همه چیز درباره ویزا تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلستان، این کشور پهناور و زیبا که شرایط زندگی و رفاهی ایده آلی را برای شهروندان و مهاجران خود فراهم می کند رویای بسیاری از افراد می باشد. کلید ورود و تحصیل در این کشور دریافت ویزا تحصیلی انگلستان می باشد. مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار با کیفیتی در کشور انگلستان وجود دارد که خدمات آموزشی سطح بالایی را به داوطلبان ارائه می دهند. در ادامه همه چیز درباره ویزا تحصیلی انگلستان نوشته شده است تا با کسب اطلاعات دقیق بتوانید آن را دریافت کنید.

انواع ویزا تحصیلی انگلستان

  • ویزا عمومی تحصیلی (General study visa tier 4)
  • ویزا دانش آموزی (Childe study visa tier 4)
  • ویزا کوتاه مدت تحصیلی (Short term study visa tier 4)

داوطلبان زیر ۱۷ که قصد تحصیل در مدارس انگلستان دارند می توانند برای ویزای دانش آموزی اقدام کنند و برای افراد بالای ۱۷ سال که قصد تحصیل در دانشگاه ها را دارند ویزا عمومی پیشنهاد می گردد.

ویزا کوتاه مدت برای دانشجویان بالای ۱۸ سال که قصد شرکت در دوره های کوتاه مدت را دارند در نظر گرفته شده که تا ۶ ماه اعتبار دارد. برای دوره های زبان انگلیسی این ویزا تا ۱۱ ماه قابل تمدید است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تحصیلی انگلیس

داوطلبانی که شرایط تحصیل در انگلستان را دارند باید با ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور برای دریافت ویزا تحصلی اقدام کنند. ارائه بدون کم و کاست و بدون نقص مدار برای موفقیت در این مرحله بسیار ضروری است.

مدارک مورد نیاز برای ویزا تحصیلی انگلستان را می توان به ۳ دسته اصلی تقسیم کرد:

  • مدارک شناسایی و هویتی
  • مدارک تحصیلی
  • مدارک مالی

 

همه چیز درباره ویزا تحصیلی انگلستان

 

مدارک هویتی برای دریافت ویزا تحصیلی انگلستان شامل:

پاسپورت و کارت ملی به همراه ترجمه، مدارک مرتبط با وضیعت خدمت، ۲ عکس پاسپورتی، اطلاعات حامی فرد متقاضی دهنده (حامی می تواند شخص، خانواده و یا موسسه آموزشی در انگلستان باشد.)

همچنین داوطلبانی که ۱۶ یا ۱۷ سال سن دارند و می خواهند برای ویزا دانشجویی اقدام کنند باید رضایت کتبی والدین و یا سرپرست قانونی خود را مبتی بر زندگی مستقل داشته باشند.

مدارک تحصیلی برای ویزا تحصیلی انگلستان شامل:

سوابق تحصیلی به همراه ترجمه، ریز نمرات تحصلی، اثبات مهارت زبان انگلیسی با کسب نمره بالا در آزمون معتبر ،انگیزه نامه و توصیه نامه و شماره CAS که توسط دانشگاه یا موسسه ای که در آن پذیرش شده باشید ارائه می گردد.

 

مدارک تمکن مالی برای ویزا تحصیلی انگلستان شامل:

مدارک مالی جز آن دسته از مدارک هستند که نقش مستقیمی در موفقیت دریافت ویزا تحصیلی انگلستان دارند.  در زمان اقدام برای پذیرش در دانشگاه یا موسسه آموزشی باید کبلغ تعیین شده توسط آن موسسه به همراه شهریه سال اول تحصیل را به عنوان Deposite  پرداخت کنید تا بتوانید CAS را دریافت کنید.

در زمان اقدام برای دریافت ویزا تحصیلی نیز باید با مدارک کافی توانایی مالی خود را برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در کشور انگلستان اثبات کنید. برای این منظور ۱۰۱۵ پوند در ماه برای تحصیل و زندگی در خارج از لندن و ۱۲۶۵ پوند در ماه برای زندگی و تحصیل در شهر لندن باید در حساب بانکی خود داشته باشید.

 

همه چیز درباره ویزا تحصیلی انگلستان

 

هزینه ویزا دانشجویی انگلستان چقدر است؟

زمانی که درباره همه چیز درباره ویزا تحصیلی انگلستان صحبت می کنیم باید به این نکته نیز توجه کرد که داوطلبان در وهله اول باید هزینه های زندگی در انگلستان و شهریه و سایر هزینه های مرتبط با تحصیل در این کشور را در نظر بگیرند. در حال حاضر هزینه ویزا دانشجویی ۳۴۸ پوند می باشد که برای هر فرد تحت تکفل ۳۴۸ پوند باید پرداخت شود. علاوه بر این برای برخورداری از سرویس بیمه سلامت ملی (HNS) در زمان اقامت در این کشور سالانه باید ۱۵۰ پوند نیز پرداخت شود.

بعد از چه مدت زمانی نتیجه دریافت ویزا مشخص می شود؟

باید گفت که زمان مشخص و تعیین شده ای برای طی شدن فرایند ویزا تحصیلی انگلستان وجود ندارد. بعد از اینکه به صورت آنلاین برای دریافت ویزا اقدام کرده و هزینه های لازم که در بالا به آن ها اشاره شد را پرداخت می کنید می تواند ظرف ۷۲ ساعت به VSF مراجعه و بدون دیدن آفیسر اداره مهاجرت، انگشت نگاری کرده و مدارک خود را تحویل بدهید. بعد از طی کردن این مرحله حداقل یک ماه طول می کشد تا جواب دریافت یا عدم دریافت ویزا تحصیلی مشخص بشود.

ویزا تحصیلی انگلیس دریچه ای برای دریافت اقامت دائم انگلستان

در این مقاله همه چیز درباره ویزا تحصیلی انگلستان مرد بررسی قرار گرفت. در حال حاضر با وضع قوانین جدید توسط کشور انگلستان، فرصت ارزشمندی برای دانشجویان بین المللی که در این کشور تحصیل می کنند را به وجود آورده است. قوانین جدید اجازه ۲ ساله برای پیدا کردن کار پس از تحصیل ا به فارغ التحصیلان می دهد. و از آنجایی که آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور انگلستان بسیار درخشان است می توانند در طی زمان کوتاهی وارد بازار کار بشوند. و داوطلبان با گذراندن ۴ سال در این کشور می توانند به اقامت دائم انگلستان دست یابند.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره