تحصیل در شهرهای بریتانیا

خلاصه ای بر تحصیل در شهرهای مختلف بریتانیای کبیر

اگر تصمیم به تحصیل در شهرهای بریتانیا را دارید اما در مورد شهر محل تحصیل خود هنوز مطمئن نیستید در این مقاله با برترین شهرهای بریتانیا برای تحصیل آشنا خواهید شد. مسلما نمی توان یک شهر را به عنوان بهترین شهر برای تحصیل در بریتانیا معرفی نمود، چرا که شهرها از جهات گوناگون با یکدیگر متفاوت بوده و صد البته شما برای انتخاب خود، ملاک ها و شرایط خاصی را در نظر دارید. بنابراین داشتن آگاهی از شرایط تحصیل در هر شهر به شما برای تصمیمتان کمک خواهد نمود. با ما همراه باشید تا با شرایط تحصیل در بهترین شهرهای بریتانیا بیشتر آشنا شوید:

 

بهترین شهرهای بریتانیا برای تحصیل

جای تعجب نیست که بریتانیا با در بر داشتن تعدادی از بهترین دانشگاه های جهان، چشم انداز شغلی قابل توجه برای فارغ التحصیلان و مدرک های دانشگاهی معتبر در سطح جهانی سالانه میزبان بیش از ۴۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی است.

همچنین روند تحصیل در مدارس انگلستان که از موارد تحصیل پایه به حساب می آید می تواند به افرادی که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند کمک بسیار زیادی بکند.

هر ساله بنیاد QS لیستی از بهترین شهرهای جهان برای تحصیل را منتشر می نماید. این لیست بر اساس شاخص هایی چون کیفیت سیستم آموزشی، کیفیت زندگی، میزان فعالیت کارفرمایان معتبر، مناسب بودن هزینه ها و نظرسنجی از دانشجویان تهیه و تنظیم میشود. بر همین اساس شهرهای برتر برای تحصیل در بریتانیا در سال ۲۰۱۹ به ترتیب جدول زیر رتبه بندی شده اند:

 

نام شهررتبه در بریتانیارتبه در جهان 
لندن۱۱
ادینبورگ۲۱۵
منچستر۳۲۹
گلاسگو۴۳۹
کاونتری۵۴۷
ناتینگهام۶۴۸
بیرمنگام۷۴۹
نیوکاسل۸۵۷
ابردین۹۶۴
برایتون۱۰۸۳

 

زندگی دانشجویی در ۱۰ شهر برتر بریتانیا برای تحصیل

در ادامه به بررسی روند زندگی دانشجویی در برترین شهر های انگلستان پرداخته ایم:

۱- تحصیل در شهر لندن

شهر لندن در سال ۲۰۱۹ برای دومین سال پیاپی بهترین شهر جهان برای تحصیل انتخاب شده است. این شهر دارای بیش از ۱۸ موسسه آموزشی بوده که دو موسسه از این موسسات در لیست ۱۰ موسسه برتر آموزشی در سطح جهان قرار دارند. از این رو شگفت آور نیست که این شهر برترین شهر برای تحصیل در جهان شناخته شده و رتبه سوم در شاخص فعالیت کارفرمایان برتر در جهان را داشته باشد. 

وقتی در نظرسنجی از دانشجویان نکات مثبت تحصیل در شهر لندن پرسیده میشود، پاسخ هایی همچون وجود تنوع ملیتی در جامعه دانشجویان، فرصت ها و تجارب ویژه تحصیلی، چشم انداز مناسب اشتغال و کیفیت بالای زندگی شهری به دست می آید.

تنها نکته منفی درباره لندن، مقرون به صرفه نبودن زندگی در این شهر است؛ زیرا با وجود تمام نکات مثبت اشاره شده، این شهر یکی از پرهزینه ترین شهرهای جهان می باشد. خوشبختانه راه هایی برای کاهش هزینه های زندگی در این شهر برای دانشجویان وجود دارد، از استفاده از تخفیف های دانشجویی برای سیستم حمل و نقل عمومی گرفته تا یافتن مناطق مقرون به صرفه برای اقامت دانشجویان.

حتی با بودجه دانشجویی نیز میتوان از زندگی در این شهر زیبا اما پرهزینه لذت برد، لندن تعداد زیادی از مشهورترین اماکن دیدنی جهان، موزه ها و گالری های نام دار را در خود جای داده است که بازدید از اکثر این اماکن برای دانشجویان رایگان می باشد.  

 

۲- تحصیل در شهر ادینبورگ

شهر ادینبورگ در سال ۲۰۱۹ رتبه دوم بهترین شهر بریتانیا برای تحصیل را به خود اختصاص داده است. این شهر به دلیل جاذبه های فرهنگی اش از جمله برگزاری جشنواره سالانه ادینبورگ به عنوان بزرگترین جشنواره هنری جهان، هر ساله توجه هزاران نفر را از سراسر دنیا به خود جذب می نماید.

وقتی در نظرسنجی از دانشجویان نکات مثبت تحصیل در شهر ادینبورگ پرسیده میشود، پاسخ هایی همچون فرصت ها و تجارب ویژه تحصیلی، جاذبه های فرهنگی و تاریخی، امکانات مطلوب رفاهی و کیفیت بالای زندگی شهری به دست می آید.

ادینبورگ با داشتن طبیعتی زیبا و تفرجگاه هایی بی نظیر، یکی از زیباترین شهر های کشور انگلستان شناخته میشود. صمیمیت شهروندان بومی ادینبورگ، این شهر را به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی جهان تبدیل کرده است. خوشبختانه در این شهر تسهیلاتی همچون تخفیف استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و بازدید جاذبه های فرهنگی و هنری برای کاهش هزینه های زندگی دانشجویان در نظر گرفته شده است. همچنین آپارتمان های دانشجویی متفاوتی با امکانات متعدد در مبالغ گوناگون در این شهر وجود دارد.

 

۳- تحصیل در شهر منچستر

پایتخت هنر موسیقی کشور انگلستان، شهر منچستر در سال ۲۰۱۹ سومین شهر برتر برای تحصیل در بریتانیا شناخته شده است. بسیاری از گروه های معروف موسیقی کشور انگلستان، فعالیت خود را از این شهر شروع کرده اند. بنابراین اگر شما نیز به رشته موسیقی علاقمند هستید این شهر میتواند نقطه آغاز مناسبی برای شما باشد. 

دانشگاه منچستر به عنوان بهترین دانشگاه این شهر، جزو لیست گروه معتبر راسل در کشور انگلستان می باشد. این شهر به تعبیر خیلی از دانشجویان همان “لندن کوچکتر، ارزان تر و صمیمی تر” است. 

 

۴- تحصیل در شهر گلاسگو

گلاسگو چهارمین شهر از بهترین شهرهای بریتانیا برای تحصیل می باشد. این شهر به موجب داشتن تاریخ غنی و تنوع در فرهنگ معاصرش و همچنین صمیمیت مردمان خود در جهان شناخته شده است.   دو دانشگاه برتر این شهر دانشگاه های گلاسکو و استراکلاید می باشند. دانشگاه گلاسکو رتبه شصت و هفتم در لیست معتبر ترین دانشگاه های جهان را داشته و دانشگاه استراکلاید نیز دارای رتبه دویست و نود و ششم در این لیست میباشد. فرصت های متنوع و گسترده ای برای آینده کاری فارغ التحصیلان در این شهر وجود داشته و همین موضوع گلاسگو را به یکی از مقاصد برتر فارغ التحصیلان نیز تبدیل کرده است. 

 

۵- تحصیل در شهر کاونتری

پنجمین رتبه در فهرست بهترین شهرهای بریتانیا برای تحصیل، شهری فرهنگی هنری به نام کاونتری میباشد. بیش از چهل و دو درصد از کل دانشجویان کاونتری از خارج انگلستان برای تحصیل به این شهر آمده اند. تنوع ملیتی در جامعه دانشجویان، کاونتری را به شهری رنگارنگ از فرهنگ های متنوع تبدیل کرده است که همین موضوع محبوبیت این شهر را دوچندان کرده است. 

دانشگاه وارویک برترین دانشگاه شهر کاونتری است که امسال به عنوان شصت و دومین دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. دانشکده هنر دانشگاه وارویک یکی از بزرگترین مراکز هنری در کشور انگلستان بوده و به تبع آن انواع تئاترها و گالری های هنری در سطح این شهر به وجود آمده است. بنابراین اگر شما به گروه رشته های هنر علاقمند هستید این شهر میتواند نقطه آغاز خوبی برای شما باشد. 

 

۶- تحصیل در شهر ناتینگهام

ناتینگهام ششمین شهر برتر برای تحصیل در بریتانیا بوده که همواره از آن بعنوان “شهری زنده و خلاق” یاد میشود. دانشگاه ناتینگهام نود و ششمین دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. این دانشگاه با داشتن شعبی در کشورهای مالزی و چین یک دانشگاه بین المللی تمام عیاراست که دانشجویانی با استعدادها و قابلیت های مختلف را از سراسر دنیا در خود جای داده است. اکثر دانشجویان شهر ناتینگهام را “شهری مقرون به صرفه” معرفی کرده اند چرا که هزینه اجاره آپارتمان در ناتینگهام حدود %۶۶ از لندن ارزان تر بوده و این شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی ممتازی میباشد. 

 

۷- تحصیل در شهر بیرمنگام

شهر بیرمنگام، شهر صنعتی کشور انگلستان، هفتمین شهر محبوب بریتانیا برای تحصیل شناخته شده است. دانشگاه های عالی رتبه این شهر سالانه تعداد زیادی دانشجوی بین المللی را از سراسر دنیا به خود جذب می نمایند. 

این شهر با داشتن کانال های آبی در سطح شهر همچون شهر ونیز در کشور ایتالیا میباشد. همین زیبایی مصدری برای برگزاری انواع جشنواره های هنری از جمله جشنواره محبوب کمدی بیرمنگام است که سالانه پذیرای جمعیت کثیری از مردمان جهان است. همچنین بیرمنگام سالانه نمایشگاه های بین المللی در زمینه های مختلف صنعتی نیز برگزار می نماید.

این شهر به تعبیر خیلی از دانشجویان “شهری جذاب، پرجنب و جوش و مقرون به صرفه” است. 

 

۸- تحصیل در شهر نیوکاسل

نیوکاسل به عنوان هشتمین شهر از برترین شهر های بریتانیا برای تحصیل، شهری با مساحت جغرافیایی بالا در شمال شرقی کشور انگلستان می باشد. دانشگاه دورام و دانشگاه نیوکاسل از دانشگاه های نام آور این شهر بوده که در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها به ترتیب دارای رتبه هفتاد و هشتم و صد و چهل و ششم جهان می باشند. 

مهمان نوازی و صمیمیت مردمان این شهر همواره جالب توجه دانشجویان بین المللی بوده است. از دیگر نکات حائز اهمیت نیوکاسل به عنوان شهری منتخب برای تحصیل میتوان به بالا بودن جمعیت دانشجویی این شهر، تعدد اقامتگاه های خصوصی و عمومی برای دانشجویان و هزینه های معتدل زندگی اشاره داشت. 

 

۹- تحصیل در شهر ابردین

هرساله تعداد کثیری از دانشجویان بین المللی شهر آبردین را برای ادامه تحصیلات خود انتخاب میکنند. آبردین نهمین شهر از برترین شهرهای بریتانیا برای تحصیل بوده و عالی رتبه ترین دانشگاه این شهر دانشگاه آبردین با رتبه نود و چهار جهانی می باشد. در آبردین فرصت های درخشان تحصیلی در طبیعتی منحصر بفرد به انتظار شما هستند. پس اگر میخواهید تحصیل خود را در شهری با دانشگاه های برتر و هزینه های زندگی متعادل ادامه دهید و در عین حال از دوستداران طبیعت نیز هستید، آبردین میتواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد. 

 

۱۰- تحصیل در شهر برایتون

برایتون دهمین شهر از برترین شهر های بریتانیا برای تحصیل می باشد. جامعه دانشجویی برایتون با تنوع بالایی از ملیت های مختلف حدود ۱۲ درصد از کل جمعیت این شهر را شامل میشوند. برترین دانشگاه این شهر دانشگاه ساسکس با رتبه دویست و چهل و ششم در رتبه بندی دانشگاه های جهان می باشد. 

هر ساله جشنواره ها و فستیوال های متعددی در این شهر و ساحل زیبایش برگزار میشود. و جمعیت بزرگ دانشجویی شهر برایتون نقش پررنگی را در رونق این جشنواره و فستیوال ها ایفا می نماید.  

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره