اسکان دانشجویی در کشور انگلستان

 یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار در روند پیشرفت تحصیلی شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی، اسکان دانشجویی در کشور انگلستان است. محل سکونت شما خواهد بود.. انتخاب درست محل سکونت در دوران تحصیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و میتواند حد زیادی از راحتی و آسایش برای زندگی در کشور انگلستان را برای شما فراهم آورد.

هزینه های سکونت در کشور انگلستان

 در کشور انگلستان گزینه های اسکان دانشجویی متفاوتی با سطوح کیفی متنوع  و متناسب با شرایط هر فرد وجود دارد که به موارد بسیار زیادی تقسیم بندی می شود. شما باید به نسبت میزان هزینه های قابل پرداخت در طول دوره تحصیل، شرایط و امکانات مورد نیاز و تخمیم فاصله مد نظر از محل تحصیلتان اقدام به انتخاب محل سکونت خودتان کنید. حال در ادامه برخی پیشنهادات موجود برای سکونت در کشور انگلستان را بیان و بررسی می کنیم:

گزینه های اسکان دانشجویی در کشور انگلستان

  • اقامتگاه های دانشگاهی در انگلستان
  • اقامتگاه های خصوصی در انگلستان
  • خانه و آپارتمان مشترک در انگلستان
  • آپارتمان های شخصی در انگلستان
  • اقامت با خانواده های میزبان انگلیسی

اقامتگاه های دانشگاهی در انگلستان 

 اقامتگاه های دانشگاهی یا همان اقامتگاه‌های تحت نظر دانشگاه‌های انگلستان، با ارائه امکانات گسترده به دانشجویان، یکی از محبوب ترین گزینه ها برای سکونت دانشجویان مهاجر می باشند. در این اقامتگاه ها دانشجویان بین المللی از اقصی نقاط دنیا با فرهنگ های متفاوت در کنار هم به تحصیل و زندگی مشغول شده و ضمن آشنایی با فرهنگ های گوناگون، مهارت های زندگی اجتماعی را به خوبی تمرین می نمایند. باین ترتیب ظرف مدت کوتاهی دانشجویان مهارت های زندگی مستقل به عنوان یک دانشجوی بین المللی را خواهند آموخت. 

این اقامتگاه ها عموما در نزدیکی مراکز تجاری، بازارها، سالن های سمینار و باشگاه های ورزشی قرار دارند که همین امر باعث میشود دانشجویان زمان کمتری را برای جابجایی صرف نموده و همچنین در هزینه های رفت و آمد خود صرفه جویی نمایند. 

با توجه به تقاضای بالا برای اقامتگاه های دانشجویی، دسترسی محدودی به این گزینه وجود دارد اما اکثریت دانشگاه ها امکان دسترسی به این اقامتگاه ها را برای دانشجویان سال اولی تضمین می نمایند. مبلغ اجاره اقامتگاه های دانشگاهی به صورت قابل توجهی به دانشگاه محل تحصیل دانشجو بستگی دارد. هزینه اجاره هفتگی یک اتاق در اقامتگاه های دانشگاهی کشور انگلستان بطور متوسط مبلغ ۱۵۰ پوند می باشد. 

مزیت های استفاده از اقامتگاه های دانشگاهی در انگلستان:

  1. قرار گرفتن در محیط دانشجویی و استفاده از آن برای موارد تحصیلی خودتان
  2. برطرف شدن تمامی نیاز های سکونتی شما در طول تحصیل کشور انگلستان
  3. هزینه پایین تر به نسبت استفاده از سایر گزینه های سکونت در طول دوره تحصیلی کشور انگلستان

اقامتگاه های خصوصی در انگلستان 

اقامتگاه های بخش خصوصی با اصولی مشابه با اقامتگاه های دانشگاهی هستنداین اقامتگاه ها نیز همچون اقامتگاه های دانشجویی امکانات متعددی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. و در آن ها دانشجویان تجربه زندگی و تحصیل با دانشجویانی از سایر نقاط دنیا با فرهنگ های گوناگون را کسب می نمایند.  

تفاوت اقامتگاه های خصوصی با اقامتگاه های دانشجویی در کشور انگلستان در پذیرش دانشجو بوده، که اقامتگاه های خصوصی در پذیرش دانشجو از دانشگاه های مختلف محدودیتی ندارند. هزینه اجاره اقامتگاه های خصوصی نیز بطور مشخصی وابسته به شهر انتخابی برای تحصیل در کشور انگلستان میباشد اما بطور متوسط هزینه هفتگی اجاره یک اتاق در اقامتگاه های خصوصی کشور انگلستان مبلغ ۱۷۰ پوند می باشد.

 خانه و آپارتمان مشترک در انگلستان 

تعداد زیادی از دانشگاه ها قرارداد های اجاره ای مخصوصی را برای دانشجویان خود ارائه می دهند که با این قرارداد هماهنگی بین دانشجو و صاحب آپارتمان به واسطه دانشگاه انجام می پذیرد به این ترتیب مسئولیت پیگیری و رفع هرگونه مشکل احتمالی در این روند نیز بر عهده خود دانشگاه خواهد بود. یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان برای سکونت در انگلستان فرایند قرارداد و رسیدگی به مسائل مادی و حقوقی ساختمان میباشد که خوشبختانه با نظارت مستقیم دانشگاه در این باره این دغدغه ها عملا حل خواهند شد. 

انتخاب این نوع قراردادها، در میان دانشجویان سال دوم که سال اول تحصیلشان را در اقامتگاه های دانشگاهی گذرانده اند بسیار رایج می باشد. به این ترتیب هر دانشجو در این آپارتمان ها یک فضای زندگی جدید را با  دانشجویان دیگر تجربه خواهد نمود. باید اشاره داشت که دانشجو در این سبک از اقامت به نسبت زندگی در اقامتگاه های دانشجویی از استقلال بیشتری برخوردار می باشد. 

بسته به آنکه شما کدام شهر راه برای اقامت و تحصیل خود انتخاب کرده باشید بطور قابل ملاحظه ای مبلغ اجاره شما متغیر خواهد بود. با این حال متوسط اجاره هفتگی برای زندگی در آپارتمان های مشترک دانشجویی مبلغی در حدود ۱۲۵ پوند خواهد بود.

 آپارتمان های شخصی در انگلستان 

در صورتی که هزینه های اقتصادی محل سکونت برای دانشجو قابل مدیریت باشد و وی بتواند اجاره محل سکونت خود را در کنار سایر هزینه های زندگی به راحتی پرداخت نماید. اجاره یک آپارتمان به صورت شخصی میتواند انتخاب خوبی برای او در راستای داشتن سبک زندگی خصوصی تر و مستقل تر در زمان تحصیل باشد و در کنار آن از امتیار دریافت ویزای همراه برای کشور انگلستان استفاده کرده و سختی های زندگی دانشجویی خود را به کمترین میزان برساند.

پر رنگ ترین مشکل این سبک از اقامت دانشجویی هزینه های بالای مرتبط با اجاره کردن یک آپارتمان شخصی می باشد به همین دلیل است که بخش کوچکی از جامعه دانشجویی سکونت در آپارتمان های شخصی را به عنوان گزینه اسکان خود در کشور انگلستان انتخاب می نمایند. در ادامه بطور نمونه لیستی از مبالغ اجاره ماهیانه در ۵ شهر کشور انگلستان ارائه می گردد. 

شهراجاره ماهانه آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهر

(به پوند)

اجاره ماهانه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر

(به پوند)

اجاره ماهانه آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

(به پوند)

اجاره ماهانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

(به پوند)

لندن۱,۱۹۰ – ۱,۴۰۰۲,۰۰۰ – ۱,۷۰۰۱,۷۰۰ – ۱,۲۰۰۳,۵۰۰ – ۳,۲۰۰
برایتون۱,۰۰۰ – ۸۰۰۱,۲۰۰ – ۹۵۰۱,۸۰۰ – ۱,۵۰۰۲,۰۰۰ – ۱,۸۰۰
کمبریج۱,۰۰۰ – ۸۰۰۱,۵۰۰ – ۱,۰۰۰۱,۷۰۰ – ۱,۳۰۰۲,۰۰۰ – ۱,۷۰۰
آکسفورد۱,۰۰۰ – ۸۰۰۱,۳۰۰ – ۱,۰۰۰۱,۷۰۰ – ۱,۴۰۰۲,۲۰۰ – ۱,۹۰۰
بورنموث۹۰۰ – ۶۰۰۱,۰۰۰ – ۷۰۰۱,۵۰۰ – ۱,۰۰۰۱,۶۰۰ – ۱,۲۰۰

 

اقامت با خانواده های میزبان انگلیسی

شما با اقامت در منزل یک خانواده میزبان انگلیسی در سریعترین زمان ممکن با فرهنگ انگلیسی آشنا خواهید شد و زبان انگلیسی را در زندگی روزمره تان به خوبی تمرین خواهید نمود. هر دانشجو میتواند در منزل خانواده میزبان اتاقی خصوصی و جداگانه داشته باشد و یا آنکه با هزینه کمتر اتاق مشترکی با یک دانشجوی همجنس خود داشته باشد. (بر طبق قوانین اسکان دانشجویان در کشور انگلستان امکان زندگی دو دانشجو با جنس مخالف در منزل یک خانواده میزبان انگلیسی وجود ندارد)

دانشجویان می توانند از تمام امکانات اساسی منزل شامل آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده نمایند. (داشتن سرویس بهداشتی خصوصی در ازای پرداخت هزینه بیشتر امکان پذیر می باشد.) همچنین بسته به شرایط توافقی دانشجویان می توانند هر روز صبحانه و یا صبحانه و شام آماده داشته باشند. هزینه اقامت با خانواده های میزبان انگلیسی بسته به شهر انتخابی، شرایط اتاق(خصوصی یا مشترک)، شرایط پذیرایی، شرایط سرویس بهداشتی و مقطع سنی شما متفاوت می باشد. 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره