همه چیز درباره بیمه دانشجویی در انگلستان

زمانی که صحبت از مهاجرت تحصیلی به انگلستان می شود یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه شود بیمه دانشجویی در انگلستان است. انگلستان محل استقرار سازمان ملی سلامت (NHS) بوده و با داشتن بیمه دانشجویی به راحتی می توان از خدمات NHS بهره مند شد. انگلستان به دلیل ارائه خدمات آموزشی باکیفت و سطح بالا هر ساله به عنوان مقصد تحصیلی هزاران دانشجو انتخاب می گردد لذا دانستن همه چیز درباره بیمه دانشجویی انگلستان برای داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

اهمیت بیمه درمانی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان

با داشتن بیمه دانشجویی در انگلستان شما از بابت خدمات درمانی هیچ نگرانی نخواهید داشت و به راحتی می توانید خدمات درمانی باکیفیت در کلیه مراکز بهداشتی و درمانی نظیر بیمارستان ها، کلینیک ها، مطب های خصوصی و … دریافت کنید و دغدغه قبوض پزشکی را نداشته و اقامتی ایده آل را در انگلستان تجربه خواهید کرد. توجه داشته باشید که بیمه درمانی در زمان درخواست ویزا چه برای انگلستان و چه برای هر کشور دیگری یکی از الزامات اساسی است.

داوطلبانی که قصد دریافت ویزا تحصیلی انگلستان را دارند باید حتما بیمه دانشجویی انگلستان نیز داشته باشند. بیمه درمانی که افراد می توانند دریافت کنند به طول دوره تحصیلی بستگی دارد و دانشجویانی که طول دوره تحصیل آن ها بیش از ۶ ماه است می توانند به خدمات سرویس سلامت ملی یا NHS دسترسی داشته باشند در غیر این صورت می توانند از یک شرکت خصوصی بیمه دریافت کنند.

بنابراین یکی از دلایل اهمیت بیمه دانشجویی در انگلستان این است که دانشجویان بین المللی در زمان تحصیل در این کشور که از کشور و خانواده خود دور هستند، دیگر نگران هزینه های پزشکی و درمانی خود نخواهند بود و به عبارت دیگر سلامت آن ها تضمین خواهد شد.

 

انواع بیمه دانشجویی در انگلستان

داشتن بیمه دانشجویی در انگلستان یکی از اصلی ترین شرایط دریافت ویزا تحصیلی می باشد. در ادامه به معرفی انواع بیمه دانشجویی انگلستان خواهیم پرداخت.

 

بیمه عمومی انگلستان (Public Insurance)

با داشتن بیمه عمومی افراد می توانند با پرداخت هزینه ای به صورت سالانه از خدمات درمانی NHS به صورت رایگان بهره مند شوند. یکی از ایرادهای سرویس NHS زمان طولانی مورد نیاز برای دریافت نوبت است که این زمان بسته به منطقه و شهر مورد نظر و تعداد پزشکان موجود در آن سرویس متغییر خواهد بود و می تواند زمان نوبت دهی کوتاهتر و یا طولانی تر باشد.

لازم به ذکر است که خدمات و اورژانسی و فوری به سرعت ارائه می گردند و کیفیت بسیار بالایی دارند. در صورت دریافت بیمه دانشجویی توسط NHS از خدمات زیر بهره مند می شوید:

 • مشاوره پزشک عمومی
 • درمان در مواقع اضطراری یا هنگام وقوع حادثه
 • درمان‌های بیمارستانی توصیه‌شده توسط پزشک
 • خدمات بارداری و پیشگیری از بارداری

 

لازم به ذکر است که بیمه دانشجویی عمومی در انگلستان شامل موارد زیر نمی شود:

 • تجویز دارو و نسخه
 • واکسن‌های مسافرتی
 • درمان‌های تخصصی
 • درمان‌های مربوط به بینایی
 • دندان‌پزشکی

 

بیمه خصوصی انگلستان (Private Insurance)

مزایا و خدمات تحت پوشش بیمه خصوصی در انگلستان بسیار وسیع تر است. برای دریافت این بیمه نیز باید هزینه ای بصوت سالانه پرداخت کنید که بر اساس نوع خدمات درخواستی، این هزینه متغییر است. بیمه درمانی خصوصی زمان کمتری برای نوبت دهی و اقدامات پزشکی دارد.

همچنین بیمه خصوصی خدمات بیشتری در حوزه پزشکان متخصص و کلینیک های خصوصی به افراد ارائه می دهد. از دیگر مزایای این بیمه می توان به خدمات پزشکی ۲۴ ساعته، ویزیت آنلاین، برنامه های تناسب اندام و رژیم اشاره کرد. سایر خدمات تحت پوشش این نوع بیمه عبارتند از:

 • خدمات بیمارستانی
 • خدمات دندانپزشکی و بینایی
 • مراقبت های تخصصی
 • فیزیوتراپی
 • تب سوزنی
 • پزشک تغذیه و برنامه رژیمی

برای تحصیل در انگلستان و دریافت ویزا، بیمه دانشجویی عمومی کافی بوده و نیازی به دریافت بیمه خصوصی نمی باشد مگر اینکه قصد استفاده از خدماتی نظیر دندانپزشکی و چشم پزشکی داشته باشید.

 

هزینه بیمه درمانی انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی

لازم به ذکر است که هزینه بیمه سفارت انگلیس یا همان Immigration Health Surcharge باید در زمان پرداخت هزینه ویزا یا قبل از آن پرداخت شود که در اکثر موارد داوطلبان حین انجام اقدامات مربوط به دریافت ویزا، فرم ها و موارد مورد نیاز برای بیمه دانشجویی انگلستان را تکمیل می کنند.

هزینه مورد نیاز برای بیمi درمان انگلستان ۴۷۰ پوند است که هزینه بیمه سفارت انگلیس (IHS) نامیده می شود و در زمان درخواست ویزا به همراه هزینه ویزا پرداخت می شود.

لازم به ذکر است به ازای هر فرد همراه باید یک هزینه جداگانه برای بیمه IHS پرداخت شود. هزینه بیمه برای افرادی که طول دوره آن ها ۶ ماه و یا کمتر است تقریبا حدود ۲۳۵ پوند است.

 

نحوه درخواست بیمه درمانی دانشجویی در انگلستان

ممکن است این سوال برای بسیاری از داوطلبان پیش بیاید که نحوه درخواست برای بیمه درمانی انگلستان چگونه است؟ داوطلبانی که طول دوره تحصیلی آن ها بیش از ۶ ماه است و هزینه IHS خود را پرداخت نموده اند می توانند برای خدمات NHS درخواست بدهند. در زمان درخواست ویزا هزینه های مراقبت های بهداشتی نیز دریافت می گردد. در ادامه برای درخواست بیمه درمانی باید طبق مراحل زیر اقدام نمایید.

 

ثبت نام برای یک پزشک عمومی (GP)

پزشکانی که در NHS فعالیت دارند، پزشکان عمومی هستند که در کلینیک های محلی کار می کنند. افراد باید یک پزشک عمومی در منطقه خود انتخاب کرده و برای دریافت خدمات از او ثبت نمایند تا آن پزشک مسئول خدمات درمانی آن ها شود. در انگلستان اکثر پزشکان عمومی وب سایت دارند که می توانید از آن طریق ثبت نام کنید در صورت نداشتن وب سایت می توانید با آن ها تماس بگیرید. پزشکان عمومی سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و در صورت نیاز به متخصص مربوطه ارجاع می دهد.

 

 شماره NHS  دریافت کنید

با ثبت نام در NHS، با وارد نمودن اطلاعاتی نظیر اسم، تاریخ تولد و کدپستی، شماره NHS را دریافت خواهید نمود. شماره NHS برای هر شخص متفاوت بوده و به پزشکان اجازه می هد تا به سوابق پزشکی و درمانی فرد دسترسی داشته باشند. برای دریافت نوبت این شماره مورد نیاز نیست و فقط برای دسترسی به سوابق کاربرد دارد.

 

از خدمات NHS خود استفاده نمایید

پس از دریافت شماره NHS می توانید از خدمات بیمه استفاده کنید. در صورت رخ دادن حادثه با اطلاع دادن به مرکز NHS و طی مراحل مربوطه می توانید از بیمه استفاده نمایید بدین صورت که شما باید اسناد و مدارکی را که نشان دهد شما تحت پوشش بیمه هستید باید ارائه دهید و فرم های لازم را تکمیل کنید و پس از انجام بررسی های مربوطه توسط بیمه به شما اطلاع می دهند.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره