اخذ ویزای تحصیلی برای کشور انگلستان

خلاصه ای بر اخذ انواع ویزای تحصیلی در کشور انگلستان

اگر تصمیم به تحصیل در کشور انگلستان گرفته اید، زمان آن رسیده تا اطلاعاتی درباره روند درخواست ویزای تحصیلی خود دریافت نمایید. در ابتدا باید بدانید که کدام نوع ویزا متناسب با دوره تحصیلی شما بوده و چه مدارکی برای اخذ آن مورد نیاز می باشد. باید توجه داشته باشید که فقط پس از دریافت CAS

 (Confirmation of Acceptance for Studies) یا همان تاییدیه پذیرش تحصیلی می‌توانید برای اخذ ویزای مورد نظر خود اقدام نمایید. با ما همراه باشید تا با انواع ویزای تحصیلی در کشور انگلستان بیشتر آشنا شوید:

 

برای مشاهده لیست کاملی از مدارس انگلستان به همراه شرایط و هزینه ها می توانید به اینجا مراجعه کنید.

اخذ ویزای تحصیلی برای کشور انگلستان

 

ویزای دانش‌آموزی Tier 4 انگلستان

اگر شما بین ۴ تا ۱۷ سال سن داشته و قصد تحصیل در یکی از مدارس مستقل انگلستان را دارید، می‌توانید برای اخذ ویزای دانش‌آموزی Tier 4 اقدام نمایید. برای دریافت این ویزا شما باید در یک دوره تحصیلی در کشور انگلستان ثبت‌نام کرده باشید، رضایتنامه والد یا سرپرست خود را داشته باشید و جهت تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی، از تمکن مالی برخوردار باشید. در ادامه این قسمت شما با تمام جزئیات ویزای دانش آموزی Tier4 آشنا خواهید شد :

 

درخواست ویزای دانش‌آموزی Tier 4

طبق استاندارد دریافت کلیه ویزاهای Tier 4، اولین زمان اقدام برای اخذ ویزای دانش‌آموزی Tier 4 سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی ثبت نامی داوطلب می‌باشد. معمولا در طی سه هفته نتیجه درخواست شما مشخص می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه جدول زمانی پردازش ویزا برای کشور خود در وب سایت رسمی ویزا و مهاجرت انگلستان، از مدت زمان لازم برای پردازش درخواست خود مطلع شوید.

 

هزینه اخذ ویزای دانش‌آموزی Tier 4 

مبلغ استاندارد تعیین شده توسط سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) برای افرادی که از خارج از کشور انگلستان جهت اخذ ویزای دانش‌آموزی Tier 4 اقدام می‌نمایند، ۳۴۸ پوند می‌باشد. باید توجه داشته باشید که بسته به شرایط شما ممکن است هزینه‌های دیگری نیز به این مبلغ اضافه شود. همچنین باید در بخشی از مراحل درخواست خود، هزینه مراقبت‌های درمانی و بهداشتی را نیز بطور مجزا پرداخت نمایید. 

 

مدت زمان اقامت با ویزای دانش‌آموزی Tier 4

مدت اقامت شما در کشور انگلستان با توجه به سن و مدت زمان دوره تحصیلی که در آن شرکت نموده‌اید، تعیین خواهد شد.

سن شما زمان ثبت درخواستمدت زمان اقامت شما
کمتر از ۱۶ سالطول دوره (تا سقف ۶ سال) + ۴ ماه پس از آن
۱۶ یا ۱۷ سالطول دوره (تا سقف ۳ سال) + ۴ ماه پس از آن

 

اگر مدت زمان دوره تحصیلی شما ۶ ماه یا کمتر باشد حداکثر یک هفته پیش از شروع دوره خود مجاز به ورود به کشور انگلستان خواهید بود. همچنین در صورتی که دوره تحصیلی شما بیش از ۶ ماه طول بکشد حداکثر یک ماه پیش از شروع دوره خود مجاز به ورود به کشور انگلستان خواهید بود. 

 

شرایط و ضوابط ویزای دانش‌آموزی Tier 4

در مورد آنچه می‌توانید یا نمی‌توانید با ویزای دانش‌آموزی Tier-4 انجام دهید، قوانین خاصی به شرح زیر وجود دارد:

 • شما با این ویزا می توانید در یک مدرسه مستقل مشغول به تحصیل شده و در صورت لزوم برای تمدید اقامت خود نیز اقدام نمایید.
 • در صورتی که بالای ۱۶ سال سن داشته باشید با این ویزا می‌توانید در طول دوران تحصیلی خود به صورت پاره‌وقت و به مدت حداکثر ۱۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید.
 • با این ویزا اجازه اشتغال بصورت تمام وقت به شما داده نشده و تنها در دوره تعطیلات میتوانید به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید.
 • این ویزا امکان تحصیل در موسسات و کالج‌ های آموزش عالی را به شما نخواهد داد. چرا که برای تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کشور انگلستان باید ویزای دانشجویی Tier 4 را اخذ نمایید.
 •  شما با این ویزا اجازه دریافت کمک هزینه های تحصیلی دولتی را نخواهید داشت.
 • باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که با استفاده از این ویزا به هیچ عنوان اجازه اقامت دائم در انگلستان و یا آوردن اعضای خانواده خود به این کشور را نخواهید داشت. در صورتی که والدین شما مایل به همراهیتان در کشور انگلستان باشند، لازم است برای اخذ ویزای والدین دانش‌آموزی Tier 4 اقدام نمایند. 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش‌آموزی Tier 4

جهت درخواست ویزای دانش‌آموزی Tier 4 باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه فعلی یا سایر اسناد مسافرتی معتبر
 •  گواهی تاییدیه پذیرش تحصیلی –  CAS/Confirmation of Acceptance for Studies 
 • اثبات تمکن مالی جهت تامین مخارج تحصیل و زندگی (این مورد با توجه به شرایط فردی متغیر می باشد)
 • رضایت‌نامه والدین و یا سرپرست قانونی
 • مدارک نشان‌دهنده نسبت شما با والد یا سرپرست قانونی خود
 •  یک صفحه خالی در گذرنامه جهت الصاق ویزا

 

ویزای تحصیلی عمومی Tier 4 انگلستان

اگر شما بالای ۱۶ سال سن دارید و مایل به تحصیل در یکی از دانشگاه های کشور انگلستان هستید باید برای دریافت ویزای تحصیلی عمومی  Tier 4 اقدام نمایید. . برای دریافت این ویزا شما باید در یک دوره تحصیلی دانشگاهی در کشور انگلستان ثبت‌نام کرده باشید، تسلطی نسبی بر زبان انگلیسی داشته و جهت تامین مخارج زندگی و تحصیل خود دارای تمکن مالی باشید. در ادامه این قسمت شما با تمام جزئیات ویزای دانشجویی Tier4 آشنا خواهید شد :

 

فرآیند درخواست ویزای تحصیلی عمومی Tier 4

شما می توانید حداکثر سه ماه قبل از شروع دوره ثبت نامی تحصیلیتان در انگلستان، برای اخذ ویزای تحصیلی عمومی Tier 4 اقدام نمایید. و ظرف سه هفته پس از تحویل مدارک مورد نیاز، از تصمیم کنسولگری درباره درخواست ویزایتان مطلع شوید.

 

هزینه اخذ ویزای تحصیلی عمومی Tier 4

مبلغ رسمی اعلام شده توسط  سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) برای درخواست ویزای تحصیلی عمومی Tier 4 ، مبلغ ۳۴۸ پوند می باشد. البته به منظور درخواست ویزا برای هر یک از وابستگان همراه نیز باید این مبلغ (۳۴۸ پوند) بطور جداگانه پرداخت گردد. همچنین به منظور دریافت ویزای تحصیلی عمومی Tier4 شما ملزم به پرداخت هزینه ای تحت عنوان هزینه درمانی مهاجرت (HIS) بابت هزینه مراقبت پزشکی و بهداشتی خود در کشور انگلستان می باشید.

 

مدت زمان اقامت با ویزای تحصیلی عمومی Tier 4

مدت زمان مجاز اقامت شما در کشور انگلستان بسته به نوع و بازه زمانی دوره تحصیلی ای که در آن شرکت خواهید کرد، متفاوت خواهد بود. البته سوابق حرفه ای و تحصیلی شما نیز می تواند بر روی این مدت زمان تاثیر گذار باشد. به هر صورت اگر مدت زمان دوره تحصیلی شما ۶ ماه یا کمتر باشد حداکثر یک هفته پیش از شروع دوره و در صورتی که دوره تحصیلی شما بیش از ۶ ماه طول بکشد حداکثر یک ماه پیش از شروع دوره خود مجاز به ورود به کشور انگلستان خواهید بود.

 

شرایط و ضوابط ویزای تحصیلی عمومی  Tier 4

مطابق شرایط و ضوابط مندرج در راهنمای رسمی سازمان ویزا و مهاجرت کشور انگلستان (UKVI) درباره ویزاهای عمومی تحصیلی Tier 4:

 • شما با این ویزا می توانید در دوره های تحصیلی مختص افراد بالای ۱۶ سال در کشور انگلستان شرکت نمایید.
 • در صورت تمایل با این ویزا میتوان به کارهای دانشجویی مشغول شد و از حقوق پایه مصوب مختص شغل های دانشجویی استفاده نمود. (محدودیت های ساعت کاری، متناسب با نوع دوره تحصیلی خواهد یود)
 • با این ویزا اجازه اشتغال به عنوان کارآموز در زمینه رشته تحصیلیتان به شما داده خواهد شود.
 • امکان دریافت کمک هزینه های تحصیلی دولتی با این ویزا برای شما فراهم نخواهد بود.
 • با استفاده از این ویزا شما امکان آوردن اعضای خانواده خود به کشور انگلستان را خواهید  داشت.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی عمومی Tier 4

جهت درخواست ویزای تحصیلی عمومی Tier 4 باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • گذرنامه فعلی یا سایر اسناد مسافرتی معتبر
 • گواهی تاییدیه پذیرش تحصیلی –  CAS/Confirmation of Acceptance for Studies
 • گواهی مهارت متقاضی در زبان انگلیسی (امتیاز متناسب با رده تحصیلی در آزمون IELTS)
 • اثبات تمکن مالی جهت تامین مخارج تحصیل و زندگی (این مورد با توجه به شرایط فردی متغیر می باشد)
 • رضایت‌نامه والدین و یا سرپرست قانونی (برای متقاضیان زیر ۱۸ سال)
 • مدارک نشان‌دهنده نسبت شما با والد یا سرپرست قانونی خود (برای متقاضیان زیر ۱۸ سال)
 •  یک صفحه خالی در گذرنامه جهت الصاق ویزا
۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره