هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال ۲۰۲۲

کشور انگلستان یکی از پرطرفدارترین مقصدها برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی می باشد که هر ساله هزاران دانشجو برای دریافت خدمات آموزشی با کیفیت راهی انگلستان می شوند که انتظار می رود در سال ۲۰۲۲ بر تعداد داوطلبان بیش از پیش افزوده شود. اما داوطلبانی که تصمیم به تحصیل در انگلستان دارند باید علاوه بر شرایط پذیرش و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام، به هزینه های زندگی در این کشور نیز توجه کنند. در ادامه با بررسی هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال ۲۰۲۲ با گروه پیوند همراه باشید.

 

 

زندگی دانشجویی در انگلستان

با دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه های انگلستان شما با تجربه جدیدی روبرو خواهید شد. انگلستان یکی از کشورهای برتر دنیا در زمینه تجارت و بازرگانی است و سطح رفاه و شرایط زندگی ایده آلی را برای شهروندان و مهاجرانش فراهم می کند به همین دلیل تجربه زندگی و تحصیل در این کشور یکی از بهترین تجربه هاست.

در این کشور بی شک با تفاوت فرهنگی مواجه خواهید شد که ممکن است چند ماه طول بکشد که با فرهنگ های جدید آشنا شده و خود را با آن وفق دهید چرا که این کشور دارای محیط چند فرهنگی است که می توانید فرهنگ و آداب و روسوم متنوعی را تجربه کرده و دوست هایی با ملیت های گوناگون پیدا کنید.

تجربه زندگی دانشجویی در انگلستان می تواند متناسب با شخصیت هر فرد تجربه ای متفاوت باشد و هر کسی چالش های خاص خود را در این سفر تجربه می کند که کاملا طبیعی است. با وجود چالش های مختلف کشور انگلستان برای دانشجویان بسیار محبوب است به طوری که طبق تحقیقات آماری انجام شده درصد بالایی از دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود تصمیم به کار  زندگی و دریافت اقامت دائم در کشور انگلستان می گیرند.

زبان اصلی این کشور زبان انگلیسی است. کشور انگلستان از داوطلبان ادامه تحصیل استقبال می کند و بسیار مهاجرپذیر است به طوری که ممکن است در شهرهای مختلف آن با ایرانیان بسیاری آشنا شوید.

در ادامه به بررسی هزینه هایی که یک دانشجو در طول دوران تحصیل و زندگی در انگلستان باید برای آن ها هزینه پرداخت کند خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی و اسکان در کانادا

یکی از مواردی که بخش عمده هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال ۲۰۲۲ را تشکیل می دهد هزینه خوابگاه یا اجاره مسکن است. گزینه های متفاوتی برای زندگی و اسکان برای دانشجویان وجود دارد که دانشجویان با توجه به بودجه خود می توانند یکی از موارد زیر را انتخاب کنند:

 

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال 2022

 

اکثر دانشجویان در ترم های اول خوابگاه های دانشجویی داخل محوطه دانشگاه را برای اقامت انتخاب می کنند چرا که این خوابگاه ها به دانشگاه نزدیک بوده و زمان و هزینه اضافی برای هزینه حمل و نقل صرف نمی شود. هزینه خوابگاه های دانشجویی انگلستان بسته به امکانات و تجهیزات، شهر و محل قرار گیری، نوع خدمات و وعده های غذایی که ارائه می دهد متفاوت خواهد بود.

دانشجویان بین المللی غالبا پس از اتمام سال تحصیلی اول ترجیح  می دهند آپارتمانی را به صورت اشتراکی و یا سوئیت هایی را به صورت تکی اجاره کنند.

در مورد اجاره خانه در انگلستان همه چیز به شهر و محل اقامت شما بستگی دارد و طبیعی است که هر چه شهر انتخابی شما بزرگتر و پیشرفته تر باشد باید هزینه بیشتری بابت زندگی در آن شهر پرداخت کنید.

در جدول زیر هزینه های اجاره آپارتمان و یا خوابگاه د رشهر لندن و خارج از آن نوشته شده است تا اطلاعات دقیقی در مورد هزینه های مربوطه در کشور انگلستان داشت باشید.

 

پارامتردر شهر لندنخارج از شهر لندن
اجاره آپارتمان یک خوابه۶۷۰ الی ۱۸۵۰ پوند در ماه۴۵۰ الی ۱۴۰۰ پوند در ماه
اجاره آپارتمان ۲ خوابه۹۷۰ الی ۲۵۰۰ پوند در ماه۷۳۰ الی ۱۸۰۰ پوند در ماه
اجاره سوئیت۶۰۰ الی ۱۳۳۰۵۱۰ الی ۱۱۰۰
خوابگاه دانشجویی۴۰۰ الی ۸۰۰ پوند در ماه۳۰۰ الی ۵۵۰ پوند در ماه

 

در صورت زندگی در خوابگاه های دانشجویی انگلستان دیگر هزینه های قبوض مختلف نظیر آب، برق، گاز و هزینه اینترنت بر عهده شما نیست و همه این موارد در شهریه لحاظ شده اند ولی اگر در آپارتمان اجاره کنید باید مبلغی را برای قبوض مختلف در نظر بگیرید مقدار مبلغی مورد نیاز برای موار گفته شده به شرح زیر است:

  • هزینه قبوض آب، برق، گاز: ۴۰ الی ۱۰۰ پوند
  • اینترنت ماهانه: ۳۰ الی ۸۰ پوند

 

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال 2022

 

هزینه غذا و مواد غذایی در انگلستان

برای دانشجوان بین المللی که نگران هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال ۲۰۲۲ هستند، شیوه اقامت در کشور انگلستان تاثیر بسیاری در هزینه های مربوط به غذا و خوراک دارد به این صورت که اگر در خوابگاه باشید، اکثر خوابگاه ها خدمات تهییه وعده های غذایی را بر عهده دارند بنابراین هزینه زیادی از این بابت بر عهده دانشجو نخواهد بود.

اما اگر آپارتمان اجاره کرده باشید هزینه تهییه غذا و خرید مواد غذایی را باید پرداخت کنید. در ادامه لیستی از قیمت مواد غذایی پرکاربرد در انگلستان تهییه شده است.

هزینه احتیاجات اولیه در انگلستان به شرح زیر می باشد:

اقلامهزینه ها به پوند
کوکا / پپسی (بطری ۰.۳۳ لیتر)£۱.۳۳
آب (۰.۳۳ لیتر بطری)£۰.۹۸
شیر یک لیتر£۰.۹۲
یک قرص نان ۵۰۰ گرم£۱.۰۰
 یک کیلو گرم برنج سفید£۰.۹۵
تخم مرغ ۱۲ عدد£۱.۹۱
یک کیلوگرم پنیر محلی£۵.۷۱
یک کیلوگرم سینه مرغ£۵.۸۶
یک کیلوگرم گوشت گاو£۷.۶۰
یک کیلوگرم سیب زمینی£۱.۲۲

 

میزان هزینه مورد نیاز برای خرید های سوپر مارکتی تاحد زیادی به سبک زندگی افراد وابسته است. به طور کلی برای خریدهای سوپر مارکتی در انگلستان در سال ۲۰۲۲ تقریبا هر فرد باید حدود ۲۵۰ پوند کنار بگذارد که این مبلغ به طور میانگین می باشد.

با تهییه غذا در خانه می توانید تا حدودی در میزان هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان صرفه جویی کنید. با این حال خوردن غذا در رستوران ها نیز بخش جداناپذیری از زندگی است. که در جدول زیر هزینه یک وعده غذا در رستوران های مختلف نوشته شده است.

 

اقلامهزینه ها به پوند
یک وعده غذا در رستوان معمولی۱۴
غذا برای ۲ نفر در رستوران معمولی۵۰
McMeal در McDonalds۸

 

هزینه حمل و نقل در کشور انگلستان

استفاده از وسایل نقلیه عمومی شیوه ای رایج برای جابه جایی بین نقاط مختلف شهر برای دانشجویان است. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی روشی به صرفه و هوشمندانه است که اغلب شهروندان نیز به جای استفاده از اتومبیل شخصی از آن استفاده می کنند.

در اغلب شهرهای انگلستان و به خصوص در شهرهای بزرگ شبکه حمل و نقل وسیع و گسترده ای وجود دارد که دسترسی به نقاط مختلف شهر را تسهیل کرده است.

 هزینه های حمل و نقل در انگلستان در سال ۲۰۲۲ به شرح جدول زیر است:

حمل و نقل و وسایل نقلیه انگلیسهزینه متوسط به پوند
یک لیتر بنزین£۱۲۶
بلیط ماهانه اتوبوس£۱۳۲
بلیط تک سفره اتوبوس£۲۵۰
تعرفه تاکسی تا ۸ کیلومتر£۱۹

برای پرداخت کرایه وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو می توانید از پول نقد استفاده کنید و یا کارت بلیت های سالانه خریداری کنید که مبلغ آن کمتر است.

هزینه تفریحات و سرگرمی در انگلستان

تفریحات بخشی از زندگی دانشجویی است که نمی شود آن را کنار گذاشت. دانشجویان برای این دسته از فعالیت های خود نیز باید مبلغی را در نظر باشند. دانشجویان با توجه به بودجه خود باید نوع و میزان تفریحات و سرگرمی های خود را تنظیم کنند.

ورزش و تفریحات در کاناداهزینه (پوند)
باشگاه بدنسازی (هزینه ماهانه)۴۷
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته)۳۵
بلیط سینما۲۰

­

حداقل بودجه برای زندگی دانشجویی در کانادا

انگلستان کشوری وسیع و پیشرفته است که هزینه زندگی در شهر های مختلف آن متفاوت است به عنوان مثال هزینه های زندگی در شهر لندن بسیار بیشتر از سایر شهرها است و جز گرانترین شهرهای جهان به حساب می آید اما شهرهای دیگری نیز وجود دارند که هزینه های زندگی در آن کمتر است مانند شهر بلفاست وکونکورد که جز شهرهای ارزان دانشجویی هستند.

بنابراین می توان گفت هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان در سال ۲۰۲۲ به شهر انتخابی شما برای تحصیل بستگی دارد. همچنین عادت ها و سبک زندگی داوطلب نیز در میزان هزینه ها نقش اساسی دارد.  بر طبق محاسبات انجام شده می توان گفت که هر دانشجو به طور متویط به ۱۸هزار پوند در سال برای زندگی در انگلستان نیاز دارد البته شهریه دانشگاه و تحصیل در آن محایبه نشده است.

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره