تحصیل در انگلستان (راهنمای ۰ تا ۱۰۰)

چرا کشور انگلستان یکی از مقصدهای مطلوب برای دانشجویان خارجی است؟ آیا شما هم به دنبال تحصیل در انگلستان هستید ولی اطلاعات کافی در این زمینه ندارید؟

نگران نباشید! این مقاله یک راهنمای جامع برای تحصیل در کشور انگلستان می‌باشد که همه اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ پس با ما همراه باشید.

برای مشاهده لیست کاملی از مدارس انگلستان به همراه شرایط ثبت نام، خوابگاه ها و میزان شهریه می توانید به اینجا مراجعه کنید.

همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید تا اطلاعات کاملی در این باره کسب نمایید.

 

 

سالانه هزاران داوطلب از سراسر جهان  برای تحصیل راهی انگلستان می شوند. اما چرا انگلستان اینقدر در بین دانشجویان و دانش آموزان محبوب است؟ آیا شما هم جز کسانی هستید که قصد ادامه تحصیل در انگلستان را دارند؟ ما در این مقاله سعی کرده ایم تا اطلاعات کامل و مفیدی را در مورد تحصیل در انگلستان برای شما تهیه کنیم.

انگلستان به دلیل کیفیت بالای تحصیل و سیستم آموزشی قوی همواره برای دانشجویان بین المللی جذاب بوده است. همچنین دانشگاه های انگلستان در سال های متمادی بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به چشم می خورند و مدرک تحصیلی آن ها در سرتا سر جهان اعتبار ویژه ای دارد.

کشور انگلستان دارای بیش از ۵۰۰ هزار دانشجوی بین المللی است که به رویای تحصیل در انگلستان دست یافته اند پس شما نیز می توانید جزئی از این افراد باشید و از مزایای تحصیل در انگلستان بهره مند شوید.

مزایای تحصیل در انگلستان

در ادامه به بررسی مهم ترین مزیت های تحصیلی کشور انگلستان پرداخته ایم:

ردیفمزایای تحصیل در انگلستان
۱ارائه آموزش با کیفیت
۲کمتر بودن زمان تحصیل در انگلستان در همه مقاطع نسبت به کشورهای دیگر
۳ارائه مدرک معتبر در ایران و سرتاسر جهان
۴کم بودن مسافت و نزدیکی جغرافیایی ایران و انگلستان
۵هزینه های پایین تحصیلی نسبت به سایر کشورها مثل ایالات متحده آمریکا
۶دارا بودن دومین سیستم آموزش برتر در سطح جهانی
۷قرار گیری دانشگاه های انگلستان در لیست دانشگاه های برتر جهان
۸رشد بالای اقتصادی و نرخ پایین بیکاری
۹دارا بودن دومین سیستم آموزش برتر در سطح جهانی

کشور انگلستان علاوه بر آموزش سطح بالا و سیستم بی نظیری آموزشی امکانات رفاهی مناسب و زندگی ایده آلی را برای دانشجویان فراهم می کند.

نکته مورد توجه دیگر هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه انگلستان نسبت به سایر کشورها مثل آمریکا و استرالیا است چرا که طول برنامه های تحصیلی در انگلستان کوتاه تر بوده و همین امر باعث کمتر بودن هزینه ها نسبت به سایر کشورها می شود.

فاصله کم انگلستان از ایران علاوه بر اینکه زمان و هزینه رفت‌وآمد را کاهش می دهد، باعث می شود تا شما و خانواده‌تان راحت تر بتوانید یکدیگر را ملاقات کنید. از دیگر مزایا و دلایل تحصیل در انگلستان می‌توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

سیستم آموزشی انگلستان

در انگلستان یکی از برترین و منسجم ترین سیستم های آموزشی وجود دارد و اکثر کشور ها از نظام آموزش بریتانیایی الگو برداری می کنند. این سیستم مقاطع پیش دبستانی تا دکتری را پوشش می دهد.

درصد بالایی از افرادی که وارد سیستم آموزشی انگلستان می شوند، آینده ی درخشانی در حوزه کاری خود خواهند داشت.

کیفیت تحصیلی در انگلستان

انگلستان همواره تحصیل با کیفیت و استفاده تکنیک های موثر و کارامد در آموزش را از برنامه های اصلی خود می داند و قوانین و استاندادرهای بالایی از طرف دولت برای رسیدن به این هدف وضع شده است.

بنابراین دانشجویان و والدینشان می توانند مطمئن باشند که دانشگاه ها و مدارس انگلستان  بهترین خدمات آموزشی، پشتیبانی و امکانات پیشرفته برای یادگیری مهارت های مربوطه را به دانشجویان ارائه می دهند.

مدت زمان تحصیل در انگلستان

زمان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر مواقع ۳ سال است البته ممکن است بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی ۴ سال نیز به طول بیانجامد.

در مقطع کارشناسی ارشد ۱ الی ۲ سال برای دریافت مدرک مورد نیاز است و دانشجو در این مقطع در رشته تحصیلی خود به فردی خبره و با تجربه تبدیل خواهد شد.

آینده شغلی روشن با تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان و فازغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر آن کلیه شرایط مورد نیاز برای اشتغال در کارهای مناسب را گرد هم آورده و دستیابی به موفقیت را تسهیل خواهد کرد.

انگلستان به نیروی کار متخصص و کاربلد اهمیت فراوانی قائل است لذا برای فارغ التحصیلان در انگلستان موقعیت های شغلی ایده آل و آینده ای روشن فراهم است.

مقاطع تحصیلی در انگلستان

سیستم آموزشی کشور انگلستان دارای پنج مرحله تحصیلی است:

 • پیش‌دبستانی : ۳ تا ۵ سال
 • دبستان ۵ تا ۱۱ سال
 • دبیرستان: ۱۱ تا ۱۶ سال
 • آموزش پیشرفته : ۱۶ تا ۱۸ سال
 • آموزش عالی : بالای ۱۸ سال

تحصیل در مدارس انگلستان از سن ۵ تا ۱۶ سالگی اجباری است و تصمیم در مورد تحصیل در مقاطع بالاتراز آن بر عهده خود دانش آموز و والدینش است.

دوره های تحصیلی در انگلستان

دانش آموزان بعد از گذرندان دوره های ابتدایی و متوسطه باید دوره هایی را برای ورود به دانشگاه بگذرانند. در پایان همه ی این دوره ها از دانش آموزان آزمونی گرفته می شود تا صلاحیت آن ها برای ورود به مرحله بعد مشخص بشود.

در ادامه با دوره های تحصیلی مختلف در انگلستان آشنا خواهید شد.

دوره GCSE

دوره GCSE مخفف عبارت  General Certificate Secondary Education است و دو سال به طول می انجامد و دانش آموزان در این دوره بر حسب علاقه خود رشته ی تحصیلی مانند علوم تجربی، علوم ریاصیات و… را انتخاب کنند.

سن مورد نیاز برای تحصیل در این دوره ۱۳ سال است و آخرین مقطع تحصیلی در انگلستان است که اجباری بوده و دانش آموزان حتما باید این دوره را بگذرانند.

بعد از اتمام این دوره دانش آموز می تواند با گذراندن یکی از دوره های A-level و یا فاندیشن وارد دانشگاه بشود.

دوره A-level

طول دوره ی تحصیلی A-level  دو ساله است و دانش آموزان برای گذرراندن این دوره باید حداقل ۱۶ سال داشته باشند.

این دوره به سه دلیل زیر از مهم ترین دوره های تحصیلی در انگلستان به شمار میرود:

 1. بسیاری از دانشگاه ها دوره ی A-level را ملاک اصلی برای پذیرش قرار داده اند.
 2. افرادی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و یا رشته های پرطرفدار دارند برای پذیرش به مدرک A-level با نمرات ممتاز در اکثر مواقع نیاز دارند.
 3. ارزش این دوره به نوعی بیشتر از سایر دوره ها است.

با توجه به نکات گفته شده در بالا  به بررسی دانشگاه ها و اهمیتی که دوره ی A-Level  برای آنها دارد، می پردازیم:

دانشگاه Oxford: این دانشگاه برترین و قدیمی ترین دانشگاه انگلستان و جهان است و پذیرش در آن با مدرک A-level آسانتر از سایر مدرک هاست. البته فقط داشتن این مدرک کافی نیست و شرایط دیگری برای ورود به این دانشگاه سطح بالا مورد نیاز است.

دانشگاه Cambridge: دانشگاه کمبریج در بین دانشگاه های برتر انگلستان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. برای این دانشگاه نیز داشتن مدرک A-level اهمیت داشته و افرادی که دارای نمره های برتردر دوره ی A-level  هستند برای  ورود به ابن دانشگاه ارجحیت دارند.

برای دانشگاه های دیگر مثل Imperial College London، UCL، و King`s College London نیز کسب نمره های مطلوب در دوره A-level  مورد نیاز است.

به دلیل اهمیت این دوره برای ورود به دانشگاه های برتر و رشته های تحصیلی محبوب مثل پزشکی، دانشجویان بسیاری در این دوره شرکت می کنند.به نمودار زیر از سایت educationdatalab که میزان شرکت کنندگان در دوره ی تحصیلی A-level را نشان می دهد توجه کنید.

دوره Foundation

دانش آموزان ۱۷ ساله که قصد تحصیل در رشته های رقابتی مثل پزشکی، دندانپزشکی و حقوق ندارند می توانند در دوره های فاندیشن شرکت کنند البته این به معنی نیست که با شرکت در دوره فاندیشن به هیچ وجه نتوان در رشته های گفته شده تحصیل کرد چرا که برخی از دانشگاه ها مدرک دوره فاندیشن را برای تحصیل در رشته های پزشکی قبول دارند.

شما می توانید بر اساس نیاز خود دوره ی یک ساله و یا ۶ ماهه  فاندیشن را انتخاب کنید.

مقاطع دانشگاهی در انگلستان

دانش آموزان با گذرندان دوره های A-level و Foundation آموزش های مقدماتی برای وود به دانشگاه و آموزش عالی را کسب می کنند. آموزش عالی در کشور انگلستان  شامل چهار مرحله اصلی و دو زیر مجموعه می شود که در ادامه آن ها را معرفی و بررسی می کنیم.

سال اول دانشجویان بین‌المللی  (International Year 1)  

این دوره برای آن دسته از دانشجویان است که:

 1. هنوز آمادگی لازم برای دانشگاه را ندارند و به تمرین بیشتر دروس نیازمندند.
 2. شرایط لازم برای تحصیل در برخی رشته ها را ندارند.

دانش آموزان با گذراندن این دوره ۱۲ ماهه هم برای دانشگاه آماده می شوند و هم می توانند به طور مستقیم و بدون از دست دادن زمان وارد سال دوم رشته تحصیلی مربوطه در دانشگاه بشوند. در نتیجه گزینه ای کاربردی برای دانشجویان بین المللی است.

دوره کارشناسی یا لیسانس در انگلستان

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان معمولا به مدت ۳ سال است. برای تحصیل در مقطع لیسانس نمره آیلتس ۶ مورد نیاز است. دانشجویان در مقطع کارشناسی دروس پایه و اختصاصی هر رشته را می آموزند و مهارت های اصلی برای پیشرفت را یاد می گیرند.

مقطع لیسانس در انگلستان چهار شاخه اصلی دارد:

لیسانس هنر (BA)

لیسانس علوم (BSc)

لیسانس آموزش (BEd)

لیسانس مهندسی (BEng)

دوره پیش از کارشناسی ارشد (Pre-Master)

دوره Pre-Master برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند طراحی شده است. دانشجویان در این دوره مهارت های مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مثل روش انجام کارهای تحقیقاتی، ارائه کنفرانس، روش صحیح جست و جو و مطالعه و … را می آموزند.

مدت زمان این دوره بر اساس نیاز دانشجو معمولا بین ۳ تا ۶ ماه طول می کشد و همچنین  مشاوره و راهنمایی تحصیلی در مورد انتخاب دانشگاه و رشته مناسب نیزدر این دوره انجام می شود.

دانشجو با گذرندان دوره Pre-Master می تواند برای کارشناسی ارشد در رشته های تحصیلی به جز رشته ای که در آن کارشناسی دارد، تحصیل کند که یکی از نکات جالب توجه در مورد دوره Pre-Master در انگلستان است.

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در انگلستان

با داشتن مدرک کارشناسی و نمره آیلتس بالای ۶.۵ می توانید در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان تحصیل کنید و مهارت های حرفه ای تر و شناخت و آگاهی کامل تری در رشته خود کسب کنید.

در انگلستان تنوع بالایی در انتخاب رشته ی تحصیلی وجود دارد.برخی از رشته ها کارشناسی ارشد عبارتند از:

 • کارشناسی ارشد هنر (MA)
 • کارشناسی ارشد علوم (MSc)
 • کارشناسی ارشد مهندسی (MEng)
 • کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA)
 • کارشناسی ارشد حقوق (LLM)
 • کارشناسی ارشد معماری (MArch)
 • و …

دوره پیش از دکتری (Pre-phD)

در دوره Pre-PhD دانشجویان بین‌المللی آمادگی ها و مهارت های لازم برای تحصیل در دوره دکتری یا PhD  را کسب می کنند.

این دوره شامل کلاس‌های فشرده زبان انگلیسی برای تقویت بیشتر زبان، تکنیک های مطالعه صحیح و کارآمد، روش های جست و جوی پیشرفته در پایگاه داده ها و اصول برنامه‌ریزی PhD می‌باشد و هدف از آن مهیا کردن شرایط مطلوب برای موفقیت در دوره  دکتری یا  PhD است.

به عنوان نمونه، به اطلاعات کامل ارائه شده در زمینه دوره‌ی پیش از دکتری دانشگاه کمبریج  از وبسایت www.ef.co.uk توجه کنید.

دوره دکتری در انگلستان

متقاضیان برای تحصیل در مقطع دکترا یا  Phdابتدا باید رزومه خود را به استاد راهنما در دانشگاه مد نظرشان  ارسال کنند و پس از تائید استاد راهنما می توانند از آن دانشگاه پذیرش بگیرند و تحصیل در مقطع دکتری را آغاز کنند.

تحصیل در دوره دکتری درانگلستان  معمولا ۳ الی ۴ سال بسته به نوع دانشگاه به طول می انجامد و دانش جویان بیشتر در حوزه های پژوهشی و تحقیقاتی فعالیت دارند.

برای تحصیل در مقطع دکتری مدرک آیلتس با نمره ۷ مورد نیاز است.

نقش گروه پیوند در ادامه تحصیل شما در کشور انگلستان

اما نقش گروه آموزشی پیوند در جریان ادامه تحصیل شما در کشور انگلستان چیست؟ برای پاسخ به این سوال نگاه به تصویر زیر کافیست.

دانشگاه‌های برتر انگلستان

برترین دانشگاه های انگلستان به نقل از موسسه QS در سال ۲۰۲۱:

رتبه در انگلستانرتبه جهانیدانشگاه
۱۵University of Oxford
۲۷University of Cambridge
۳۸Imperial College London
۴۱۰UCL (University College London)
۵۲۰University of Edinburgh
۶۲۷The University of Manchester
۷۳۱King’s College London (KCL)
۸۴۹London School of Economics and Political Science (LSE)
۹۵۸University of Bristol
۱۰۶۲The University of Warwick

هزینه‌های تحصیل در انگلستان

یکی از مهمترین مقوله ها در زمینه تحصیل در انگلستان، هزینه های مربوط به آن است.

هزینه های تحصیل در انگلستان به عوامل مختلفی بستگی دارد که از آن جمله می توان به مقطع و رشته تحصیلی، دانشگاه مد نظر، محل قرارگیری دانشگاه، شهر محل اقامت اشاره کرد.

در جدول زیر هزینه های تحصیل در انگلستان در مقاطع مختلف آمده است :

مقطع تحصیلیشهریه در سال (پوند)
دبیرستان۱۷۰۰۰ – ۳۵۰۰۰
دوره A-level۲۱۰۰۰
دوره Foundation۲۱۰۰۰
کارشناسی۱۰۰۰۰ – ۳۸۰۰۰
کارشناسی ارشد۱۴۰۰۰ – ۲۲۰۰۰
دکتری۳۶۰۰۰ – ۴۸۰۰۰

ممکن است هزینه های تحصیل در انگلستان در نگاه اول کمی زیاد به نظر بیاید اما با توجهه به کیفیت بالای تحصیل و موقعیت های شغلی عالی موجود در انگلستان و کوتاه تر بودن دوره ها در انگلستان نسبت به سایر کشورها این هزینه کاملا معقول و منطقی است که با اشتغال در شغل مناسب این هزینه ها نیز جبران خواهند شد.

لازم به ذکر است تحصیل در رشته‌هایی همچون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هزینه‌های بیشتری نسبت به سایر رشته‌ها دارد و دانشجویان جهت تحصیل در این رشته‌ها، به مبلغی ما بین ۱۵ تا ۲۷هزار پوند در سال نیاز خواهند داشت.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

رشته ی پزشکی و دندانپزشکی از رشته های پرمخاطب در سرتاسر جهان است که با توجه به کیفیت آموزش رشته های پزشکی در انگلستان که از پردرآمد ترین رشته های تحصیلی انگلستان به شمار می رود و این کشور نیز از نظر دانشجویان محبوبیت قابل توجهی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارد و هر سال تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تحصیل دراین رشته ها در انگلستان پذیرفته می شوند.

اما چرا انگلستان را برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی انتخاب کنیم؟

 • استفاده از امکانات پیشرفته و تجهیزات به روز در آموزش مطالب پزشکی و دندانپزشکی
 • سطح بالای علمی استادان و هیئت علمی دانشگاه ها و آموزش با کیفیت مفاهیم پزشکی
 • مدت زمان تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی در انگلستان کوتاه تر از سایر کشور هاست ( ۵سال)
 • معتبر بودن مدرک ارائه شده تسط دانشگاه های انگلستان در ایران و سرتاسر جهان

شرایط تحصیل رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان به شرح زیر می‌باشد:

 • گذرانددن دوره دو ساله A-level در انگلستان
 • کسب نمره AAA دردوره A-level به خصوص در درس‌های زیست‌شناسی و شیمی
 • مدرک آیلتس با تمره ۷
 • شرکت در یکی از آزمون‌های UKCAT یا BMAT و کسب نمرات لازم

هزینه‌های زندگی در انگلستان

هزینه های زندگی در انگلستان به حد زیادی به شهر محل زندگی، محل اقامت مانند خوابگاه یا اجاره مسکن مربوط می شود و سبک زندگی افراد و عادت های فردی آن ها نیز تاثیر بسیاری در میزان این هزینه ها دارد که مقداری از آن را می توانید با کار ضمن تحصیل در کشور انگلستان تامین کنید.

در ادامه بحث به جدولی که از هزینه های زندگی در گرانترین شهرهای انگلستان تهیه کرده ایم توجه کنید:

مقطع تحصیلیشهریه در سال (پوند)
دبیرستان۱۷۰۰۰ – ۳۵۰۰۰
دوره A-level۲۱۰۰۰
دوره Foundation۲۱۰۰۰
کارشناسی۱۰۰۰۰ – ۳۸۰۰۰
کارشناسی ارشد۱۴۰۰۰ – ۲۲۰۰۰
دکتری۳۶۰۰۰ – ۴۸۰۰۰

 

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

یکی از شرایط مهم و اصلی برای تحصیل در انگلستان گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان است.

برای دریافت ویزای تحصیلی ابتدا باید به دانشگاه مد نظر خود درخواست بفرستید و پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کنید.

به تاییدیه پذیرش که از طرف دانشگاه فرستاده می شود CAS گفته می شود که مخفف عبارت Confirmation of Acceptance for Studies است.

برای گرفتن انواع ویزای تحصیلی انگلستان ۳ ماه پیش از شروع دوره آموزشی خود می توانید اقدام کنید.

در ادامه با انواع ویزای تحصیلی در کشور انگلستان آشنا خواهید شد:

ویزای دانش‌آموزی Tier 4 انگلستان

داوطلبان  ۴ تا ۱۷ ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند می توانند این ویزا را بگیرند. شرایط و مدارک لازم جهت اخذ این ویزا عبارتند از:

 1. ثبت‌نام در مدارس انگلستان و گرفتن نامه پذیرش
 2. امضائ رضایت‌نامه توسط والدین و یا سرپرست قانونی
 3. برخورداری خانواده از تمکن مالی کافی
 4. گذرنامه فعلی یا سایر اسناد مسافرتی معتبر
 5. مدارک نشان‌دهنده نسبت شما با والد یا سرپرست قانونی خود
 6. یک صفحه خالی در گذرنامه جهت الصاق ویزا
 7. پرداخت هزینه درخواست ویزا که برای هر فرد معادل ۳۲۸ پوند است
 8. پرداخت مبلغی به عنوان بیمه

ویزای تحصیلی عمومی Tier 4 انگلستان

 • این نوع ویزا برای افراد بیش از ۱۷ سال که تمایل به تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان دارند، تعلق می گیرد. شرایط و مدارک لازم جهت اخذ این ویزا عبارتند از:
 • ثبت‌نام دردانشگاه های  کشور انگلستان و دریافت نامه پذیرش
 • تسلط بر زبان انگلیسی و مدرک آیلتس
 • برخورداری از تمکن مالی کافی برای اثبات توانایی مالی
 • گذرنامه فعلی یا سایر اسناد مسافرتی معتبر
 • امضاء رضایت‌نامه توسط والدین و یا سرپرست قانونی (برای متقاضیان زیر ۱۸ سال)
 • مدارک نشان‌دهنده نسبت شما با والد یا سرپرست قانونی خود (برای متقاضیان زیر ۱۸ سال)
 • یک صفحه خالی در گذرنامه جهت الصاق ویزا
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا که برای هر فرد معادل ۳۲۸ پوند است
 • پرداخت مبلغی به عنوان بیمه
 • عکس پاسپورتی

دریافت انواع ویزای همراه انگلستان

پدرو مادر دانش آموز زیر ۱۸ سال میتوانند با دریافت ویزای همراه به انگلستان آمده و از وضیعت فرزند خود در انگلستان اطمینان حاصل کنند.

همراهان دانشجویان بالای ۱۸ سال نیز در مقطع کارشناسی ارشد  و بالاترمی توانند مدتی پس از ورود دانشجو به انگلستان به این کشور بیایند البته همراه در اینجا به معنی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.

در ادامه به بررسی انواع ویزاهای همراه و شرایط لازم جهت اخذ آن‌ها می‌پردازیم:

ویزای والدین دانش‌آموز

ویزای والدین دانش آموز یا گاردین این امکان را می دهد تا والدینی که قصد تحصیل  فرزندان خود در مدارس انگلستان را دارند بتوانند فرزندان خود را همراهی کنند و از وضیعت مدرسه و زندگی و محل اقامت و خوراک و سایر مسائل مربوط به فرزند خود اطمینان حاصل کنند.

این ویزا مخصوص دانش آموزان زیر ۱۸ سال است و افرادی که بیش از ۱۸ سال سن دارند نمی توانند والدین خود را به عنوان همراه به انگلستان ببرند.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ این ویزا عبارتند از:

 1. اقدام برای اخذ ویزا سه ماه پیش از شروع دوره تحصیلی فرزندان
 2. گذرنامه فعلی یا سایر اسناد مسافرتی معتبر
 3. اثبات تمکن مالی جهت تامین مخارج زندگی
 4. ترجمه رسمی مدارک
 5. یک صفحه خالی در گذرنامه جهت الصاق ویزا
 6. مدارک نشان‌دهنده دارا بودن خانه دائمی در خارج از انگلستان
 7. توانایی خرید بلیط برای ترک انگلستان در انتهای اقامت خود
 8. گواهی تاییدیه ویزای دانش‌آموزی Tier 4

ویزای اعضای خانواده انگلستان

دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به بعد می توانند برای همراهان خود که در اینجا به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اتلاق می شود، از شرایط این ویزا بهره مند شوند.

این ویزا به دانشجویان بالاتر ازمقطع کارشناسی ارشد که مدت زمان تحصیل آن ها در انگلستان بیشتر از ۹ ماه است، داده می شود.

ارائه مدارک ذیل به جهت اخذ ویزای همراه انگلستان الزامی خواهد بود:

 • ارائه مدرک برای اثبات تمکن مالی کافی
 • پاسپورت معتبر
 • سند ازدواج
 • ارائه بلیط به همراه کپی آن
 • داشتن مدارکی در مورد سفر به انگلستان در گذشته
 • همراه داشتن مبلغ معینی توسط هر یک از اعضای خانواده
 • کلیه مدارک هویتی با ترجمه

کار ضمن تحصیل در انگلستان

در کشورانگلستان دانشجویان میتوانند به کار در ضمن تحصیل بپردازند و با درآمد آن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را تا حدودی تعدیل کنند. کارهای پاره وقت گزینه ای مناسب برای دانشجویان است.

مجموع زمانی که دانشجو می تواند در انگلستان کار کند به مقطع تحصیلی مرتبط است به طوری که دانشجویان در مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت، و در مقطع دکتری تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند چرا که موفقیت در دروس تحصیلی نسبت به کار اهمیت بیشتری دارد.

مقطع تحصیلیمیزان ساعت کار مجازمیزان درامد ساعتی
زیر دیپلمبسته به دوره ی تحصیل۵.۳ پوند
کارشناسی۱۰ ساعت۶.۷ پوند
کارشناسی ارشد۲۰ ساعت۶.۷ پوند
دکتری۳۰ ساعت۶.۷ پوند

همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر به وب سایت زیر، که مقاله ای جامع در زمینه ی کار همزمان با تحصیل در انگلستان که در وبسایت رسمی آموزش و پرورش این کشور است منتشر شده است، مراجعه کنید.

ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان

دانشجویان برای کار و اقامت در انگلستان می توانند از طریق ویزاهای زیر اقدام کنند:

نوع ویزامدت اقامتتوضیحات
Tier 4 Doctorate Extension Scheme۱ سال بعد از اتمام دوره تحصیلاین ویزا برای دانشجویانی که مدت کمی تا پایان دوره دکتری دارند و و در جست و جوی شغل هستند و یا می خواهند  کارآفرین شوند، مناسب است.
Tier 2 (General)۵ سالدریافت این ویزا مناسب افرادی است که پیشنهاد کاری معتبر توسط کارفرما دارند.
Tier 1 Graduate Entrepreneur۱ سالاین ویزا مناسب فارغ‌التحصیلانی است  که ایده‌های مفید و سودآوربرای انگلستان دارند همچنین افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان را دارند نیز می توانند از این ویزا بهره مند بشوند.
Tier5 GAE۱ تا ۲ سالبه متقاضیانی که تمایل به تحقیق و آموزش و تجربه کار کوتاه مدت در انگلستان دارند، توصیه می شود.

پس از تایید دولت انگلستان شما می توانید به صورت دائم در این کشور کار کرده و شامل اقامت پس از تحصیل در کشور انگلستان بشوید و آینده ی شغلی خود را بسازید.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره