تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم

تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم یکی از مواردی است که سوالات زیادی پیرامون آن وجود دارد و شامل قوانین و نکات بسیاری است. در این مقاله در گروه پیوند به بررسی تمامی مواردی که برای ادامه تحصیل در انگلستان از مقطع دیپلم نیاز دارید پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم

کشور انگلستان دارای نظام آموزشی یکپارچه و منظمی است. سیستم آموزشی این کشور در مقاطع دانشگاهی با اغلب کشورهای جهان تفاوت دارد.

کیفیت بالای سیستم آموزشی و همچنین اعتبار بالای دانشگاه‌های کشور انگلستان موجب گشته تا هر ساله هزاران متقاضی تلاش نمایند تا برای داشتن آینده تحصیلی موفق در این کشور برنامه‌ریزی کنند.

 

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم، به سن و رشته انتخابی متقاضیان بستگی دارد پس دانشجویان خارجی با داشتن مدرک دیپلم، امکان تحصیل دردانشگاه‌ها و کالج‌های انگلستان را خواهند داشت.

نکات کلیدی برای ادامه تحصیل در انگلستان:

 1. داشتن تمکن مالی مورد قبول.
 2. گپ تحصیلی (وقفه تحصیلی) پایین
 3. داشتن مدرک دیپلم بین المللی
 4. دوره های Foundation و A-level شامل دوره هایی برای ایجاد آمادگی برای متقاضیان ادامه تحصیل در انگلستان به تناسب نوع رشته و دانشکاه مورد نظر.

موارد مورد نیاز به دوره های Foundation و A-level برای ادامه تحصیل در انگلستان

 • ضرورت دوره Foundation: متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان با مدرک ۱۱ ساله را دارند برای ورود به همه رشته‌ها “به جز رشته پزشکی” می‌توانند ابتدا وارد کالج شده و دوره یک ساله Foundation را سپری کرده و بعد وارد دانشگاه گردند.
 • شرایط سنی: لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد ثبت‌نام در دوره Foundation را دارند باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشند و این افراد چون بالای ۱۸ هستند حتما باید مدرک آیلتس با حداقل نمره ۵.۵ یا ۶ را جهت اخذ پذیرش ارائه دهند.
 • برای پزشکی و پیراپزشکی: دانشجویانی که قصد ورود به رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، داروسازی و دامپزشکی در انگلستان را دارند، بهتر است تحصیل در دوره دو ساله A-Level را انتخاب نمایند.

مدارک موردنیاز جهت تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

 • مدرک زبان
 • مدرک دیپلم
 • رزومه CV
 • ریزنمرات دوره دیپلم
 • اسکن پاسپورت معتبر
 •  اثبات تمکن مالی
 • سایر مدارک (بسته به دانشگاه انتخابی)تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم

دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور انگلستان با توجه به شرایطی که دارند، مدارک مختلفی جهت پذیرش دانشجویان با مدرک دیپلم در نظر می‌گیرند.

به همین دلیل متقاضیان جهت اطلاع از شرایط و مدارک موردنیاز باید به وب‌سایت دانشگاه‌ انتخابی خود مراجعه کرده و اطلاعات کامل را کسب نمایند.

 

دانشگاه‌های مناسب جهت تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

دانشگاهشهر
دانشگاه کمبریجکمبریج
دانشگاه آکسفوردآکسفورد
امپریال کالج لندنلندن
یو سی اللندن

 

مزایای تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

نظام آموزشی انگلستان کوتاه‌ترین مسیر ممکن را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا بتوانند وارد دنیای کار شوند.

 • به طور مثال دوره کارشناسی در انگلستان سه سال است، در حالی که این دوره در اکثر کشورهای جهان ۴ سال به طول می انجامد و این مساله خود از لحاظ شهریه و هزینه زندگی به نفع دانشجویان می‌باشد.

تحصیل در کشور انگلستان با مدرک دیپلم

بسیاری از بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های دنیا در کشور انگلستان قرار گرفته‌اند و دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر انگلستان تحصیل نموده‌اند نسبت به افرادی که در دیگر دانشگاه‌های جهان تحصیل کرده اند، شانس بیشتری برای یافتن کار دارند.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره