کار ضمن تحصیل در کشور انگلستان

جالب است که بدانید کار ضمن تحصیل در کشور انگلستان امری بسیار رایج است و بر اساس اولین نظرسنجی سالانه درباره امور مالی دانشجویان کشور انگلستان، بیش از ۵۲ درصد از دانشجویان برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی خود، کار میکنند.

براساس این نظرسنجی، دانشجویان برای پرداخت بخشی از هزینه های زندگی خود در دوران دانشگاه، درکنار کمک مالی والدین، پس انداز و کمک‌های دولتی، متکی به کار دانشجویی هستند. با ما همراه باشید تا درباره شرایط کار ضمن تحصیل در انگلستان اطلاعات بیشتری بدست آورید: 

حقوق کار دانشجویی در کشور انگلستان 

کشور انگلستان هر ساله حقوق پایه مصوبی را به کارفرمایان اعلام میکند و تمام کارفرمایان موظف به اجرای آن می باشند. حقوق پایه مصوب (NMW-National Minimum Wage) برای دانشجویان ۱۸ تا ۲۰ سال ۵.۳ پوند در هر ساعت می باشد. و بر همین اساس حقوق پایه مصوب برای دانشجویان بالای ۲۱ سال ۶.۷ پوند در هر ساعت می باشد.
لازم به ذکر است شما برای کار در حین تحصیل باید شماره بیمه ملی (National Insurance Number) خود را به کارفرما ارائه نمایید. این امر کلیه پرداخت های مالیاتی و بیمه ای شما در حین کار را به درستی ثبت و ضبط می نماید. 

 انواع کارهای دانشجویی در کشور انگلستان 

طیف وسیعی از مشاغل نیمه وقت برای دانشجویان در کشور انگلستان موجود می باشد. باید این امر را در نظر داشته باشید که مزیت داشتن یک شغل نیمه وقت، تنها یک منبع درآمد اضافی برای شما نیست، بلکه فرصت بسیار خوبی برای ملاقات افراد جدید و گسترش دامنه ارتباطات فردی شما می باشد.

از رایج ترین مشاغل نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی فعالیت در زمینه های خرده فروشی، مهمان داری و مشاغل فصلی می باشد که به نوعی کمک خرجی برای هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور انگلستان به حساب می آید. از سوی دیگر، ممکن است شما بتوانید دوره کارآموزی را در شرکتی که به رشته تحصیلی شما مرتبط باشد، پیدا کنید و در برخی شرایط در حین دوره کارآموزی از حقوق پایه مصوب (NMW) که در بالا ذکر شد نیز بهره مند شوید. 

 کار دانشجویی در دانشگاه های کشور انگلستان 

شما می‌توانید برای یافتن کار‌های دانشجویی نیمه وقت در محیط دانشگاه نیز اقدام نمایید. در طول تابستان، اساتید ممکن است به دنبال دستیار تحقیقاتی باشند، یا ممکن است در یکی از بخش های دانشگاه مانند کتابخانه فرصت های شغلی وجود داشته باشد. انجمن ملی خدمات اشتغال دانشجویی (National Association of Students Employment Service)  نیز دارای راهنمایی‌های مفیدی برای دانشجویان بین‌المللی جویای کار می باشد. 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره