دوره GCSE در کشور انگلستان

دوره تحصیلی اجباری در کشور انگلستان به چهار مرحله کلیدی تقسیم می شود. چهارمین مرحله Key Stage 4 – KS4 کلاس دهم و یازدهم (سن ۱۴ تا ۱۶) می باشد. دوره GCSE در کشور انگلستان یا همان General Certificate of Secondary Education شامل مواد تحصیلی دوره KS4 است.

آزمون دوره GCSE در پایان سال یازدهم تحصیلی در کشور انگلستان برگزار می شود.اما گذراندن این دوره و دادن این آزمون برای همه افراد در هر سنی امکان پذیر است.  شما می توانید دوره GCSE را در کشور انگلستان در رنج وسیعی از دروس آکادمیک و کاربردی یا موضوعات مربوط به شغل مورد نظرتان در مدارس و یا کالج های تحصیلات عالیه این کشور بگذرانید.

GCSE چیست؟

GCSE/General Certificate of Secondary در انگلستان عنوانی برای مدرک عمومی پایان دوره آموزشی متوسطه است. این دوره برای بیش از ۶۰ موضوع علمی و فنی حرفه ای وجود دارد. و شما داوطلب عزیز می توانید این دوره را بصورت تمام وقت در مدارس یا کالج ها در طی پنج ترم بگذرانید. پیش نیازهای وارد شدن به مطالعه ی دوره GCSE در انگلستان برای دانش آموزان بین المللی عبارتند از:

  • ۸ سال تحصیل 
  • امتیاز ۵ در آزمون IELTS  (در هر مدرسه متفاوت می باشد.)

دروس دوره GCSE 

انتخاب دروس در دوره GCSE اختیاری می باشد. اما سه درس اصلی ریاضی، علوم و زبان انگلیسی حتما باید توسط دانش آموزان بین المللی گذرانده شوند. همچنین موسسات آموزشی در کشور انگلستان موظف هستند برای دانش آموزانشان در دوره GCSE امکان گذراندن دروسی حول مباحث ذیل را فراهم نمایند: 

  • هنرها
  • طراحی و تکنولوژی
  • علوم انسانی 
  • زبان خارجی مدرن 

سیستم ارزیابی دوره GCSE

 پس از تحصیل در مدارس انگلستان و نتیجه مطلوب در دوره GCSE میتواند سکوی پرتابی به سوی یک دوره A-Levels موفق و در پی آن یک رشته تحصیلی عالی باشد، بنابراین شما داوطلب عزیز باید در این دوره عملکرد خوبی از خود نشان دهید. ارزیابی و امتیازدهی به دانش آموزان در طی دوره GCSE بسته به دروس انتخابی میتواند متفاوت باشد.اما بطور کل ارزیابی دانش آموزان بر پایه پروژه ها و آزمون های کتبی و شفاهی انجام میگیرد. 

 پیشرفت بعد از گذراندن دوره GCSE

پس از گذراندن دوره GCSE در کشور انگلستان شما میتوانید برای پذیرش در سیستم آموزشی عالی کشور انگلستان اقدام نمایید. همچنین امکان شرکت در دوره های کارآموزی و گرفتن کار نیز برای شما فراهم میشود. 

اگر قصد اقدام برای پذیرش در سیستم آموزش عالی کشور انگلستان را دارید، شما در دوره GCSE خود باید دروسی چون زبان انگلیسی و ریاضی را با نمراتی بین *A و حداقل C گذرانده باشید. 

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره