ویزای گاردین کانادا

کشور کانادا با داشتن سیستم آموزشی قوی، دانشگاه های برتر در سطح جهان، استانداردهای آموزشی بالا یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین مقاصد برای مهاجرت تحصیلی است. بسیاری از داوطلبان رویای ادامه تحصیل در کانادا را دارند. بسیاری از خانواده ها می توانند از طریق دریافت ویزای گاردین فرزندان خود را وارد دانشگاه های این کشور کنند. در ادامه با بررسی ویزای گاردین کانادا با گروه پیوند همراه باشید.

 

ویزای گاردین کانادا چیست؟

دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند برای تحصیل در مدارس کانادا باید همراه والدین و یا قیم قانونی در این کشور داشته باشند. لازم به ذکر است در طول دوره تحصیل دانش آموز والدین و یا قیم قانونی آن باید ثابت نماید که دانش آموز تحت حمایت مالی است. در کانادا به کسی که مسئولیت سرپرستی دانش‌آموز زیر سن قانونی را بر عهده گرفته است، گاردین یا کاستودین گفته می‌شود که می‌تواند با اخذ ویزای گاردین کانادا همراه با دانش‌آموز وارد این کشور شود.

به همراه داشتن قیم و یا والدین برای کودکان زیر سن قانونی به این دلیل اهمیت دارد که در صورت بروز هر گونه مشکلی امکان پیگیری برای همراه وجود خواهد داشت. بنابراین والدین کودک و یا خواهر و برادر او می توانند برای همراهی ا در این سفر برای دریافت ویزای گاردین کانادا اقدام کنند.

 

سن قانونی در کانادا

سن قانونی در هر استانی از کانادا ممکن است متفاوت باشد که این سن به عنوان سن بلوغ نیز شناخته می شود. در کانادا افرادیکه زیر سن بلوغ هستند Minor child گفته می شود. در اغلب استان های کانادا افراد زیر ۱۸ یا ۱۹ سال Minor child محسوب می شوند. در استان های آلبرتا، مانیتوبا، انتاریو، جزیره پرنس ادوارد، کبک، ساسکاچوان سن قانونی ۱۸ سال بوده و در سایر استان های این کشور سن قانونی ۱۹ سال است.

 

تفاوت ویزای همراه با ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین در اصل یکی از زیر مجموعه های ویزای همراه کانادا است. ویزای همراه کانادا این امکان را برای اعضای خانواده تحت تکلف انواع ویزای کانادا می دهد تا در این کشور وی را همراهی کنند. بسیاری از ویزای های مختلف کانادا نظیر تحصیلی، کاری و تجاری به دارندگان خود این امکان را می دهند تا اعضای خانواده خود را با خود به کانادا بیاورند.

تفاوت ویزای گاردین و ویزای همره کانادا این است که ویزای گاردین کانادا، برای اعضای خانواده دانش آموزانی است که می خواهند در مدارس کانادا تحصیل کنند. اما ویزای همراه برای اعضای خانواده فردی است که ویزای کاری، تحصیلی دارد و یا از طریق سرمایه گذاری برای دریافت ویزا اقدام کرده است.

 

شرایط دریافت ویزای گاردین کانادا

افراد قبل از هر اقدامی برای دریافت ویزای گاردین باید از شرایط دریافت این نوع ویزا به طور دقیق آشنا شوند. این شرایط عبارتند از:

  • متقاضی ویزای گاردین کانادا که می‌تواند یکی از اعضای خانواده دانش‌آموز مانند والدین، خواهر و برادر باشد.
  • مدارک کافی مانند سرمایه کافی، صورت حساب بانکی و موارد دیگر را برای اقامت در کانادا ارائه دهد.
  • مدارکی برای اثبات بازگشت به کشور مبدا، مانند مدارک شغلی و خانوادگی ارائه دهد.
  • سن متقاضی حداقل ۱۹ سال یا بیشتر باشد.
  • سابقه کیفری نداشته باشد.

 

هزینه ویزای گاردین کانادا

هزینه دریافت ویزای گاردین برای هر کشوری بر اساس شرایط موجود می تواند متغییر باشد. هزینه دریافت ویزای گاردین کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای هم تراز بسیار مقرون به صرفه تر است و دانش آموزان بین المللی می توانند در مدارس روزانه و یا مدارس شبانه روزی کانادا ثبت نام کرده و شروع به تحصیل کنند.

از آنجایی که مدارس شبانه روزی کانادا خدمات کاملتری نظیر اقامت، وعده های غذایی و کلاس های فوق برنامه دارند، شهریه دریافتی آن ها کمی بیشتر است. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی کانادا به طور متوسط ۳۰ الی ۶۰ هزار دلار کانادا است. شهریه مدارس روزانه کانادا به نسبت کمتر بوده و سالانه تقریبا ۱۰ الی ۱۵ هزار دلار است. و سایر هزینه های زندگی نظیر خورد و خوراک، حمل و نقل و … نیز تقریبا ۲ الی ۴ هزار دلار در ماه بسته به سبک زندگی فرد هزینه دربر دارد. متقاضیان ویزای گاردین کانادا اغلب برای مدارس روزانه اقدام می‌کنند.

 

مدت ‌زمان صدور ویزای گاردین کانادا

مدت زمان مورد نیاز برای صدور ویزای گاردین بسته به شرایط پرونده و کشور مبدا متقاضی می تواند متفاوت باشد، اما معمولا رسیدگی به پرونده‌های مهاجرتی متقاضیان ایرانی به زمان بیشتری نیاز دارد. به طور کلی، حدود ۴ الی ۶ ماه زمان می‌برد تا ویزای گاردین برای والدین و یا سرپرست تعیین ‌شده، صادر شود.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره