آیا امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

کشور کانادا با شرایط ایده آل زندگی و امکانات باکیفیت تحصیلی که در اختیار افراد قرار می دهد به یک مقصد بی نظیر برای تحصیل و زندگی تبدیل شده است به همین دلیل ممکن است برای خیلی ها این سوال پیش بیاید که آیا امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟ در ادامه مقاله همراه ما باشید تا شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را بررسی کنیم چرا که بعضی از داوطلبان ممکن است چالش هایی در زمینه دریافت مدرک زبان داشته باشند.

 

 

آیا امکان تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت افرادی که نمره آیلتس آن ها پایین است یا به دلایلی موفق به اخذ این مدرک نشده اند می توانند با روش هایی بدون مدرک زبان و به صورت مشروط در این کشور تحصیل کنند و به عبارتی پذیرش مشروط دریافت نمایند. منظور از پذیرش مشروط این است که دانشجو از کالج یا دانشگاه در دوره مد نظر خود پذیرش می گیرد به شرط آن که قبل از شروع دوره نمره زبان مد نظر دانشگاه یا کالج را کسب کند.

 

تحصیل در مدارس کانادا بدون مدرک زبان

مدارس کانادا به طور کلی به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و دانش آموزان از سن ۶ تا ۱۲ سالگی در مدارس ابتدایی و از سن ۱۲ تا ۱۸ سالگی به تحصیل در دبیرستان های کانادا می پردازند و به طور کلی تحصیل از سن ۶ تا ۱۶ سالگی در اکثر استان های کانادا اجباری است.

برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا:

 • نیازی به داشتن مدرک زبان نیست.
 • دانش آموزان باید متناسب با سن خود خواندن، نوشتن و مکاله به زبان انگلیسی بلد باشند.
 • مدارس کانادا برای ارزیابی مهارت زبان دانش آموزان تست تعیین سطح زبان برگذار می کنند.
 • در صورت کافی نبودن مهارت زبان دانش آموز، مدرسه دوره های پیش نیاز برای فرد در نظر می گیرد.

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا بدون مدرک زبان

برای تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا در بین مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش، مدرک زبان انگلیسی نیز به چشم می خورد با این وجود بدون داشتن مدرک آیلتس نیز می توان از برخی دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط برای دوره لیسانس گرفت که دانشجو پیش از شروع دوره اصلی باید دوره زبان را نیز بگذراند.

 • نکته مهم: نباید فراموش کرد که دانشگاه های برتر کانادا به داشتن مدرک زبان معتبر اهمیت می دهند و این مورد یکی از شرایط اصلی این دانشگاه ها به حساب می آید.

 

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا بدون مدرک زبان

دوره های کارشناسی ارشد در کشور کانادا به طور کلی شامل دو دسته زیر می شوند:

 • دوره محور
 • تز محور

کارشناسی ارشد دوره محور به صورت گذراندن واحدهای درسی و سنجش مطالب آموزش داده شده با برگذاری آزمون های پایان ترم است ولی در دوره های تز محور دانشجو باید روی پروژه ای پژوهشی و تحقیقاتی فعالیت کرده و نتایج به دست آمده را به صورت پایان نامه به هیئت داوران ارائه بدهد.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دوره محور بدون مدرک زبان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا بدون مدرک زبان نسبت به کارشناسی کمی دشوارتر بوده و دانشگاه های کمتری پذیرش مشروط ارائه می دهند با این حال در سال های اخیر تعدادی دانشگاه برای دوره های کارشناسی ارشد دوره محور امکان پذیرش مشروط را فراهم کرده است که خبر خوبی برای متقاضیان تحصیل در این مقطع می باشد.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد تز محور بدون مدرک زبان

برای دریافت پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد تز محور کانادا، فرد باید مدرک زبان با حداقل نمره ای که دانشگاه اعلام کرده است داشته باشد بنابراین پذیرش مشروط در این دوره امکان پذیر نیست .

 

تحصیل در مقطع دکتری کانادا بدون مدرک زبان

برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری داشتن شرایط زیر مورد نیاز می باشد:

 • مقالات معتبر و چاپ شده در ISI
 • معدل بالا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • مدرک زبان با نمره بالاتر از ۷

دانشجویان برای پذیرش در این مقطع باید بتوانند با استاد راهنما مکاتبه کنند و نظر وی را در جهت دریافت پذیرش دکتری جلب نمایند به همین دلیل داشتن مهارت زبان انگلیسی قوی در این دوره بسیار مورد نیاز است. بنابراین به طور کلی تحصیل در مقطع دکتر بدون داشتن مدرک زبان امکان پذیر نیست.

 

 

تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا و هزینه شرکت در کلاس های زبان

دانشجویانی که نمره مطلوب در آزمون آیلتس دریافت نکرده اند می توانند از تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا بهره مند شوند که در این صورت باید قبل از شروع دوره تحصیلی اصلی خود دوره های زبان انگلیسی و یا فرانسوی را با توجه به سطح زبان خود و زبان اصلی دانشگاه در کانادا بگذرانند.

 • نکته: کانادا کشوری دو زبانه بوده (انگلیسی و فرانسوی) و زبان تحصیل در اکثر دانشگاه های کانادا انگلیسی می باشد اما برای اطلاع دقیق از زبان دانشگاه بهتر است به وب سایت دانشگاه مراجعه و اطلاعات دقیق کسب کنید.
 • نکته: تحصیل در کانادا فرصتی مناسب برای یادگیری زبان جدید مانند زبان فرانسوی است. پس اگر با این زبان آشنا نیستید می توانید با شرکت در دوره های زبان فرانسوی آن را یاد یگیرید.

 

دانشگاه ها و کالج های کانادا یا خود این دوره ها را ارائه می دهند که هزینه آن به شهریه اضافه می شود و یا ممکن است با مؤسساتی برای آموزش زبان قرارداد ببندند که در این صورت شهریه هر مؤسسه متفاوت خواهد بود. در جدول زیر هزینه دوره های زبان مؤسسات در شهرهای مختلف کانادا بیان شده است.

 

شهرشهریه (به دلار کانادا)
تورنتو-دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته ای۳,۵۰۰
ونکوور- دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته ای ۴,۰۰۰
کبک سیتی- دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته ای۳,۵۷۰
کلگری- دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته ای۳,۴۵۰

 

دریافت ویزای دانشجویی کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

دریافت ویزای دانشجویی بدون مدرک زبان تا حد زیادی به سفارت کشوری که از آن درخواست ویزا می دهید بستگی دارد به عنوان مثال سفارت کانادا در کشور هند داشتن مدرک زبان را از الزامات اصلی می داند و بدون آن دریافت ویزا ممکن نیست در حالی که در بسیاری از کشورهای دیگر چنین سخت گیری وجود  ندارد.

داشتن مدرک زبان می تواند یک امتیاز خوب برای دریافت ویزا باشد که قطعیت شما را برای این منظور نشان می دهد که البته نداشتن مدرک زبان نشان دهنده عکس این موضوع نیست.

در صورت که برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا قصد ارائه درک زبان ندارید باید به موارد زیر دقت کنید:

 1. اینکه پذیرش مشروط دریافت کرده اید و بدون مدرک زبان می خواهید در دانشگاه ثبت نام کنید را به طور واضح در استادی پلن خود توضیح دهید.
 2. نامه پذیرشی که از دانشگاه دریافت کرده اید باید به طور واضح و دقیق پذیرش بدون مدرک زبان را بیان کرده باشد.
 3. مسیر و روند تحصیلیتان باید کاملا شفاف و از پیش تعیین شده باشد.
 4. داشتن وکیل می تواند به توضیح شفاف ادامه تحصیل بدون مدرک زبان شما در سفارت کمک کند.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره