تحصیل در مقطع دکتری درکشور انگلستان

انگلستان یکی از بهترین مقاصد برای تحصیل در مقطع دکتری

بسیاری از دانشگاه های کشور انگلستان در رده بندی بهترین دانشگاه های جهان در مقطع دکتری شناخته شده اند و همین امر تحصیل در مقطع دکتری درکشور انگلستان را به یک انتخاب مناسب تبدیل کرده است. دوره دکترا یا همان دوره PhD در کشور انگلستان، عموما دوره ای پژوهش محور بوده که در آن دانشجو مجهولی را کشف و تحقیق نوینی را ارائه می نماید. با ما همراه باشید تا در مورد تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان اطلاعات بیشتری را بدست آورید: 

 

PhD چیست؟ 

دوره PhD در کشور انگلستان یک دوره تحقیقاتی بوده و پایان این دوره منجر به کسب بالاترین درجه تحصیلی در کشور انگلستان خواهد شد.  مقطع دکترا در دانشگاه های انگلستان بر اساس اصل پژوهش می باشد. از این رو دانشجویان با در نظر گرفتن علاقه و توانایی خود موضوع و استاد مورد نظرشان را تعیین نموده سپس اقدام به گرفتن پذیرش می نمایند. پس از فرایند پژوهش در نهایت تحقیق نوینی را به عنوان پایان نامه خود ارائه می دهند. این پایان نامه باید تحقیقی نوین با ۸۰ الی ۱۰۰ هزار کلمه باشد. طول دوره PhD در کشور انگلستان سه سال به صورت تمام وقت یا شش سال به صورت پاره وقت می باشد.

 

شرایط ورود به دوره PhD

سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری برای تحصیل در مقطع PhD وارد دانشگاه های کشور انگلستان می شوند. از الزامات پذیرش در مقطع PhD در کشور انگلستان داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر در دانشگاه انتخابی می باشد. با این روال که دانشجو موضوع پژوهشی خود را انتخاب نموده و با استاد راهنما وارد مکاتبه می شود و از این مصدر موقعیت تحصیل PhD و پذیرش آغاز می گردد. لازم به اشاره است که متقاضی تحصیل در انگلستان مقطع PhD در کشور انگلستان باید دارای حداقل نمره ۷ در آزمون IELTS باشد. 

 

پروپوزال پژوهشی PhD

به منظور تقاضای پذیرش در مقطع PhD، ارائه پروپوزال حول موضوع پژوهشی انتخاب شده، الزامی است. این پروپوزال باید به روشنی تحقیقاتی را که می خواهید انجام دهید، چگونگی و چرایی انجام آنها را مشخص نماید. این پروپوزال برای استاد راهنما در دانشگاه انتخابی ارسال شده و در نهایت باید به تایید یک هیئت متخصص در دانشگاه برسد.  

 

انواع دیگر درجات علمی – پژوهشی

  • Master of Philosophy / MPhil

اگر مایل به تحصیل در مقطع دکترا هستید، ممکن است ابتدا نیاز به شروع  MPhil داشته باشید و بعد از ۱۲ الی ۱۸ ماه به برنامه PhD منتقل شوید. MPhil نیز به خودی خود یک مدرک تحصیلی است که یک سال تمام وقت و دو سال به صورت پاره وقت به طول می انجامد. کل این دوره صرف نگارش یک پایان نامه پژوهش محور با حدود ۶۰,۰۰۰ کلمه می شود. 

  •  Master of Research / MRes

 MRes یک دوره تحقیقاتی پیشرفته در حوزه های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی است. دوره MRes پیش زمینه برای ورود به مقطع PhD برای شماری از رشته های علوم انسانی می باشد. کل این دوره صرف نگارش یک پایان نامه پژوهش محور با حدود ۴۰,۰۰۰ کلمه می شود. 

  – Professional Doctorate

هدف دکترای حرفه ای تقویت عملکرد شغلی در عین داشتن دانش بالای علمی می باشد. با به اتمام رساندن این دوره دانشجو عملکرد منحصر بفردی را در حرفه خود خواهد داشت و خواهد توانست دانش آکادمیکش را به نحو احسنت در شغل خود بکار گرفته و تغییرات موثری را در آن ایجاد نماید.   

 

هزینه تحصیل در مقطع PhD

هزینه تحصیل در مقطع دکتری بسته به رشته تحصیلی، شرایط تحصیل و دانشگاه می تواند متغیر باشد. اگر بخواهیم این هزینه را به طور حدودی محاسبه کنیم حدود ۳۶ تا ۴۸ هزار پوند در سال است. معمولا دانشجویان دکترا به واسطه بورس تحصیلی از دانشگاه و یا کمک هزینه از شوراهای پژوهشی حمایت می شوند.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره