ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان

دانشجویان بین‌المللی که تحصیلات خود را در سال ۲۰۲۰ یا پس از آن در انگلستان آغاز نمایند امکان اخذ ویزای کار پس از تحصیل (PSW) یا ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان را خواهند داشت. این ویزا معمولا اجازه زندگی و کار به مدت ۲۴ ماه پس از فارغ‌التحصیلی را برای افراد فراهم می‌آورد.

دارندگان این ویزا می‌توانند در هر شغلی که پس از فارغ‌التحصیلی می‌یابند به فعالیت بپردازند و هدف از این کار فراهم کردن امکان تغییر این ویزا به ویزای کار عمومی می‌باشد. فرصت ۲ ساله زندگی و کار در انگلستان، این کشور را به مقصدی جذاب برای دانشجویانی که به دنبال شروع فعالیت بین‌المللی خود هستند، تبدیل کرده است.

معمولا فارغ‌التحصیلان تمامی دانشگاه‌های انگلستان می‌توانند اقدام به اخذ ویزای کار پس از تحصیل نمایند؛ این دانشگاه‌ها باید به عنوان موسسه ای معتبر به تایید دولت انگلستان برسند که از آن‌ها به عنوان حامی مجاز نیز یاد می‌شود.

ویزای کار پس از تحصیل، به فارغ‌التحصیلان رشته‌های دانشگاهی ارائه می‌گردد. این ویزا تا سال ۲۰۱۹ فقط در اختیار فارغ‌التحصیلان رشته‌های خاصی قرار می‌گرفت ولی از سال ۲۰۲۰ به بعد فارغ‌التحصیلان همه رشته‌های تحصیلی مشمول اخذ این ویزا می‌شوند. افرادی که در دوره‌های تحصیلی کوتاه‌مدت مانند دوره A-Levels در کشور انگلستان یا دوره‌های آموزش زبان انگلیسی شرکت می نمایند، امکان اخذ این ویزا را نخواهند داشت. 

اخذ انواع ویزاهای انگلستان معمولا نیاز به یک حامی دارد که این حامی اغلب یک کارفرما می‌باشد. ولی ویزای کار پس از تحصیل نیاز به حامی نداشته و دانشگاهی که از آن فارغ‌التحصیل می‌شوید، حمایتگر شما خواهد بود.

اشتغال در انگلستان پس از فارغ‌التحصیلی

قوانین جدید ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان به شما این امکان را می‌دهد که پس از فارغ‌التحصیلی بتوانید در این کشور مشغول به کار شوید. شما برای این کار باید فارغ‌التحصیل یکی از موسسات معتبر آموزش عالی باشید. این نوع ویزا فرصت شما را برای یافتن کار پس از اتمام دوره تحصیلی افزایش می‌دهد و تاثیری بر میزان فعالیت و اشتغال شما در دوران تحصیل نخواهد داشت. تا پیش از این فقط دانشجویان دکتری که دارای ویزای Tier 4 بودند امکان استفاده از این فرصت را داشتند ولی از سال ۲۰۲۰ به بعد دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز از این نوع ویزا بهره‌مند خواهند بود.

 شرایط پس از اتمام اعتبار ویزای کار پس از تحصیل

دارندگان ویزای PSW این امکان را دارند که به مدت دو سال پس از فارغ‌التحصیلی در انگلستان اقامت داشته و در هر موقعیت شغلی ممکن مشغول به کار شوند. اما پس از اتمام این مدت در صورتی که بخواهند زمان بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند باید ویزای خود را به ویزای کار عمومی تغییر دهند. برای این کار شغل شما باید مطابق با شرایط ویزای کار Tier 2 باشد و این بدان معناست که درآمد سالیانه شما باید حداقل ۳۰ هزار پوند باشد؛ البته برای برخی از مشاغل این مبلغ می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد.

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره