شرایط تحصیل در کشور کانادا با مدرک دیپلم

هزینه ی پایین به نسبت بسیاری از کشور ها باعث شده شرایط تحصیل در کشور کانادا با مدرک دیپلم به یک فرصت ایده­‌آل ادامه ی تحصیل تبدیل شود. از همین رو سالانه تعداد زیادی از ایرانیان، کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. در این مقاله به تشریح تمامی مراحل و نکات مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه­‌های کانادا پرداخته ایم.

education in canada

همانطور که گفته شد، کشور کانادا یکی از کم هزینه‌ترین مقاصد برای تحصیل و زندگی است و هر ساله‌ایرانیان زیادی برای ادامه تحصیل، به کانادا مهاجرت می‌کنند و تحصیلات خود را در این کشور ادامه می‌دهند.

دانشجویان با داشتن شرایط بسیار متفاوت، امکان تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا را خواهند داشت و ادامه تحصیل پس از مدرک دیپلم، یکی از پرتقاضاترین نوع مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا می‌باشد.

اگر شما هم قصد تحصیل در کشور کانادا با مدرک دیپلم را دارید و به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، در این مقاله با ما همراه باشید.

 

شرایط تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

کسانی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم (مدرک ۱۲ ساله تحصیلی) می‌باشند، می‌توانند برای تحصیل در کشور کانادا اقدام کنند و تنها تفاوت تحصیل در این مراکز آموزشی، مدارک ارائه شده به دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلی می‌باشد.

در دانشگاه‌های کانادا مدارک آکادمیک و حرفه‌ای لیسانس، فوق لیسانس و غیره به دانشجویان ارائه می‌شود، در حالی که کالج‌های این کشور دوره‌های یک ساله‌ای را ارائه می‌دهند که منجر به صدور گواهی پایان دوره (Certificate) می‌شوند. این دوره‌ها بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند سریع‌تر وارد بازار کار شوند.

دانشجویان باید توجه داشته باشند، که حتماً از دانشگاه‌های معتبر کانادا (DLI) پذیرش داشته باشند، زیرا مجوز تحصیلی (Study Permit) تنها به افرادی که از این دانشگاه‌ها پذیرش گرفته باشند، اعطا می‌شود.

در صورتی که متقاضی با مدرک دیپلم قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را داشته باشد، یکی از مهم‌ترین ملاک‌های دانشگاه‌های این کشور، شرایط سنی متقاضی و میزان گپ تحصیلی (وقفه تحصیلی) او می‌باشد.

بدین ترتیب بعد از سن اخذ دیپلم که معمولاً ۱۸ سالگی می‌باشد، گپ طولانی مورد قبول دانشگاه‌های کانادا نیست.

همچنین معدل نیز در دانشگاه‌های این کشور حائز اهمیت است، بدین معنا که اگر کسی معدل بالای ۱۵ نداشته باشد ممکن است نتواند از دانشگاه‌های مورد نظر پذیرش بگیرد.

 

دانشگاه‌ها و کالج‌های مناسب جهت تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

 

کالجشهر
George Brown Collegeتورنتو
Algonquin Collegeاتاوا
Fleming Collegeپیتربورو
Humber Collegeتورنتو

 

دانشگاهشهر
Royal roadsویکتوریا
Simon fraserبرنابی
Bishop’sشربروک
Winnipegوینیپگ

 

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

  • اسکن مدرک دیپلم
  • دارا بودن مدرک زبان معتبر (آیلتس یا تافل)
  • داشتن شرایط سنی مناسب
  • اسکن اپاسپورت معتبر
  • رزومه متقاضی
  • گواهی داشتن تمکن مالی

Study in the England

دانشگاه‌ها و کالج‌های کشور کانادا با توجه به شرایطی که دارند، مدارک مختلفی جهت پذیرش دانشجویان با مدرک دیپلم در نظر می‌گیرند.

به همین دلیل بهتر است متقاضیان جهت اطلاع از شرایط و مدارک مورد نیاز، به سایت دانشگاه‌ انتخابی خود مراجعه کرده و اطلاعات کامل را کسب کنند.

مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

  1. هزینه های پایین تر به نسبت بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا
  2. وجود برخی از برترین دانشگاه های سال ۲۰۲۱ در کانادا
  3. ورود سریع و بی دردسر به بازار کار کشور های اروپایی و امریکایی
  4. توانایی کسب اقامت دائم در کشور کانادا

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره