی شما و خدمات آن بستگی دارد و هرچه امکانات مدرسه بیشتر باشد بی شک باید هزینه بیشتری برای تحصیل فرزندانتان در آن بپردازید.

مدارس انگلستان را می توان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم کرد که هر کدام از آن ها می توانند روزانه و یا شبانه روزی باشند. در بین مدارس مختلف موجود در انگلستان، مدارس خصوصی بیشترین هزینه را دارند اما در عوض بهترین کالج ها و دبیرستان های انگلستان جز این دسته هستند و خدمات آموزشی با کیفیتی را به دانش آموزان ارائه می دهند.

 

هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان

 

در ادامه با شهریه مدارس مختلف انگلستان آشنا خواهیم شد.

شهریه دبیرستان های دولتی انگلستان

تحصیل در مدارس دولتی انگلستان برای شهرندان این کشور و کسانی که تابیت این کشور را دارند رایگان می باشد. اما دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مدارس باید شهریه بپردازند. البته شهریه این مدارس نیز با یکدیگر متفاوت خواهد به طور میانگین هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی انگلستان ما بین ۱۴ الی ۲۵ هزار دلار کانادا می باشد.

اکثر دانش آموزان کانادایی در این مدارس تحصیل می کنند لذا ظرفیت آن ها برای دانش آموزان بین المللی بسیار محدود است. همچنین تعداد دانش آموزان موجد در کلاس های مدارس دولتی نسبت به مدارس خصوصی بیشتر است.

شهریه دبیرستان های خصوصی انگلستان

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دبیرستان های انگلستان دارند در اکثر مواقع دبیرستان های خصوصی را برای این منظور انتخاب می کنند. برای تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان، باید یک قیم قانونی که مورد تائید دولت انگلستان است داشته باشند در غیر این صورت دانش آموزان باید در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنند.  مدارس شبانه روزی نیز به دو صورت دولتی و خصوصی هستند که بیشتر آن ها از نوع خصوصی است و بر اساس امکانات، تجهیزات و خدمات آموزشی مختلفی که ارائه می دهند شهریه های متفاوتی دارند. به طور کلی شهریه مدارس خصوصی از ۳۰ هزار پوند آغاز می شود و ممکن است به ۶۰ هزار پوند نیز می رسد.

برای اینکه بیشتر با هزینه های تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور انگلیس آشنا شوید، در جدول زیر شهریه برخی از پر طرفدار ترین مدارس این کشور را برایتان آورده ایم:

نام مدرسهشهریه مورد نیاز
مدرسه آمریکایی لندن۲۸ هزار الی ۳۲ هزار پوند
مدرسه لیمپسرینگ۲۳ هزار پوند
مدرسه کیهوستقریباً ۲۱ هزار پوند
مدرسه ویژه دخترانتقریباً ۱۸ هزار پوند
مدرسه بین المللی لندن۱۹ هزار الی ۲۶ هزار پوند
مدرسه امانویل۱۸ هزار پوند
مدرسه برنتود۷ هزار الی ۳۵ هزار پوند
مدرسه بلربیز۳۵ هزار الی ۴۰ هزار پوند
مدرسه دیوید گیم۱۷ هزار الی ۳۰ هزار پوند

 

بررسی جز به جز مخارج تحصیل در انگلیس

لندن، پایتخت انگلستان و یکی از گرانترین شهرهای جهان است. افرادی که این شهر را برای ادامه تحصیل در انگلستان انتخاب می کنند باید به این نکته توجه کنند که هزینه تحصیل و زندگی در لندن نسبت به سایر شهرها بیشتر است. هزینه تحصیل در دبیرستان ها نیز در شهر لندن بالاتر از سایر شهرها است که این هزینه ها علاوه بر شهریه مدرسه شامل سایر موارد نیز می شود.

در جدول زیر هزینه های مرتبط با تحصیل و زندگی در شهر لندن و سایر شهرها مقایسه شده است.

هزینهلندنخارج از لندن
شهریه۸۴۲۵۸۴۲۵
کتاب های مورد نیاز۶۱۰۴۶۴
سفر۶۳۱۳۹۱
اجاره۶۳۴۰۴۹۸۹
محصولات غذایی۱۹۵۶۱۹۵۴
کالاهای خانگی۳۹۶۳۶۳
بیمه۶۵۴۲
وسایل شخصی۲۲۲۹۱۹۱۷
اوقات فراغت۹۹۷۱۱۹۰

 

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره