اخذ اقامت دائم

اخذ اقامت دائم

اقامت دائم انگلستان

اگر شما قصد اقامت در انگلستان به مدت ۱۰ سال یا بیشتر را دارید می‌توانید برای اخذ ویزای آن اقدام کنید. متاسفانه دولت انگلستان روز به ‌روز امکان دست‌یابی به ویزای اقامت دائم را برای مهاجران سخت‌تر می‌کند. رد شدن این درخواست‌ها به دلایلی مانند وارد کردن یک تاریخ اشتباه در فرم مالیات یا وجود یک اشتباه کوچک در تنظیم درخواست‌نامه، چالشی بزرگ برای افرادی است که آرزوی زندگی در انگلستان را دارند.
تیم وکلای مهاجرتی پیوند اطلاعات جامع و کاملی از مدارک و اسناد موردنیاز برای اخذ ویزای اقامت دائم داشته و می‌تواند با کمک به مشتریان، شانس برنده شدن آن‌ها را به طرز چشمگیری افزایش دهد. با اعتماد به ما می‌توانید از جهت تنظیم پرونده‌ای درست و حرفه‌ای و پیشروی صحیح امور اطمینان خاطر داشته باشید.

 

شرایط لازم جهت اخذ اقامت دائم انگلستان

برای ارائه درخواست اقامت دائم انگلستان، باید دارای شرایط زیر باشید:

 • اقامت مداوم و قانونی به مدت حداقل ۱۰ سال
 • رعایت شرایط ویزای خود
 • قبولی از آزمون “زندگی در انگلستان”
 • رعایت الزامات “اقامت مداوم”

همچنین باید یکی از مدارک زیر را که نشان‌دهنده مهارت شما در زبان انگلیسی است، ارائه دهید:

 • داشتن تابعیت یک کشور انگلیسی زبان دیگر
 • داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • قبولی از یک‌ آزمون معتبر زبان انگلیسی

در صورتی که موفق به رعایت شرایط فوق نباشید ممکن است بتوانید مدت زمان اقامت خود را تمدید کنید. وکلای مهاجرتی مجرب ما می‌توانند در بررسی گزینه‌های پیش‌روی شما و انتخاب بهترین آن‌ها به شما کمک کنند. باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر بیش از دو سال در خارج از انگلستان زندگی کنید، امکان اخذ اقامت دائم این کشور را نخواهید داشت.

 

چگونه می‌توان برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کرد؟

برای ارائه درخواست اقامت دائم انگلستان، شما باید فرم SET(LR) را تکمیل کرده و همراه با مدارک موردنیاز فوق و اطلاعات شناسایی خود، آن را به اداره ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) ارسال کنید.
درخواست اقامت بلندمدت می‌تواند به صورت آنلاین یا کتبی ارائه گردد. مهم است که تمامی اطلاعات موجود در پرونده دقیق و متناسب با شرایط‌ شما باشد. برای ارائه درخواست باید مبلغی را بپردازید که در صورت رد شدن آن، امکان باز پس گرفتن این مبلغ را نخواهید داشت. دلایل رایج برای رد شدن درخواست‌ها عبارتند از:

 • ارائه مدارک نادرست و یا ناقص
 • تنظیم نادرست یا ناقص پرونده

وکلای مهاجرتی ما می‌توانند برای تنظیم درخواست‌ اخذ اقامت دائم به شما کمک کنند و راهنمایی‌های لازم را از ابتدا تا انتهای این روند، در اختیار شما قرار دهند.

 

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت دائم انگلستان

در هنگام درخواست اقامت دائم ارائه مدارک زیر ضروری است (این لیست جامع نیست):

 • پاسپورت
 • تمام مدارک مسافرت‌های قبلی
 • مدارک اقامت فعلی مانند ویزا
 • فهرست زمان‌هایی که در طی ۱۰ سال گذشته در انگلستان حضور نداشتید
 • گواهی داشتن مهارت در زبان انگلیسی
 • گواهی قبولی از آزمون “زندگی در انگلستان”
 • مدارک و اسناد نشان‌دهنده حضور و اقامت شما در انگلستان، در صورتی که پاسپورت خود را در طی ۱۰ سال گذشته گم کرده باشید

 

مزایای اخذ اقامت دائم انگلستان

دست‌یابی به اقامت دائم انگلستان موجب فراهم شدن آرامش‌خاطر و امنیت فکری شما و اعضای خانواده‌تان می‌گردد. دارندگان اقامت دائم می‌توانند بدون محدودیت در انگلستان زندگی کرده و به فعالیت در مشاغل موردنظر خود بپردازند. همچنین می‌توانید به راحتی این کشور را ترک کنید، بدون نگرانی از این موضوع که ممکن است به شما اجازه بازگشت داده نشود.
وکلای مجرب و متخصص ما سابقه درخشانی در اخذ اقامت دائم برای مشتریان دارند و می‌توانند شما را در این مسیر راهنمایی نمایند. شما از حمایت کامل تیم حقوقی پیوند، از اولین جلسه مشاوره تا زمان دریافت اجازه اقامت دائم برخوردار خواهید بود.

 

در صورت رد شدن درخواست اقامت دائم انگلستان چه باید کرد؟

رد شدن درخواست اقامت دائم انگلستان می‌تواند برای مهاجرانی که در این کشور زندگی می‌کنند، ویران کننده باشد. در صورت عدم پذیرش درخواست شما، تیم وکلای متخصص پیوند می‌توانند به سرعت گزینه‌های پیش‌رو را مورد بررسی قرار داده و شما را برای انتخاب بهترین گزینه راهنمایی نمایند. راه‌های پیش‌رو ممکن است یکی از روش‌های ارسال مجدد درخواست اقامت دائم، درخواست بازنگری قضایی و یا در صورت امکان، ارائه درخواست تجدیدنظر باشد. ما بهترین راه‌حل را با توجه به شرایط و موقعیت شما برگزیده و شما را در این مسیر یاری می‌کنیم.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره