همه چیز درباره ویزا تحصیلی کانادا

تحصیل در کانادا، این کشور توسعه یافته و پیشرفته که موقعیت های کاری مطلوب و شرایط زندگی ایده آل با تحصیل در این کشور برای افراد فراهم خواهد شد، رویای بسیاری از دانشجویان بین المللی است. کلید ورود و تحصیل در این کشور دریافت ویزا تحصیلی کانادا می باشد. مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی بسیار با کیفیتی در کشور کانادا وجود دارد که خدمات آموزشی سطح بالایی را به داوطلبان ارائه می دهند. در ادامه همه چیز درباره ویزا تحصیلی کانادا بررسی شده است تا با کسب اطلاعات دقیق بتوانید آن را دریافت نمایید.

 

 

آشنایی با ویزا تحصیلی کانادا

برای اینکه همه چیز درباره ویزا تحصیلی کانادا را بدانید ابتدا باید با این نوع ویزا آشنا شوید. برای تحصیل در کانادا در کلیه مقاطع مدرسه، کالج و دانشگاه دریافت ویزا تحصیلی کانادا الزامی می باشد. مدت زمان این ویزا به مدت زمان دوره تحصیلی شما بستگی دارد. البته باید به این نکته باید توجه کرد که ویزا تحصیلی کانادا برای دوره های تحصیل یبیش از ۶ ماه صادر می گردد.

برای اینکه بتوانید ویزا تحصیلی دریافت کنید باید مجوز تحصیل  یا Study Permit دریافت نمایید که برای این کار باید از کالج، دانشگاه و یا هر موسسه آموزشی معتبر دیگر پذیرش بگیرید و پس از آن برای دریافت ویزا تحصیلی اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا تحصیلی 

داوطلبانی که شرایط تحصیل در کانادا را دارند باید با ارائه مدارک و اسناد مورد نیاز به سفارت این کشور برای دریافت ویزا تحصلی اقدام کنند. ارائه بدون کم و کاست و بدون نقص مدار برای موفقیت در این مرحله بسیار ضروری است.

مدارک مورد نیاز برای ویزا تحصیلی کانادا را می توان به ۳ دسته اصلی تقسیم کرد:

 • مدارک شناسایی و هویتی
 • مدارک تحصیلی
 • مدارک مالی

 

همه چیز درباره ویزا تحصیلی کانادا

 

مدارک هویتی برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا شامل:

پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار،  کارت ملی به همراه ترجمه، مدارک مرتبط با وضیعت خدمت، ۴ قطعه عکس پاسپورتی، اطلاعات حامی فرد متقاضی دهنده

مدارک تحصیلی برای دریافت ویزا تحصیلی کانادا شامل:

سوابق تحصیلی به همراه ترجمه، ریز نمرات تحصلی، اثبات مهارت زبان انگلیسی با کسب نمره بالا در آزمون معتبر ،انگیزه نامه و توصیه نامه و نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی معتبر که مهمترین و اصلی ترین مدرک مورد نیاز می باشد.

مدارک تمکن مالی برای ویزا تحصیلی کانادا شامل:

مدارک مالی جز آن دسته از مدارک هستند که نقش مستقیمی در موفقیت دریافت ویزا تحصیلی کانادا دارند و هر چه مدارک مالی قوی تر باشد شانس دریافت ویزا نیز افزایش خواهد یافت. برای اثبات تمکن مالی داوطلب باید هزینه یک سال تحصیلی به همراه هزینه های زندگی در کانادا را از ۴ ماه قبل در حساب بانکی خود داشته باشد.

در حال حاضر این مبلغ ۱۳،۰۰۰ دلار کانادا برای هر سال اقامت + هزینه شهریه موسسه آموزشی مقصد در نظر گرفته شده است.

همچنین مقدار مبلغ تمکن مالی به ازای هر فرد تحت تکفل ۴ هزار دلار افزایش می یابد. برای اثبات تمکن مالی میتوان از مدارک زیر استفاده کرد:

 • صورت های بانکی
 • شواهدی از حساب بانکی کانادایی به نام خود در صورت انتقال این پول
 • چک تضمینی بانکی که به ارز تبدیل شده
 • اثبات پرداخت شهریه و هزینه های اقامت
 • در صورت داشتن بورس تحصیلی
 • ارائه نامه‌ای از طرف شخص یا موسسه‌ای که به شما پول پرداخت می‌کند
 • اثبات بودجه پرداخت شده از داخل کانادا.

 

همه چیز درباره ویزا تحصیلی کانادا

 

هزینه ویزا تحصیلی کانادا چقدر است؟

هزینه مورد نیاز برای ویزا تحصیلی کانادا شامل هزینه بررسی مدارک و انگشت نگاری می باشد که در حال حاضر حدود ۱۵۰ دلار کانادا است که در صورت داشتن همسر و فرزند باید هزینه جداگانه از بابت آن ها پرداخت کنید.

همچنین از آنجایی که سفارت کانادا در کشور ایران وجود ندارد، متقاضیان اکثرا به سفارت کانادا در ترکیه صفر می کنند که باید هزینه این سفر را هم در نظر داشته باشید.

بعد از چه مدتی نتیجه درخواست ویزا مشخص می شود؟

زمان دقیقی برای مشخص شدن نتیجه درخواست ویزا وجود ندارد و نمیتوان به طور دقیق آن را تعیین کرد، اما معمولا در اکثر مواقع حدودا بعد از ۵ ماه از اقدام برای ویزا جواب سفارت مشخص خواهد شد.

خبر خوب این است که سفارت کانادا از داوطلبان ادامه تحصیل در کانادا مصاحبه نمی کند که باعث کاهش استرس شما می شود.

نکته مهم درباره ویزا تحصیلی کانادا

در این مقاله همه چیز درباره ویزا تحصیلی کانادا مورد بررسی قرار گرفت اما نکته مهمی که با توجه به آن می توانید به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن ویزای تحصیلی کانادا را دریافت نمایید چیزی نیست جز تناسب سن و مقطع تحصیلی. به عبارتی هر چقدر گپ تحصیلی شما بیشتر باسد شانس دریافت ویزا کاهش خواهد یافت. حداکثر سن مطلوب برای درخواست پذیرش در هر مقطع عبارت است از:

 • دوره کارشناسی: ۲۱ سال
 • کارشناسی ارشد: ۲۵ سال
 • دکتری: ۳۰ سال

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره