پردرآمدترین رشته های تحصیلی انگلستان

انتخاب رشته تحصیلی جهت تحصیل در انگلستان یکی از مهمترین تصمیم‌های زندگی هر فرد است که ارتباط مستقیمی‌ با فرصت‌های شغلی و سطح رفاه او در آینده دارد؛ از همین رو شناخت پردرامدترین رشته های تحصیلی در انگلستان یک راهنمای تکمیلی جهت انتخاب رشته در انگلستان است.

پردرآمدترین رشته های تحصیلی انگلستان

این امر در نتیجه موضوع انتخاب رشته تحصیلی جهت ادامه تحصیل آکادمیک اهمیت فراوانی دارد و باید گفت با اینکه علاقه مهم ترین دلیل انتخاب در این امر تلقی می‌شود اما میزان درآمد نیز نقش اساسی در این تصمیم سرنوشت‌ساز دارد.

دانشگاه‌های انگلستان به عنوان با کیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند و سالانه دانشجویان زیادی جذب این دانشگاه‌ها می‌شوند؛ اما سوال اصلی این است که در بین رشته‌های زیادی که در انگلستان ارائه می‌گردند، پردرآمدترین رشته‌های تحصیلی کدام‌اند؟

 

۱۰ رشته ی تحصیلی پر درآمد در انگلستان

فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها می‌توانند مشاغل با درآمد بالا داشته باشند و جایگاه اجتماعی خوبی در انگلستان به دست آورند. در ذیل ۱۰ مورد از پر درآمدترین رشته‌های انگلستان عنوان شده‌اند که در ادامه به بررسی مختصر هر یک از آنان می‌پردازیم:

  1. دندانپزشکی
  2. پزشکی
  3. دامپزشکی
  4. حقوق
  5. مهندسی عمران
  6. علوم کامپیوتر
  7. مدیریت
  8. معاری
  9. حسابداری
  10. مهندسی مکانیک

پردرآمدترین رشته های تحصیلی انگلستان

تحصیل رشته دندانپزشکی در انگلیس

دندانپزشکی یکی از پر درآمدترین رشته‌های تحصیلی است و بیش از ۹۰٪ فارغ‌التحصیلان این رشته در انگلستان، ظرف مدت ۶ ماه پس از فارغ‌التحصیلی استخدام شده و در اولین دوره شغلی خود مبلغی بین ۲۰ تا ۴۰ هزار پوند در سال دریافت می‌کنند. همچنین درآمد حاصل از کار در مطب سالانه بین ۹۰ تا ۱۱۰ هزار پوند است.

تحصیل رشته پزشکی در انگلستان

سلامتی یکی از مهمترین فاکتورهای زندگی باکیفیت در هر کشوری است. از همین رو رشته‌های گروه پزشکی از پردرآمدترین رشته‌های تحصیلی به شمار می‌روند. درآمد سالانه پزشکان عمومی ‌در انگلستان حدود ۸۰ هزار پوند است که با گرفتن تخصص مقدار این مبلغ نیز افزایش می‌یابد.

تحصیل رشته دامپزشکی در انگلستان

دامپزشکی را می‌توان یکی از مهم‌ترین رشته‌های موثر بر سلامت و پیشرفت جامعه دانست. فارغ‌التحصیلان این رشته در سال‌های ابتدایی فارغ‌التحصیلی به طور متوسط مبلغی حدود ۳۵ هزار پوند در سال دریافت می‌کنند ولی به تدریج و با افزایش تجربه کاری، درآمدی حدود ۷۰ هزار پوند در سال خواهند داشت.

تحصیل رشته حقوق در انگلستان

رشته حقوق بازار کار خوب و درآمد بالایی در انگلستان دارد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به عنوان وکیل، قاضی، مدیر، خبرنگار، بانکدار، مشاور و یا مددکار حقوقی و … مشغول به کار شوند. درآمد سالانه یک وکیل در انگلستان حدود ۶۵ هزار پوند است.

تحصیل رشته مهندسی عمران در انگلستان

مهندسی عمران شاخه‌ای از مهندسی است که با طراحی و ساخت سازه‌های بزرگ از جمله پل‌ها و برج‌ها سر و کار داشته و در فهرست مشاغل پرطرفدار در انگلستان قرار دارد. حداقل حقوق مهندسین راه و ساختمان در انگلستان ۷۵ هزار پوند در سال است.

پردرآمدترین رشته های تحصیلی انگلستان

تحصیل رشته علوم کامپیوتر در انگلستان

رشته علوم کامپیوتر وضعیت اشتغال مناسب و رو به رشدی در انگلستان دارد. فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر دارای فرصت‌های کاری خوب و پردرآمدی به عنوان توسعه‌دهندگان نرم افزار، برنامه‌نویس، تحلیلگر داده‌ها و…هستند. درآمد فارغ‌التحصیلان این رشته سالانه حدود ۹۵ هزار پوند است.

تحصیل رشته مدیریت در انگلستان

رشته مدیریت در انگلستان دارای حقوق و دستمزد بسیار بالایی بوده و زمینه‌های ارتقاء شغلی برای افراد هموار است. پردرآمدترین رشته در رشته‌های مدیریت، مدرک ارشد مدیریت کسب و کار یا همان MBA می‌باشد و درآمد سالانه فارغ‌التحصیلان این رشته معادل ۱۰۰ هزار پوند در سال است.

تحصیل رشته معماری در انگلستان

معماری رشته‌ای با گستره بی‌پایان و از مشاغل پردرآمد انگلستان است. معماری و طراحی داخلی رشته‌ای بسیار پویا است که مهارت‌های گوناگونی را در بر می‌گیرد بنابراین فرصت‌های شغلی بسیاری برای فارغ‌التحصیلان آن وجود دارد. درآمد سالانه یک معمار در انگلستان حدود ۶۰ هزار پوند در سال است.

تحصیل رشته حسابداری در انگلستان

رشد نظام سرمایه‌داری و گسترش شرکت‌ها و صنایع مختلف نیاز به متخصصان امور مالی و حسابداری را روز به روز افزایش می‌دهد؛ به همین دلیل حسابداری، یکی از رشته‌های پر درآمد به شمار می‌رود. به ویژه افرادی که در سطوح بالاتر این رشته فعالیت دارند، مانند مدیر امورمالی، سالانه حدود ۶۹ هزار پوند درآمد دارند.

تحصیل رشته مهندسی مکانیک در انگلستان

مهندسی مکانیک، رشته‌ای با گستره وسیع است و فارغ‌التحصیلان این رشته در انگلستان می‌توانند در زمینه‌های مختلفی فعالیت کنند. افراد شاغل به مهندسی مکانیک در انگلستان سالانه معادل ۸۶ هزار پوند درآمد دارند.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره