چرا تحصیل در کانادا را انتخاب کنیم؟

زمانی که صحبت از آینده تحصیلی و کاری می شود بسیاری از افراد دوست دارند تا با ادامه تحصیل در خارج، مسیر متفاوتی را برای خود رقم بزنند. مهاجرت تحصیلی یکی از بزرگترین تصمیماتی است که هر فرد می تواند در زندگی خود بگیرد و باید در زمان انتخاب مقصد تحصیلی خود، تمام جوانب را به خوبی بسنجد. از بین کشورهای مختلف که ادامه تحصیل برای دانشجویان بین المللی را فراهم کرده اند، تحصیل در کانادا می تواند بهترین گزینه باشد. اما ممکن است در ذهن بسیاری از افراد این سوال پیش بیاید که چرا تحصیل در کانادا را انتخاب کنیم؟ در ادامه با بررسی این موضوع با ما همراه باشید.

 

چرا تحصیل در کانادا؟

تحصیل در کانادا در بین کسانی که می خواهند در خارج از کشور خود تحصیل کنند بسیار پرطرفدار و محبوب است چرا که تحصیل در این کشور مزایای خاص خود را دارد. اولین و اصلی ترین موضوعی که برای متقاضیان تحصیل در کانادا، بسیار مورد تائید قرار گرفته است اعتبار مدارک دانشگاه ها و مدارس کانادا می باشد. کلیه موسسات آموزشی که دانشجو و یا دانش آموز بین المللی می پذیرند دارای اعتبار خوبی هستند و از طرف دیگر نیز کیفیت آموزش در سطح بالایی قرار دارد. موارد گفته شده تنها بخشی از مزایای تحصیل در کانادا هستند. اگر شما هم کنجکاو هستید که چرا تحصیل در کانادا را انتخاب کنیم؟ بهتر است بیشتر با مزایای تحصیل در کانادا آشنا شوید.

 

کیفیت بالای آموزش در کانادا

در کانادا استانداردهای بالای آموزشی توسط دولت برای هر مقطع تحصیلی در نظر گرفته شده در نتیجه افراد متناسب با سن و مقطعی که هستند بهترین و با کیفیت ترین آموزش را دریافت می کنند. در نتیجه برای داوطلبان ادامه تحصیل در خارج یکی از اصلی ترین موضوعات کیفیت آموزشی است که کانادا آن را برای تمامی محصلان از ابتدایی و دبیرستان گرفته تا کالج و دانشگاه فراهم کرده است. لازم به ذکر است سیستم آموزشی در کشور کانادا به صورت استانی است و هر استان ممکن است شیوه ها و قوانین آموزشی خاص خود را داشته باشند اما همه استان ها تحت نظر وزارت آموزش بوده و سعی در ارائه بالاترین کیفیت را دارند.

 

وجود دانشگاه های برتر در سطح جهان

یکی دیگر از مزایای کانادا برای تحصیل وجود دانشگاه های برتر است که در رنکینگ جهانی نیز در رتبه های بالایی قرار دارند. به عنوان مثال دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا دو مورد از برترین دانشگاه های کانادا هستند که رقابت بسیاری برای ورود به آن ها وجود دارد. دانشگاه های کانادا توانسته اند با رعایت استانداردهای بالا و کسب مدارج علمی، رتبه های خوبی را در رنکینگ جهانی کسب کنند. تحصیل در این دانشگاه ها می تواند آینده ایده آلی را برای افراد به ارمغان بیاورد. در جدول زیر ۱۰دانشگاه برتر کانادا که در رتبه بندی جهانی قرار دارند معرفی شده است.

 

دانشگاهرتبه در کانادارتبه جهانی
دانشگاه تورنتو۱۱۸
دانشگاه بریتیش کلمبیا۲۳۵
دانشگاه مک گیل۳۵۴
دانشگاه آلبرتا۴۱۳۶
دانشگاه مک مستر۵۱۳۸
دانشگاه مونترال۶۱۵۶
دانشگاه کلگری۷۱۷۵
دانشگاه واترلو۸۱۹۱
دانشگاه اتاوا۹۲۱۵
دانشگاه وسترن۱۰۳۰۰

 

 

تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی

یک دلیل مهم که تحصیل در کانادا را محبوب کرده این است که دانشجویان می توانند در کانادا به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. همانطور که می دانید زبان انگلیسی یک زبان بین الملی رایج است و انگلیسی زبان بودن این کشور ادامه تحصیل در کانادا و برقراری ارتباط با مردم را برای داوطلبان راحتتر کرده است. اگرچه در کانادا علاوه بر زبان انگلیسی، زبان فرانسوی نیز جز زبان های اصلی است اما در بیشتر مراکز آموزشی زبان تدریس زبان انگلیسی است. این مورد از طرف دیگر برای کسانی که به جای زبان انگلیسی به زبان فرانسوی تسلط دارند نیز بسیار کارآمد است و می توانند با داشتن مدرک زبان فرانسوی در این کشور تحصیل کنند.

 

وجود بورسیه های تحصیلی متنوع در کانادا

دانشجویان بین المللی اغلب در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا نگرانی هایی دارند. که باید گفت بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیل متعددی در کشور کانادا به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود که کمک بزرگی در زمینه کاهش مخارج دانشجویان بین المللی می باشد.

 

بورسیه تحصیلی معمولا شامل دانشجویانی می شود که شایستگی علمی و معدل بالا داشته باشند. علاوه بر این امتیازات، داشتن رزومه قوی، نمره ی بالای زبان و سابقه پژوهش ها و تحقیقات علمی معتبر و …. می تواند شانس دریافت بورسیه کانادا را به طور چشمگیری افزایش دهد.

 

دریافت ویزای همراه کانادا برای اعضای خانواده

شاید یکی دیگر از بهترین دلایل برای اینکه چرا تحصیل در کانادا را انتخاب کنیم؟ امکانن دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده درجه یک یعنی همسر و فرزندان و والدین می باشد. ویزای همراه تحصیلی در کانادا، این امکان را به اعضای خانواده محصل می دهد که تا پایان تحصیل فرد دانشجو یا دانش آموز در کل دوران تحصیلی همراه او باشند و از وضعیت تحصیلی دانشجو یا دانش آموز خود آگاه باشند.

 

مهمترین مزایای تحصیل در کانادا در بالا بررسی شد، سایر دلایل برای اینکه چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم در ادامه بیان شده است:

  • معتبر بودن مدرک تحصیلی
  • وجود رشته های تحصیلی متنوع
  • امکان دریافت اقامت دائم کانادا پس از تحصیل
  • بازار کار خوب برای بعد از فارغ التحصیلی
  • شرایط اجتماعی و رفاهی ایده آل
  • وجود فضای آموزشی مناسب
  • مقرون به صرفه تر بودن هزینه های تحصیل نسبت به کشورهای هم تراز نظیر آمریکا
  • امکان سفر به کشور های مختلف هنگام تحصیل در این کشور

 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره