پزشکان در کشور انگلستان

هر ساله افراد زیادی به واسطه شغلی که دارند، برای مهاجرت به کشورهای دیگر اقدام می‌کنند؛ تحصیلکردگان زیادی در رشته های پزشکی در سراسر دنیا وجود دارند که برای کار یا ادامه تحصیل در یکی از رشته های تخصصی مشتاق به مهاجرت به کشور انگلستان می باشند.
فکر می‌کنید مهاجرت پزشکان در کشور انگلستان کار ساده‌ای است یا آن‌ها هم باید از هفت‌خوان رستم عبور کنند؟ چه مدارکی باید برای این کار آماده شود؟ چه مراحلی باید برای این مسئله طی شود؟ با ما همراه باشید تا در مورد مهاجرت پزشکان به کشور انگلستان اطلاعات بیشتری بدست آورید: 

حقوق و درآمد پزشکان در کشور انگلستان 

اگر تصمیم دارید به عنوان پزشک در انگلستان کار و زندگی نمایید، خبر بسیار خوب ما برای شما آن است که بالغ بر ۹۹ درصد فارغ التحصیلان رشته پزشکی در کشور انگلستان در زمینه تحصیلی و تخصصی خود مشغول به فعالیت میباشند. این درصد بالا بیانگر ظرفیت خوب شغلی برای پزشکان در کشور انگلستان است.
شرایط زندگی و تحصیل در کشور انگلستان متفاوت است و همچنین به همین دلیل میزان درامد پزشکان در کشور انگلستان نیز متفاوت است. درآمد افرادی که به عنوان پزشک در کشور انگلستان مشغول به کار می شوند به سابقه و تجربه کاری، مدرک تحصیلی و زمینه فعالیت بستگی داشته و این مبلغ با بالا رفتن میزان سابقه کاری و همچنین ارائه مدرک تخصص و فوق تخصص افزایش می یابد. 

 

شرایط مهاجرت پزشکان به کشور انگلستان 

شرکت در آزمون PLAB

پیش از آنکه بخواهید هدفتان از سفر به انگلستان را تحصیلی یا کاری تعیین کنید، باید بتوانید صلاحیت و تواناییتان را در زمینه‌ی پزشکی اثبات نمایید. برای این منظور لازم است فارغ از اینکه از چه کشوری آمده اید،  یک آزمون تخصصی به نام  PLAB /PLAB: Professional and Linguistic Assessment Board را پشت سر گذارید. آزمون PLAB از دو بخش تشکیل شده است که PLAB 1 و PLAB 2 نام دارند. شرط حضور در آزمون PLAB 2 قبولی در آزمون PLAB 1 است زیرا بخش هایی از آزمون مرحله دوم به صورت عملی و بالینی انجام خواهد شد. متقاضیان عزیز باید دقت داشته باشند که برای شرکت در این آزمون ها باید مدرک آیلتس با نمره حداقل ۷ را دارا باشند. با عبور از این آزمون شما سطح دانش، مهارت و توانایی خود را به عنوان یک پزشک ثابت کرده اید و مجاز به ادامه تحصیل در زمینه پزشکی در کشور انگلستان خواهید شد.

خبر بسیار خوب آنکه شما به همراهی گروه پیوند میتوانید با پزشکانی که این آزمون ها را پشت سر گذاشته اند و دیروزشان امروز شماست مشورت نموده و سوالات تخصصی خود را از ایشان بپرسید. همچنین نگران ثبت نام برای آزمون PLAB نباشید، ما در کنارتان هستیم. 

 

ثبت نام در شورای عمومی پزشکی (GMC)

بسیاری از پزشکان از سراسر دنیا از جمله ایران ، نخست برای ویزای تحصیلی در کشور انگلستان اقدام می نمایند و پس از حضور در خاک انگلستان، در این دو آزمون شرکت می نمایند. پس از قبولی در امتحانات، گواهی پایان موفقیت آمیز این دو آزمون به متقاضی داده می شود .

اما باید دقت داشت که هنوز پزشک، مجاز به آغاز کار در خاک انگلستان نیست. پزشک متقاضی برای تکمیل مراحل معادل سازی مدرک تحصیلی، باید در شورای عمومی پزشکی یا GMC / General Medical Council ثبت نام نماید. برای ثبت نام در GMC متقاضی باید مدارک تحصیلی، گواهی قبولی در PLAB و همچنین نمره آیلتس حداقل ۷ را به شورا تحویل دهد.

 پس از بررسی نهایی مدارک، برای پزشک متقاضی شماره ای معادل شماره نظام پزشکی در کشور ایران صادر می شود و از این جا به بعد بر عهده خود پزشک است که کار بالینی خود را با ورود به بازار کار آغاز نماید و یا برای گذراندن دوره های  تخصص و فوق تخصص اقدام نماید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره