مدارس کشور انگلستان

خلاصه ای بر سیستم مدارس ابتدایی در کشور انگلستان

بی تردید تحصیل در مدارس انگلستان گام بلندی برای دانش آموزان بین المللی  در راستای رسیدن به موفقیت خواهد بود.قبل از هر چیز شما باید بدانید که در هر مقطع تحصیلی که باشید از مهد کودک گرفته تا دانشگاه، کشور انگلستان پذیرای شما خواهد بود. این کشور با داشتن مدارس و دانشگاه های معتبر، استفاده از پیشرفته ترین امکانات آموزشی و با بالاترین شاخص های کیفیت زندگی در بین ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. اگر به عنوان والدین مایل به تحصیل فرزندانتان در برترین مدارس کشور انگلستان هستید با ما همراه باشید تا در مورد سیستم این مدارس اطلاعات بیشتری بدست آورید: 

 

برای مشاهده لیست کاملی از مدارس انگلستان به همراه شرایط کلاس ها، خوابگاه ها و میزان شهریه به اینجا مراجعه کنید.

 

مدارس کشور انگلستان

 

نظام آموزشی مدارس کشور انگلستان 

 بر طبق قوانین آموزش و پرورش کشور انگلستان تحصیل در مدارس این کشور از سن ۵ تا ۱۶ سالگی برای کلیه دانش آموزان اجباری می باشد .بطور کلی نظام آموزشی کشور انگلستان در یک دسته بندی چهارگانه
(KS1 – KS4) جای میگیرد. که در آن دوره ابتدایی شامل KS1 وKS2 بوده و دوره دبیرستان شامل KS3 و KS4 می باشد. دانش آموزان در پایان هر دوره Key Stage ارزیابی می شوند اما مهمترین ارزیابی در پایان دوره چهارم  با دادن آزمون The General Certificate of Secondary Education-GCSE  صورت می پذیرد. در نظام آموزشی کشور انگلستان و بریتانیا زمانی که دانش آموز آزمون دوره GCSE را با موفقیت پشت سر میگذارد میتواند برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اقدام نماید و یا اینکه مستقیما وارد بازار کار شود.

Key Stage 1۵ تا ۷ سالدوره ابتدایی
Key Stage 2۷ تا ۱۱ سالدوره ابتدایی
Key Stage 3۱۱ تا ۱۴ سالدوره دبیرستان
Key Stage 4۱۴ تا ۱۶ سالدوره دبیرستان

 

مزایای تحصیل در مدارس کشور انگلستان

کشور انگلستان با داشتن مدارس و دانشگاه های معتبر، استفاده از پیشرفته ترین امکانات آموزشی و با بالاترین شاخص های کیفیت زندگی در بین ۵ کشور برتر جهان در زمینه جذب دانش آموزان و دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. از مزایای تحصیل در مدارس این کشور به صورت خلاصه میتوان به موارد ذیل اشاره کرد: 

  • بهره مندی از نوین ترین متدهای آموزشی برای یادگیری 
  • یادگیری زبان بین المللی انگلیسی در حین تحصیل در مدارس 
  • بهره مندی از مدرکی معتبر برای ورود به دانشگاه های سراسر جهان
  • بهره مندی از دوره های آشنایی با مشاغل مختلف و ایجاد آمادگی برای ورود به بازار کار جهانی
  • بهره مندی از دوره های تخصصی هنری متناسب با استعداد فردی
  • بهره مندی از دوره های تخصصی ورزشی متناسب با قوای بدنی
  • برخورداری از امکانات پیشرفته رفاهی در یکی از مدرن ترین کشورهای جهان
  • تقویت مهارت های اجتماعی دانش آموزان در حین تقویت مهارت های فردی ایشان
  • آشنایی با فرهنگ غنی کشور انگلستان و مردمان این مرز و بوم
  • آشنایی با افراد مختلف با ادیان و فرهنگ های متفاوت از سراسر جهان

 

تحصیل در مدارس کشور انگلستان 

یکی از معتبرترین و مدرن ترین سیستم های آموزشی جهان متعلق به کشور انگلستان می باشد .برای تمام کودکان و نوجوانان از کلیه کشورهای جهان  امکان تحصیل در مدارس انگلستان وجود دارد.  بر اساس قوانین موجود در این کشور، تحصیل در مدارس انگلستان از سن ۵ تا ۱۶ سالگی برای کلیه دانش آموزان اجباری می باشد.  آموزش کودکان از سن ۵ سالگی در سیستم آموزشی این کشور آغاز شده و پس از اتمام دوره GCSE در ۱۶ سالگی دوران مدرسه آنها به پایان می رسد. در سیستم آموزشی کشور انگلستان مدارس به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم میشوند که در ادامه با شرایط تحصیل در هر کدام از این مدارس بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

مدارس دولتی کشور انگلستان 

بیش از ۷۰ درصد مدارس انگلستان، مدارس دولتی بوده که  تحصیل در این مدارس برای شهروندان انگلستان رایگان می باشد. البته مدارس دولتی انگلستان برای دانش آموزان بین المللی رایگان نبوده و والدین غیر انگلیسی برای تحصیل فرزندان خود در این مدارس ملزم به پرداخت شهریه می باشند. اکثر مدارس دولتی کشور انگلستان تحت حمایت مالی تشکل های محلی قرار دارند و از این رو این مدارس از کیفیت آموزشی و امکانات قابل قبولی برخوردار هستند. جمعیت کلاس های این مدارس بین ۳۰ تا ۳۵ دانش آموز می باشد. شهریه مدارس دولتی در کشور انگلستان برای دانش آموزان بین المللی بسته به کیفیت و موقعیت مدرسه متفاوت بوده، اما بطور متوسط این مبلغ بین ۱۴,۰۰۰ تا ۱۸,۰۰۰ پوند در سال است. 

 

مدارس خصوصی کشور انگلستان

بودجه مدارس خصوصی در کشور انگلستان توسط دولت تامین نشده و عموما والدین هستند که بودجه مدرسه را با پرداخت شهریه فراهم می نمایند. بسیاری از مدارس خصوصی کشور انگلستان کلیه امکانات تحصیلی و رفاهی را بصورت شبانه روزی در اختیار دانش آموزان قرار میدهند. مدارس شبانه روزی امکانات بسیار مناسبی را جهت زندگی و تحصیل به دانش آموزان بین المللی ارائه می دهند. کلیه این مدارس باید استانداردهای سختگیرانه دولت کشور انگلستان را در مورد کیفیت آموزش، امکانات و شرایط مراقبت از دانش آموزان رعایت نمایند.و همین موضوع یکی از دلایل اصلی استمرار سطح بالای کیفی امکانات آموزشی و رفاهی در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان می باشد که باعث گردیده دانش آموزان بین المللی از تجربه تحصیلیشان در این مدارس به عنوان “تجربه ای منحصر به فرد و سرشار از یادگیری” یاد نمایند. 

کلاس های درسی در مدارس خصوصی انگلستان نسبت به مدارس دولتی این کشور با تعداد دانش آموزان کمتری، بین ۱۲ الی ۲۰ دانش آموز برگزار می گردد که این موضوع می تواند تمرکز معلمان را در جهت ارائه هرچه با کیفیت تر دروس به دانش آموزان به شکل قابل توجهی افزایش دهد. شهریه مدارس خصوصی نیز در کشور انگلستان رنج وسیعی داشته، اما بطور متوسط این مبلغ بین ۲۰,۰۰۰ تا ۳۵,۰۰۰ پوند در سال است که این مبلغ شامل هزینه‌‌‌ی خانه و امکانات شبانه روزی، غذا، آموزش، بیمه و سایر هزینه‌های جانبی می باشد. 

 

اقامت در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان

ساختمان‌های مدارس شبانه روزی انگلستان اکثرا زیبا، منحصر به فرد و قدیمی هستند. دانش‌آموزانی که برای تحصیل به این مدارس می‌روند، علاوه بر یادگیری، زندگی در محیطی فراموش نشدنی را تجربه خواهند کرد. دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی تمام وقت می‌توانند ۷ روز هفته را به صورت کامل در مدرسه باشند. آن‌ها در این محیط به تمام امکانات و برنامه‌های آموزشی دسترسی دارند.

 در مدارس شبانه روزی طیف گسترده ای از فعالیت‌های خارج از برنامه‌ی آموزشی از جمله کلاس‌های تئاتر، رقص و موسیقی ارائه می‌‌شود. این فعالیت‌ها روند یادگیری دانش آموزان را سرعت می‌بخشد و به آنها کمک می‌کند تا در آینده افرادی با توانایی و قابلیت در زمینه های متعدد باشند. 

همچنین مدارس شبانه روزی به موجب داشتن امکانات ورزشی پیشرفته و عالی نیز معروف هستند. بنابراین، اگر فرزند شما به ورزش خاصی علاقه‌مند است، این نوع مدرسه مکانی ایده‌آل برای او خواهد بود.

 

خوابگاه های مدارس شبانه روزی کشور انگلستان 

دانش آموزانی که مشغول تحصیل در مدارس شبانه روزی هستند، امکان استفاده و اقامت در خوابگاه های این مدارس را دارند. خوابگاه های دختران و پسران در این مدارس جدا بوده  و هر خوابگاه دارای مسئولین جداگانه می باشد که مسئولیت آنها تامین و رسیدگی به نیازهای دانش آموزان است. 

دانش آموزانی که در رده های سنی پایین هستند به صورت چند نفره در یک اتاق استقرار می یابند. اما می توانند از کمدهای مجزای قابل قفل شدن جهت گذاشتن لوازم شخصی خود استفاده نمایند. اما دانش آموزانی که در رده های سنی بالاتر هستند، می توانند از اتاق های شخصی و مجزا استفاده نموده یا حداکثر با یک نفر به طور مشترک اتاق داشته باشند. فضاهای عمومی نیز جهت معاشرت، استراحت، تفریح، تماشای تلویزیون و ورزش در خوابگاه ها وجود دارد.

 

وعده های غذایی در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان

در جدول زیر وعده های غذایی یکی از مدارس شبانه روزی کشور انگلستان به صورت نمونه ارائه می گردد:

وعده صبحانهوعده نهاروعده شام
غذاهای گرم مناسب صبحانهغذاهای گرم و سردغذاهای گرم و سرد
نان تستغذای ویژه گیاهخوارانغذای ویژه گیاهخواران
غلاتمرغ و گوشتمرغ و گوشت
پورهغذاهای مفید دریاییغذاهای مفید دریایی
میوه تازهسالاد فصلسالاد فصل
شیر و لبنیاتدسرهای مختلفدسرهای مختلف
تخم مرغمیوه تازهمیوه تازه

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره