هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

کانادا کشوری گسترده و پیشرفته که ثبات و امنیت اقتصادی را برای شهروندان و مهاجران خود فراهم کرده است. هر ساله دانشگاه های بسیاری در کشور کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان رتبه های بالایی کسب می کنند که همین موضوع باعث شده تا والدین بسیاری از سراسر کشورهای دنیا بخواهند که فرزندانشان در این کشور تحصیل کنند که درصد بسیاری از داوطلبان در مقطع دبیرستان هستند. در ادامه با بررسی هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا با گروه پیوند همراه شما هستیم.

 

 

اهمیت بررسی هزینه های تحصیل در دبیرستان های کانادا

بی شک سابقه تحصیلی و مدارک آموزشی برای پذیرش در مدارس و دانشگاه های کانادا حرف اول را می زند و بررسی امکانات و تجهیزات مدرسه از جمله نکاتی است که والدین به آن ها باید توجه کنند اما هزینه های تحصیل نیز از جمله نکات پر اهمیتی است که نباید نادیده گرفته شود. اهمیت این موضوع برای دانش آموزان دبیرستان بیشتر نیز هست چرا که اجازه کار در حین تحصیل در دبیرستان را نخواهند داشت. بنابراین آگاهی از هزینه های تحصیل در دبیرستان های کانادا قبل از اقدام برای هر کاری ضروری است.

آشنایی با مقاطع تحصیلی مدارس کانادا

به طور کلی، سیستم آموزشی مدارس کانادا به دو مقطع تحصیلی تقسیم می شود:

  • دوره ابتدایی
  • دوره متوسطه

دوره ابتدایی در کشور کانادا از سن ۶ تا ۷ سالگی در کلاس اول شروع می شود و در سن ۱۳ تا ۱۴ سالگی در کلاس هشتم پایان می یابد. دانش آموزان در مدارس ابتدایی کانادا خواندن و نوشتن، ریاضایات، جغرافی، هنر و سایر دروس را می آموزند. همچنین مدارس ابتدایی کانادا مختلط بوده و دانش آموزان دختر و پسر در یک کلاس حضور دارند.

دانش آموزان پس از پشت سر گذاشتن دوره ابتدایی وارد دبیرستان های کانادا می شوند. مقطع متوسطه از سن ۱۴ الی ۱۵ سالگی در کلاس نهم شروع شده و تا ۱۷ الی ۱۸ سالگی در کلاس دوازدهم ادامه می یابد.

ممکن است شیوه آموزشی در استان های مختلف کانادا متفاوت است به عنوان مثال در استان انتاریو دانش آموزان باید یک سال پس از سال دوازدهم نیز بگذرانند. در استان کبک دانش آموزان تا سن ۱۶ سالگی در دبیرستان تحصیل میکنند و پس از آن وارد دوره پیش دانشگاهی یا CEGEP می شوند.

 

هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

 

برنامه های درسی در دبیرستان های کانادا به دو صورت به دانش آموزان ارائه می گردد:

  • پیشرفته: مخصوص دانش آموزانی که می خواهند برای ورود به دانشگاه آماده شوند.
  • عمومی: برای دانش آموزانی می خواهند در کالج های محلی یا مدارس فنی تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در دبیرستان های انگلستان

میزان هزینه مورد نیاز برای تحصیل در دبیرستان های کانادا به نوع مدرسه انتخابی شما و خدمات آن بستگی دارد و هرچه امکانات مدرسه بیشتر باشد بی شک باید هزینه بیشتری برای تحصیل فرزندانتان در آن بپردازید.

مدارس کانادا را می توان به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم کرد که هر کدام از آن ها می توانند روزانه و یا شبانه روزی باشند. در بین مدارس مختلف موجود در کانادا، مدارس خصوصی بیشترین هزینه را دارند اما در عوض بهترین کالج ها و دبیرستان های کانادا جز این دسته هستند و خدمات آموزشی با کیفیتی را به دانش آموزان ارائه می دهند.

در ادامه با شهریه مدارس مختلف کانادا آشنا خواهیم شد.

شهریه دبیرستان های دولتی کانادا

تحصیل در مدارس دولتی کانادا برای شهرندان این کشور و کسانی که تابعیت این کشور را دارند رایگان می باشد. اما دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این مدارس باید شهریه بپردازند. البته شهریه این مدارس نیز با یکدیگر متفاوت خواهد به طور میانگین هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی انگلستان ما بین ۱۰ الی ۲۲ هزار دلار کانادا می باشد.

اکثر دانش آموزان کانادایی در این مدارس تحصیل می کنند لذا ظرفیت آن ها برای دانش آموزان بین المللی بسیار محدود است. همچنین تعداد دانش آموزان موجد در کلاس های مدارس دولتی نسبت به مدارس خصوصی بیشتر است.

 

هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

 

شهریه دبیرستان های خصوصی کانادا

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دبیرستان های کانادا دارند در اکثر مواقع دبیرستان های خصوصی را برای این منظور انتخاب می کنندمدارس شبانه روزی نیز به دو صورت دولتی و خصوصی هستند که بیشتر آن ها از نوع خصوصی است و بر اساس امکانات، تجهیزات و خدمات آموزشی مختلفی که ارائه می دهند شهریه های متفاوتی دارند. به طور کلی شهریه مدارس خصوصی از ۲۷ هزار دلار کانادا آغاز می شود و ممکن است به ۵۰ هزار دلار کانادا نیز برسد.

بررسی جز به جز هزینه تحصیل در دبیرستان های کانادا

علاوه بر هزینه های مربوط به شهریه مدارس، هزینه های دیگری را نیز دانش آموزان و والدین آن ها باید در نظر داشته باشند. در جدل زیر این هزینه ها نوشته شده است.

 

هزینهبه دلار کانادا
کتاب های مورد نیاز۵۵۴
سفر۶۱۰
اجاره۱۱۰۰
محصولات غذایی۴۰۰
کالاهای خانگی۷۲۱
بیمه۶۵
وسایل شخصی۱۱۰
اوقات فراغت۲۰۰

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره