تحصیل رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان

تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان
انگلستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته دندانپزشکی

 

دندانپزشکی یکی از رقابتی‌ترین رشته‌ های تحصیلی در سراسر دنیا است و تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به کیفیت آموزش در کشور انگلستان ، این کشور به یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در رشته دندانپزشکی بدل گشته و هر ساله جمعی از بهترین و سخت‌کوش‌ترین دانشجویان را از سراسر دنیا به خود جذب می‌نماید. موسسه پیوند شما را در راه رسیدن به اهداف خود و داشتن آینده ای روشن همراهی خواهد کرد و مفتخر است که شما هموطن عزیز را در راستای تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان، در تمامی مراحل همراهی نماید. با ما همراه باشید تا در مورد تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان اطلاعات بیشتری بدست آورید: 

 

شرایط تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان 

انتخاب دانشگاه و کشور مناسب برای ادامه تحصیل بطور قطع ارتباط مستقیمی با ساختن آینده شغلی مناسب، درآمد بالا، کیفیت زندگی مطلوب و روبرو شدن با فرصت های عالی در زندگی دارد. حال این سوال مطرح میشود که چرا انگلستان مقصد بسیار مناسبی جهت تحصیل است؟ 

  • کشور انگلستان با ارایه تجهیزات پیشرفته پزشکی، استانداردهای کیفی آموزشی و استفاده از نوین ترین متدهای آموزشی روز دنیا کاملا شما را متقاعد میکند که وقت و هزینه خود را صرف مقصد مناسبی کرده اید.
  •  مدرک تمام دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی کشور انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران است. 
  • متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در انگلستان پس از ۶ ماه حضور در این کشور می توانند از خدمات رایگان بیمه ای و بهداشتی این کشور بهره مند شوند.
  • این کشور انگلیسی زبان از نظر بعد مسافت با ایران نزدیکتر از کشورهایی چون استرالیا، کانادا و ایالات متحده آمریکا میباشد و این امر رفت و آمد را تسهیل می نماید.

داوطلب پیش از تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان متناسب با سن و مقطع تحصیلی اش باید حتما دوره های GCSE / General Certificate Secondary Education یا A Level Course یا Foundation Course را در کشور انگلستان گذرانده باشد. پس از گذراندن دوره های متناسب (موسسه پیوند مفتخر است تا بهترین مشاورانش را برای انتخاب و ثبت نام دوره ها با شما هموطن عزیز همراه نماید.) برای درخواست پذیرش از دانشگاه  داوطلب بایستی در آزمون UKCAT / UK Clinical Aptitude Test  یا BMAT / Biomedical Admission Test شرکت کرده و نمره قبولی را کسب نماید. البته باید در نظر داشت هر دانشگاهی علاوه بر ضوابط عمومی ، شرایط اختصاصی خود را نیز در گزینش و انتخاب دانشجو اعمال می نماید.  

 

دوره GCSE انگلستان

دوره GCSE / General Certificate Secondary Education معادل سال اول و دوم دبیرستان در مدارس داخلی کشور می باشد، در صورتی که شما متقاضی گرامی در سنین زیر ۱۷ سال به قصد تحصیل رشته  دندانپزشکی وارد کشور انگلستان شوید بایستی دوره های GCSE را بگذرانید. 
فراگیری ماده های درسی از جمله دروس زبان، ریاضی، شیمی، زیست شناسی و … از جمله دروسی هستند که شما موظف به خواندن آن در این دوره می باشید. دانش آموزان بایستی پس از پایان دوره در آزمون های کتبی و شفاهی جهت قبولی و ورود به سال تحصیلی بعد شرکت نمایند. سیستم نمره دهی در دوره GCSE از A تا G بوده که اگر شما نمره A تا C را در حداقل ۵ ماده درسی کسب نمایید میتوانید وارد دوره دو ساله A-Level با هدف ورود به دانشگاه های برتر کشور انگلستان شوید و یا دوره یکساله Foundation را انتخاب نمایید که این دوره نیز مصدر خوبی برای ورود به تعدادی از دانشگاه های دندانپزشکی کشور انگلستان می باشد. 

 

دوره A-Level انگلستان 

افرادی که دارای مدرک دیپلم از مدارس ایران می باشند، میتوانند مستقیما بدون گذراندن دوره های GCSE برای A-Level اقدام کنند. دروسی که دانش آموزان در این دوره می گذرانند بیانگر رشته ای است که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند و هر چه نمراتشان در این دوره بالاتر باشد شانس ورود به دانشگاه های با رنکینگ بهتر برای ایشان بیشتر خواهد بود. اغلب دانش آموزان در این دوره دو ساله ۲ یا ۴ درس را میخوانند. که برای تحصیل در رشته دندانپزشکی کسب نمره A در دروس شیمی و زیست شناسی الزامی است. شما داوطلب عزیز با تحصیل در این دوره ها و کسب نمره های بالا شانس تحصیل در بهترین دانشگاه های دندانپزشکی انگلستان را خواهید داشت.

 

دوره Foundation انگلستان

دوره یک ساله تحصیلی Foundation برای دانش آموزانی ارائه می شود که دارای مدرک دیپلم باشند. کالج های مختلفی در کشور انگلستان این دوره را در راستای تحصیل دندانپزشکی ارائه می نمایند. دوره Foundation نسبت به دوره A-Level ساده تر بوده و زمان کوتاه تر و در راستای آن هزینه کمتری را شامل میشود. 

 

معرفی آزمون UKCAT

نام یکی از آزمون های ورودی به رشته‌های دندانپزشکی در کشور انگلستان UKCAT است. این آزمون  UKCAT / UK Clinical Aptitude Test بخشی از پروسه‌ی پذیرش در دانشگاه‌های دندانپزشکی انگلستان محسوب می‌شود. آزمون UKCAT به صورت آنلاین برگزار شده و هدف آن ارزیابی توانایی‌های شناختی، نگرش، تفکر انتقادی و استدلال منطقی می‌باشد.

 

معرفی آزمون BMAT

یکی دیگر از آزمون های تایید صلاحیت متقاضیان تحصیل در رشته‌های دندانپزشکی در کشور انگلستان BMAT / Biomedical Admission Test نام دارد. این آزمون بصورت حضوری برگزار شده و دو ساعت به طول می‌انجامد. نتیجه آزمون تنها برای همان سالی است که فرد آزمون داده است، معتبر میباشد. لازم به ذکر است برای ورود به دانشگاه‌های Cambridge, London Imperial College, Oxford و University College London قبولی در آزمون BMAT الزامی است.

 

دوره های متفاوت تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان 

دوره های دانشگاهی تحصیل دندان پزشکی برای دانشجویان بین المللی در کشور انگلستان به سه دسته کلی زیر تقسیم می شوند: 

۱.دوره  Standard Degree

این دوره تحصیلی دندانپزشکی در کشور انگلستان بین ۵ تا ۶ سال بطول می انجامد و در پایان مدرک BDS-Bachelor of Dental Surgery به دانشجو اعطا می شود.

 

۲.دوره Graduate Entry Degree

 این دوره‌ مشابه دوره Standard Degree، مختص افرادی است که دارای مدرک Honours در یکی از رشته‌های علوم بوده و یا  به طور تجربی در زمینه مراقبت های بهداشتی درمانی فعالیت کرده‌ اند. طول این دوره ۴ سال بوده و در پایان مدرک BDS-Bachelor of Dental Surgery به دانشجو اعطا می شود.

 

۳.دوره Dentistry with a Preliminary Year

یکی از روش‌های تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان ورود به دوره Dentistry with a preliminary year است. این دوره شبیه دوره Standard Degree است با این تفاوت که در ابتدای این دوره متقاضی باید یک سال آموزش‌های اولیه ویژه این رشته را ببیند. در نتیجه دوره Dentistry with a preliminary year  شش سال به طول می‌انجامد. این دوره مختص افرادی است که در دوره A-Level یا معادل آن موفق به کسب معدل کل بالا شده‌اند ولی دروس پیش نیاز را در مقطع دبیرستان نگذراندند. 

 

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان

هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کشور انگلستان حداقل سالی ۲۰ هزار پوند میباشد و هزینه های زندگی بسته به شهر محل زندگی و شیوه زندگی هر فردی متغیر است. هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور انگلستان با توجه به کیفیت و اعتبار بالای آن بیشتر از بسیاری از رشته‌های دیگر می‌باشد اما به رغم بالا بودن شهریه تحصیل، از آنجا که پزشکان در انگلستان از سطح درآمد بسیار بالایی برخوردار می‌باشند، این هزینه بی شک به یک سرمایه گذاری ایده‌آل نزدیک است تا هزینه گزاف.

 

خدمات تحصیل در رشته دندانپزشکی

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره