گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

از آنجا که کشور انگلستان همواره مقصدی محبوب برای تحصیل و کار بوده است و مراکز آموزشی  و دانشگاه های معتبرآن با کیفیت ترین و بهترین خدمات آموزشی را به داوطلبان ارائه می دهند در این مقاله به بررسی گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل پرداخته ایم. همچنین این کشور سطح بالای زندگی و رفاه و موقعیت های شغلی ایده آل برای ساکنان خود فراهم کرده است.

گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

انگلستان با همه ی این موارد روی هم رفته انتخابی عالی و هوشمندانه برای پیشرفت و ترقی در زندگی به شمار می رود چرا که هر کسی یکبار فرصت زندگی دارد و باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کند.

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان دانستن گرانترین و ارزانترین شهر های انگلستان برای تحصیل و هزینه های مرتبط با زندگی و تحصیل در این کشور از نکات ضروری و مهم به حساب می آید. در ادامه با معرفی گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل همراه شما هستیم.

برای پی بردن به گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان باید به میزان هزینه لازم برای اجاره مسکن در شهر های مختلف نگاه کنیم چرا که میزان اجاره مسکن از معیارهای تشخیص این مسئله بوده و نمایانگر وضیعت اقتصادی هر شهر است.

 

گرانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در دانشگاه های با کیفیت و تراز اول جهانی روانه انگلستان می شوند. کشور انگلستان دارای دانشگاه های برتری است که همگی استانداردهای بالای آموزشی در سطح جهان دارند که باعث شده اولویت اول دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی باشد.اگر شما هم قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارید، باید با گرانترین و ارزانترین شهرهای این کشور آشنا شده و بر اساس بودجه خود دانشگاه و شهر محل سکونت و تحصیل خود را انتخاب کنید.

شهرهای گران و پرهزینه تاثیر زیادی بر هزینه کلی زندگی یک دانشجو در انگلستان و شرایط او در طول دوران تحصیلی خواهد داشت.

گرانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل و زندگی دانشجویی عبارتند از:

 1. لندن
 2. کمبریج
 3. آکسفورد
 4. برایتون
 5. باث
 6. ردینگ
 7. ادینبورگ
 8. بیرمنگام
 9. اکستر
 10. اباردین

گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

زندگی دانشجویی در خارج از کشور خود هزینه هایی مانند هزینه اجاره مسکن، حمل و نقل،خوراک، قبض ها، سرگرمی و غیره می شود و دانشجو در انتخاب شهر و دانشگاه حتما باید به این هزینه ها توجه داشته باشد. البته هزینه های هر فرد به عادت ها و سبک زندگی او نیز بستگی دارد و تحصیل در این شهرها با مدیریت صحیح مخارج و کمی صرفه جویی امکان پذیر خواهد بود.

در ادامه چند مورد از گرانترین شهرهای انگلستان را بررسی می کنیم.

هزینه تحصیل در شهر لندن انگلستان

لندن از شهرهای پرجمیعت انگلستان که گرانترین شهر انگلستان به شمار می رود. لندن پایتخت انگلستان بوده و هزینه هایش نیز مانند پایتخت اکثر کشورهای جهان نیز زیاد است. در این شهر دانشگاه های بسیاری وجود دارد که معروف ترین آن ها دانشگاه لندن و امپریال کالج لندن هستند. هزینه مورد نیاز برای اجاره مسکن در این شهر در منطقه های مختلف، متفاوت می باشد اما به طورمتوسط هزینه اجاره مسکن حدود ۱۲۰۰ پوند در ماه است.

هزینه تحصیل در شهر آکسفورد انگلستان

آکسفورد یکی از شهرهای تاریخی انگلستان است که بیشتر با دانشگاه خود شهرت دارد و دانشجویان بسیاری در سطح جهان علاقه مند به تحصیل در دانشگاه این شهر هستند. علاوه بر دانشگاه آکسفورد دانشگاه دیگری به نام بروکس آکسفورد در این شهر قرار دارد. به طور متوسط برای اجاره مسکن در این شهر ۱۱۳۵ پوند در ماه مورد نیاز است.

هزینه تحصیل در شهر کمبریج انگلستان

شهر کمبریج یکی از شهرهای دانشگاهی انگلستان است که در فاصله ی کمی از شهر لندن واقع شده است. دو دانشگاه کمبریج و آنگلیا راسکین در این شهر قرار دارند و از جمله شهرهایی است که جمیعت دانشجویان در آن بسیار است. در شهر کمبریج به طور میانگین ۱۰۰۰ پوند در ماه باید برای مسکن بپردازید.

هزینه تحصیل در شهر برایتون انگلستان

شهر برایتون یکی از شهرهای زیبا و ساحلی انگلستان است و به جهت توریستی بودن این شهر هزینه های زندگی در این شهر نیز بالا است. علاوه بر دانشگاه برایتون، دانشگاه ساکس نیز یکی از دانشگاه های برتر انگلستان می باشد که در این شهر واقع شده است و به طور میانگین ۹۳۰ پوند در ماه برای اجاره مسکن باید پرداخت کرد.

هزینه تحصیل در شهر باث انگلستان

باث از شهرهای قدیمی و زیبا در جنوب غربی انگلستان است. اقتصاد باث بیشتر بر پایه صنایع تولید مانند تولید مبلمان و جرثقیل و… است. دانشگاه باث و باث اسپا، دو دانشگاه این شهر گران هستند. متوسط مبلغ لازم برای اجاره یک آپارتمان در این شهر حدود ۸۹۰ پوند می باشد.

گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

در انگلستان شهرهای ارزان نیز وجود دارند که آموزش های فوق العاده با کیفیت به دانشجویان ارائه می دهند که می توانید بر اساس بودجه خود یکی از این شهرها را برای تحصیل انتخاب کنید.

ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل عبارتند از:

 1. بلفاست
 2. شفیلد
 3. کاردیف
 4. منچستر
 5. نیو کاسل
 6. لیدز
 7. ناتینگام
 8. سوتامپتون
 9. لیورپول
 10. نورویچ

گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

در ادامه چند مورد از شهرهای ارزان انگلستان را بررسی می کنیم.

هزینه تحصیل در شهر بلفاست انگلستان

بلفاست یکی از شهرهای بزرگ انگلستان است و پایتخت ایرلند شمالی می باشد که ارزانترین شهر دانشجویی انگلستان به شمار می رود. دانشگاه کوئینز بلفاست یکی از دانشگاه های برتر انگلستان است که درصد بالایی در پیشرفت دانشجویان دارد.در شهر بلفاست با پرداخت مبلغ ۵۵۵ پوند در ماه می توان مسکن اجاره کرد.

هزینه تحصیل در شهر شفیلد انگلستان

شهر شفیلد یکی از کلانشهرهای سرسبز و زیبا در شمال انگلستان می باشد. دراین شهر دو دانشگاه، شفیلد و شفیلد هالام و کالج های معتبر بسیاری وجود دارند. این شهر یکی از شهرهای مقرون به صرفه در انگلستان می باشد به طوری که هزینه اجاره مسکن برای هر دانشجو در ماه ۶۱۲ پوند است.

هزینه تحصیل در شهر کاردیف انگلستان

کاردیف شهری جذاب و خوش آب و هوا که مرکز استان ولز، در جنوب غربی انگلستان است. دانشگاه کاردیف یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های ولز بوده و یکی از شهرهای مناسب برای زندگی دانشجویی و تحصیل است که هزینه اجاره فقط ۶۲۵ پوند می باشد که آن را به گزینه ای اقتصادی و ارزان برای تحصیل در انگلستان تبدیل کرده است.

هزینه تحصیل در شهر منچستر انگلستان

یکی از شهرهای بزرگ انگلستان که با باشگاه های ورزشی خود شهرت یافته است.منچستر از شهرهای محبوب و پرطرفدار در بین دانشجویان است که علاوه بر دانشگاه منچستر دو دانشگاه منچستر متروپولیتن و کاج سلطنتی موسیقی شمالی نیز در این شهر قرار دارند. هزینه های زندگی در این شهر کاملا معقول و منطقی بوده و هزینه لازم برای اجاره مسکنی دانشجویی حدود ۶۵۴ پوند می باشد.

هزینه تحصیل در شهر نیوکاسل انگلستان

شهر نیوکاسل یکی از شهرهای پرجمیعت در شمال شرقی انگلستان در کنار رودخانه تاین است. دانشگاه نیوکاسل و دانشگاه نورث آمبریا در این شهر قرار دارند. تحصیل در این شهر از جهت هزینه ها نسبت به شهرهای دیگر مانند لندن بسیار مقرون به صرفه تر است به طوری که هزینه اجاره یک آپارتمان تک نفره حداقل  ۶۷۰ پوند مورد نیاز است.

گرانترین و ارزانترین شهرهای انگلستان برای تحصیل

جمع بندی نهایی هزینه تحصیل در شهر های مختلف انگلستان

انگلستان کشوری است با شهرهای متنوع از نظر هزینه های زندگی و تحصیل است که علاوه بر شهرهای پرهزینه مانند لندن، شهرهای کم هزینه و ارزان نیز در این کشور کم نیستند. دانشجویان در این کشور می توانند با هر بودجه ای که دارند شهر و دانشگاهی برای تحصیل پیدا کنند و خدمات آموزشی سطح بالا در دانشگاه های باکیفیت انگلستان را تجربه کنند.اما نکته اساسی برای تحصیل در این کشور داشتن برنامه ریزی دقیق مالی است که نقش تعیین کننده و مهم در زندگی دانشجویی افراد دارد.

شما قبل از هر کاری باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشید. بدانید در چه دوره هایی باید شرکت کنید و برای این دوره ها برنامه ریزی مالی و تحصیلی کنید. نمونه های بسیار کار آمد این دوره های را میتوان تحصیل دوره  A-Level در کشور انگلستان دانست که یکی از دوره های پتانسیل برای تحصیل در کشور انگلستان دانست.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره