۱۰ بورسیه فول فاند کانادا برای دانشجویان بین المللی

تحصیل در کانادا فرصتی ارزشمند برای تحصیل در یک محیط چند فرهنگی، دریافت آموزش با کیفیت و دریافت مدرک معتبر در سراسر جهان می باشد که باعث شده بسیاری از دانشجویان جذب این کشور برای ادامه تحصیل شوند. کانادا آموزش بسیار باکیفیت را با دریافت شهریه مقرون به صرفه تر در مقایسه با کشورهای هم تراز خود ارائه می دهد. علاوه بر آن بورسیه های تحصیلی متعددی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد که در صورت نداشتن بودجه کافی برای تحصیل در کانادا می توانید شرایط دریافت بورسیه تحصیلی کانادا را بررسی کنید. در ادامه می خواهیم به معرفی ۱۰ بورسیه فول فاند کانادا برای دانشجویان بین المللی بپردازیم.

 

BANTING POSTDOCTORAL FELLOWSHIPS

این بورسیه به ارزش ۷۰ هزار دلار کانادا است که بودجه آن توسط دولت کانادا تامین می شود. این بورسیه برای کسانی در نظر گرفته شده که در مقطع فوق دکترا هستند و قرار است تاثیر مثبتی بر روی اقتصاد، اجتماع و رشد علمی کانادا بگذارند. این بورسیه کانادا هم برای دانشجویان بین المللی و هم برای دانشجویان بومی می باشد.

 

TRUDEAU SCHOLARSHIPS

مبلغ بورسیه TRUDEAU SCHOLARSHIPS 60 هزار دلار کانادا است که یک بورسیه کامل ۳ ساله است که برای دانشجویان مقطع دکتری در کانادا در نظر گرفته شده و هدف آماده کردن و تقویت مهارت های مدیریتی دانشجویان دکتری است تا بتوانند با عملی کردن ایده های خود به رشد جامعه کانادا کمک کنند.

در هر سال تحصیلی ۱۶ دانشجو دکتری اعم از کانادایی و خارجی انتخاب می شوند که علاوه بر اعطای بورسیه و سرمایه، دوره های یادگیری مهارت های مدیریتی و رهبری را نیز آموزش میدهند.
افراد تحت حمایت بورسیه تا مدت سه سال حداکثر تا ۶۰ هزار دلار در سال برای تامین هزینه های شهریه و مخارج زندگی، کمک هزینه های سفر و کلاس زبان دریافت می کنند. این بورسیه توسط موسسه Trudeau Pierre Elliott اعطا می‌شود.

 

SFU CANADA GRADUATE AND UNDERGRADUATE ENTRANCE SCHOLARSHIPS

مبلغ این بورسیه ۱۲۰ هرار دلار بوده و به دانشجوهای برتری که در جهت رشد و ارتقا فرهنگی و اجتماعی دانشگاه علاوه بر تحصیل در آن می کوشند، اهدا می گردد. بورسیه USF یک نوع بورسیه کامل محسوب می شود و توسط دانشگاه Simon Fraser به افراد واجد شرایط اعطا می شود.

 

LORAN SCHOLARS FOUNDATION

این بورسیه توسط بنیاد Loran Scholars پرداخت می شود. این بورسیه سالانه ۱۰ هزار دلار به طور ثابت، به همراه شهریه دانشگاه، دوره های آموزشی زبان، بلیت هواپیما و… به دانشجویان پرداخت می کند. این بورسیه یکی از کاملترین و جامع ترین بورسیه های کانادا در مقطع کارشناسی است و به دانشجوهای دارای شایستگی کمک می کند تا با تقویت مهارت ها و استعداد های خود به بهتر شدن شرایط کمک کنند.

 

VANIER CANADA GRADUATE SCHOLARSHIPS

این بورسیه فول فاند کانادا به مدت سه سال حداکثر تا سقف ۵۰ هزار دلار کانادا در سال هزینه های دانشجویان را پوشش می دهد. این بورسیه برای یادبود George P. Vanier که اولین فرمانده کل فرانسوی کانادا بود نامگذاری شده است. این بورسیه به دانشجویان دارای شایستگی و لایق در سراسر کانادا اعطا می گردد.

 

UDEM EXEMPTION SCHOLARSHIP

هدف از اعطای این بورسیه کمک به افراد لایق و استعدادهای برتر از سراسر دنیا برای شرکت در دوره های آموزشی دانشگاه مونترال که یکی از بهترین دانشگاه و مراکز تحقیقاتی فرانسوی زبان دنیا کمک می کند. ارزش این بورسیه تحصیلی کانادا ۶۳ هزار دلار است.

 

INTERNATIONAL MAJOR ENTRANCE SCHOLARSHIP

بورسیه INTERNATIONAL MAJOR ENTRANCE SCHOLARSHIP یا به اختصار IMES به دانشجویان برتر از لحاظ علمی و عملکردی که علاقه مند به ورود به دانشگاه بریتیش کلمبیا در مقطع کارشناسی اهدا می شود. این بورسیه در سال اول تحصیل و توسط خود دانشگاه به دانشجویان داده می شود که برای سه سال قابل تمدید است. ارزش بورسیه ۴۰ هزار دلار بوده و تعداد افرادی که قادر خواهند بود از این بورسیه بهره بگیرند بر اساس سرمایه در دسترس دانشگاه متغیر است.

 

MCCALL MCBAIN SCHOLARSHIPS

این بورسیه مبلغ شهریه را پرداخت کرده و علاوه بر ماهانه ۲هزار دلار به دانشجوان پرداخت می کند. بورسیه MCCALL MCBAIN یک بورسیه بسیار خوب برای دانشجویان مقطع کارشناسی است  که توسط دانشگاه مک گیل به دانشجویان اعطا می شود.

 

SCHOLARSHIPS CITIZEN OF THE WORLD EXCELLENCE

این بوسیه ۱۵ هراز دلار ارزش دارد و توسط دانشگاه Laval به دانشجویان اعطا می گردد. هدف از اهدای این بورسیه حمایت از دانشجویان با استعدادی است که به دلیل توانایی مالی کم امکان تحصیل در این دانشگاه را ندارند که تبدیل دانشجویان با استعداد به رهبران آینده نیز یکی دیگر از اهداف این بورسیه می باشد.

 

SCHULICH LEADER SCHOLARSHIPS

این بورسیه تحصیلی حداکثر تا ۱۰۰ هزار دلار را پوشش می دهد و برای دانشجویانی در نظر گرفته شده که در محیط آکادمیک با خلاقیت، تاثیرگذاری و توانایی رهبری عملکرد عالی داشته و در مقطع کارشناسی در یکی از رشته های علوم پایه نظیر فیزیک، شیمی، ریاضی و زیست شناسی تحصیل می کنند. تامین کننده این بورسیه نیز دانشگاه بریتیش کلمبیا بوده و این بورسیه فقط برای دانشجویان همین دانشگاه می باشد.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره