چرا تحصیل در انگلستان را انتخاب کنیم؟

بسیاری از محصلان ایرانی علاقه دارند تا با ادامه تحصیل در خارج آینده متفاوتی را در خارج از ایران برای خود رقم بزنند. مهاجرت تحصیلی یکی از بزرگترین تصمیماتی است که هر فرد می تواند در زندگی خود بگیرد و باید در زمان انتخاب مقصد تحصیلی خود، تمام جوانب را به خوبی بسنجد. انگلستان می تواند یکی از گزینه های خوب برای ادامه تحصیل باشد. تحصیل در انگلستان می تواند فرصتی ایده آل برای کسب دانش و مهارت مورد نیاز و تجربه یک زندگی جدید باشد. اما ممکن است بسیاری این سوال را در ذهن داشته باشند که چرا تحصیل در انگلستان را انتخاب کنیم؟ در ادامه مقاله با بررسی ان موضوع با ما همراه باشید.

 

چرا تحصیل در انگلستان؟

تحصیل در انگلستان یکی از پرطرفدارترین ها در بین داوطلبان مهاجرت تحصیلی است چرا که با تحصیل در انگلیس افراد می توانند از مزایای بسیار زیادی بهره ببرند. در انگلستان دانشگاه های برتری نظیر آکسفورد و کمبریج وجود دارند، کیفیت آموزش بسیار بالا است و زبان تدریس انگلیسی است که این ها تنها بخشی از مزایای تحصیل در انگلستان می باشند. اگر شما هم می پرسید که چرا تحصیل در انگلستان را انتخاب کنیم؟ بهتر است با مزایای تحصیل در انگلیس آشنا شوید.

 

کیفیت بالای نظام آموزشی انگلستان

برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند کیفیت آموزش کشور مقصد یکی از اولین موضوعاتی است که به آن توجه می کنند. در انگلستان سیستم آموزشی بسیار قوی است به طوری که استانداردهای آموزشی مشخصی برای پایه های مختلف تحصیلی از مقطع ابتدایی تا دانشگاه در نظر گرفته شده است. در مدارس این کشور دو دوره، ای لولA-Level) ) و فاوندیشینFoundation) ) دانش آموزان باید سپری کنند. که A-Level برای رشته های تحصیلی مطرحتر نظیر پزشکی و دندانپزشکی بوده و فاندیشن برای سایر دوره ها مورد نیاز است. در دانشگاه ها نیز بر اساس مقطع و رشته سطح آموزشی تعیین شده و آموزش باکیفیت ارائه می گردد.

 

وجود دانشگاه های با رنکینگ برتر در سطح جهان

دانشگاه های بسیار با کیفیتی در انگلستان وجود دارند که توانسته اند در رنکینگ های مختلفی که در جهان برگذار می شوند همواره رتبه و جایگاه بالایی را به دست آورند. این جایگاه های علمی به خاطر ارزش گذاری صحیح علمی و ارائه آموزش باکیفیت است که موجب شده در بین دانشگاه های مختلف جهان، دانشگاه های انگلستان بتوانند تراز علمی بالا داشته باشند. در جدول زیر ده دانشگاه برتر انگلستان که در رتبه بندی جهانی نیز رتبه زیر ۱۰۰ دارند معرفی شده است.

 

 

نام دانشگاهرتبه در انگلستانرتبه در بین دانشگاه های جهان
دانشگاه آکسفورد۱۵
دانشگاه کمبریج۲۷
کالج سلطنتی لندن۳۸
کالج دانشگاهی لندن (UCL)۴۱۰
دانشگاه ادینبورگ۵۲۰
دانشگاه منچستر۶۲۷
       

کینگز کالج لندن (KCL)

۷۳۱
سه اقتصاد و علوم سیاسی لندن

  (LSE)

۸۴۹
دانشگاه بریتسول۹۵۸
  دانشگاه وارویک۱۰۶۲

 

 

انگلیسی زبان بودن کشور انگلستان

یکی از موضوعات مهم برای انتخاب کشور مناسب برای تحصیل، زبان آن کشور است. کشور انگلستان به دلیل انگلیسی زبان بودن می تواند انتخاب بسیار ایده آلی باشد چرا که زبان انگلیسی یک زبان بین المللی رایج در اکثر کشور هاست که دوره های آموزشی بسیاری نیز در ایران برای آموزش این زبان ارائه می شود. از آنجایی که شما قرار است علاوه بر تحصیل، در این کشور زندگی کنید، لازم است ارتباط خوب و موثری با مردم انگلیس برقرار کرده و نیازهای خود را برطرف نمایید.

 

کوتاه بودن طول دوره های تحصیلی در انگلستان

یکی از مزایای اصلی تحصیل در انگلستان که باعث پرتقاضا بودن تحصیل در این کشور نیز شده است، کوتاهتر بودن طول دوره های تحصیلی انگلیس نسبت به سایر کشور هاست. با کوتاهتر شدن طول دوره تحصیلی میزان هزینه ها نیز کاهش می یابد همچنین افراد می توانند سریع تر وارد بازار کار شوند و به درآمد برسند.

 

ورود به بهترین دانشگاه های دنیا بدو نیاز به کنکور

در ایران برای ورود به دانشگاه و به خصوص برای رشته های پر تقاضایی نظیر پزشکی و دندانپزشکی نیاز به قبولی در کنکور دارد. اما در انگلستان تحصیل بدون کنکور به صورت غیر مستقیم وجود دارد. بدین صورت که برخی از دانشگاه ها دوره های آمادگی برای ورود به رشته هایی خاص را برگزار می کنند و با گذراندن این دوره ها می توانید بدون نیاز به کنکور وارد دانشگاه شوید.

 

مهمترین مزایای تحصیل در انگلستان در بالا بررسی شد، سایر دلایل برای اینکه چرا انگلستان را برای تحصیل انتخاب کنیم به شرح زیر است:

  • معتبر بودن مدرک تحصیلی
  • ارائه بورسیه ها و کمک هزینه ها ی تحصیلی در انگلستان
  • وجود رشته های تحصیلی متنوع
  • امکان دریافت اقامت پس از تحصیل در انگلستان
  • تنوع فرهنگی بالا
  • رایگان بودن هزینه های بهداشتی و درمانی در انگلستان
  • بازار کار خوب برای بعد از فارغ التحصیلی
  • شرایط اجتماعی و رفاهی ایده آل
  • امکان سفر به کشور های مختلف اروپایی هنگام تحصیل
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره