هزینه تحصیل در مدارس انگلستان چقدر است؟

انگلستان کشوری ایده آل از نظر ثبات اقتصادی، کیفیت سطح زندگی و رفاه، تحصیل و سرمایه گذاری است. همچنین دولت انگلستان به آموزش و ارتقا دانش و مهارت افراد بسیار اهمیت می دهد لذا امکانات آموزشی برای همه در این کشور فراهم است و همه می توانند از آموزش عمومی بسیار مناسب در این کشور بهره مند شده و با کسب مدارک معتبر در شغل خوبی مشغول به کار شوند. به همین دلیل بسیاری از والدین کشور انگلستان را به عنوان بهترین مقصد برای آموزش فرزندان خود انتخاب می کنند اما هزینه تحصیل در مدارس انگلستان چقدر است؟ حداقل بودجه مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان چقدر است؟ در این مقاله از گروه پیوند به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت؟

 

 

سیستم آموزشی مدارس انگلستان

کودکان در کشور انگلستان باید از سن ۵ سالگی در مدارس ابتدایی انگلستان شروع به تحصیل کنند. دانش آموزان از سن ۵ الی ۱۱ سالگی در مقطع ابتدایی هستند. بعد از پایان دوره ابتدایی دانش آموزان وارد مقطع متوسطه می شوند که از سن ۱۱ الی ۱۶ سالگی باید در این مقطع تحصیل کنند.  پس از پایان این مقطع، آزمون GCSE از دانش آموزان گرفته می شو که یکی از مهمترین آزمون های دوره متوسطه است.

دانش آموزان بعد از اتمام دوره متوسطه و دریافت مدرک GCSE می توانند جهت آمادگی برای ورود به دانشگاه های انگلستان در دوره های ساله Foundation و یا دوره های ۲ ساله A-level شرکت کنند.

دانش آموزان در انگلستان باید ۵ روز در هفته به مدرسه بروند و هر سال تحصیلی از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوئن ادامه دارد. بنابراین به طور کلی، سیستم آموزشی مدارس انگلستان به دو مقطع تحصیلی تقسیم می شود:

  • دوره ابتدایی
  • دوره متوسطه

هزینه های تحصیل در مدارس کانادا

پس از آشنایی با سیستم آموزشی کشور انگلستان در ادامه به بررسی کلیه هزینه هایی که بابت تحصیل در مدارس انگلستان باید پرداخت کنید می پردازیم.

۱.هزینه های اپلای و اخذ ویزا انگلستان

  • تمکن مالی برای یک سال زندگی در انگلستان حدود ۱۳۰۰ پوند است.
  • • هزینه بلیط هواپیما سفر به انگلستان بین ۷۵۰ الی ۱۱۰۰ پوند است.
  • حدود ۲۵۰ پوند نیز باید برای بررسی مدارک دانش‌آموز توسط مدرسه پرداخت کنید.
  • هزینه ویزا همراه انگلستان به همراه تمکن مالی مورد نیاز برای والدینی که می خواهند همراه فرزند خود باشند.

۲.هزینه شهریه مدارس انگلستان

در کشور انگلستان مدارس دولتی و یا خصوصی هستند که بسته به نوع مدرسه شهریه ها متفاوت خواهد بود.

شهریه مدارس دولتی انگلستان

بودجه مدارس دولتی انگلستان توسط خود دولت انگلستان تامین می شود به همین دلیل دانش آموزان انگلیسی می توانند به صورت رایگان در مدارس تحصیل کنند اما دانش اموزان بین المللی برای تحصیل در مدارس دولتی انگلستان باید شهریه پرداخت کنند.

هزینه تحصیل در مدارس دولتی انگلستان نسبت به مدارس خصوصی کمتر است و شهریه این مدارس بسته به امکانات مدرسه می تواند بین ۱۷ هزار الی ۲۳ هزار پوند متغییر باشد. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد شهریه هر مدرسه تماس با مدرسه بهترین گزینه است.

مدارس دولتی ممکن است هزینه جدا بابت برای کلاس‌های فوق برنامه مثل کلاس‌های ورزشی ، هنری و غیره از دانش‌آموزان دریافت کنند که دانش آموزان در صورت تمایل می توانند در آن ها شرکت و هزینه آن را پرداخت کنند که ۸۰ الی ۱۵۰ پوند برای این منظور کافی است.

دانش آموزانی که در مدارس روزانه تحصیل می کنند ناهار و تغذیه با خود به مدرسه می برند همچنین در برخی مدارس غذا و تغذیه ارائه می گردد که برای خرید آن باید پول به همراه داشته باشند.

 

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان چقدر است؟

 

شهریه مدارس خصوصی انگلستان

شهریه مدارس خصوصی انگلستان بسته به خدمات و امکانات مختلفی که به دانش آموزان ارائه می دهد متفاوت است همچنین روزانه و یا شبانه روزی بودن این مدارس در میزان شهریه تاثیر مستقیم دارد. به طور متوسط شهریه مدارس خصوصی روزانه بدون خوابگاه ما بین ۱۵ الی ۳۵ هزار پوند می باشد.

شهریه مدارس شبانه روزی به علت ارائه خدمات اسکان و تغذیه بیشتر است و به ۵۰ هزار پوند در سال نیز می رسد. علاوه بر این دانش آموزان باید هزینه درمان، حمل و نقل، تفریحات و… را در نظر داشته باشند.

در اکثر مدارس خصوصی یونیفورم نیز باید تهیه شود که هزینه آن برعهده دانش‌آموز است.

در جدول زیر هزینه تحصیل در مدارس انگلستان به صورت جمع بندی برای دانش آموزان بین‌المللی نوشته شده است:

در جدول زیر هزینه تحصیل در مدارس کانادا به صورت جمع بندی برای دانش آموزان بین‌المللی نوشته شده است:

نوع مدرسهمتوسط شهریه سالیانه (پوند)
مدارس ابتدایی۱۰ الی ۱۸ هزار پوند
مدارس دولتی۱۲ الی ۲۶ هزار پوند
مدارس خصوصی۲۵ الی ۴۵ هزار پوند
مدارس روزانه۱۰ الی ۲۰ هزار پوند
مدارس شبانه روزی۳۰ الی ۵۰ هزار پوند

هزینه محل اقامت

دانش آموزانی که در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل می کنند نیاز به پرداخت هزینه برای محل اقامت ندارند و اقامت در خوابگاه ها گزینه ای اقتصادی نسبت به سایر روش های اقامتی است. اگر روش Home stay را انتخاب کنید و در کنار یک خانواده میزبان اقامت داشته باشید باید ماهانه ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ هزار پوند پرداخت کنید که در این شیوه اقامت یک اتاق مستقل داشته و وعده های غذایی نیز رایگان است.

هزینه اجاره آپارتمان نیز  بسته به شهر و محله انتخابی و امکانات خانه متغییر است. به عنوان مثال هزینه اجاره یک آپارتمان دو خوابه در شهر لندن ۱۵۰۰ پوند و هزینه اجاره چنین آپارتمانی در خارج از شهر لندن حدود ۱۲۰۰ پوند است.

 

هزینه تحصیل در مدارس انگلستان چقدر است؟

 

سایر هزینه های تحصیل در مدارس انگلستان

هزینه کلی تحصیل در کشور انگلستان به سبک زندگی و عادت های هر فرد بستگی دارد. افراد با توجه به بودجه خود می توانند خوراک، لوازم و اشیا مختلفی را خریداری کنند در جدول زیر هزینه اقلام مختلف در کشور انگلستان نوشته شده است.

خدمات و کالامبالغ به پوند
غذا در رستوران معمولی۱۲
قهوه طعم دار۲.۵
شیر ۱ لیتر۰.۹
نان تازه ۵۰۰ گرمی۰.۹۵
برنج ۱ کیلو گرم۵۰.۵
تخم مرغ ۱۲ عددی۵۱.۵
مرغ ۱ کیلوگرم۵.۶۰
گوشت قرمز ۱ کیلوگرم۷.۳۰
بلیط یک طرفه اتوبوس درون شهری۲.۵
تعرفه ماهیانه حمل و نقل عمومی۶۰
کرایه تاکسی به ازای ۱ کیلومتر۳
بنزین ۱ لیتر۱.۲۵
مصارف معمول مثل آب، برق، گاز و۱۴۵.۱۵
تعرفه مکالمه تلفن همراه برای ۱ دقیقه۰.۰۶
اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت بر ثانیه۳۰.۵
شلوار جین۵۶.۷۰
کفش چرمی۶۰

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره