آشنایی با ویزا کار پس از تحصیل در انگلستان

دانشجویان بسیاری از کشورهای جهان علاقه مند به تحصیل در انگلستان هستند و برای ورود به دانشگاه های این کشور بسیار تلاش می کنند. با تحصیل در دانشگاه های این کشور، موقعیت های کاری بسیار مناسبی برای داوطلبان فراهم می شود که آینده فرد را از هر لحاظ تامین می کند. امکان دریافت ویزا کار پس از تحصیل در انگلستان برای دانشجویان وجود دارد که باعث شده فرصت طلایی برای اخذ اقامت دائم انگلستان باشد. بنابراین آشنایی با ویزا کار پس از تحصیل در انگلستان برای تمامی کسانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند بسیار مهم است.

تغییرات جدید ویزا کار پس از تحصیل در انگلستان

ویزای کار پس از تحصیل در انگلستان این امکان را برای دانشجویان فراهم می کند تا بتوانند در موقعیت شغلی مناسبی در انگلستان شروع به کار کنند.

طبق قوانین جدید، از پاییز سال ۲۰۲۰، دانشجویان بین المللی که موفق به دریافت پذیرش تحصیلی از این کشور شده اند، می توانند با ارسال درخواست برای مسیر مهاجرت فارغ التحصیلان که به تازگی تصویب شده تا دو سال پس از فارغ التحصیلی در انگلستان مانده و کار کنند و اقامت انگلستان را تا دو سال داشته باشند.

در این روش برای دریافت ویزا کار پس از تحصیل دانشجیان بین المللی باید یک مدرک کارشناسی و یا بالاتر که از یکی از مراکز معتبر آموزشی در انگلستان دریافت شده، در زمان درخواست برای ویزا کار پس از تحصیل به سفارت ارائه بدهند. همچنین داشتن، ویزای Tier 4 معتبر در زمان درخواست این ویزا ضروری است.

زمانی که صحبت از آشنایی با ویزا کار پس از تحصیل در انگلستان می شود باید گفت که متقاضیان درخواست این نوع ویزا می توانند حداکثر به مدت دو سال در انگلستان بمانند. همچنین  اگز فارغ التحصیلان در مشاغلی که نیاز به مهارت بالا داشته باشند استخدام شوند و واجد شرایط ویزا کار با مهارت بالا باشند، می توانند برای ادامه کار در انگلستان ویزا خود را تغییر داده و مدت بیشتری در انگلستان اقامت داشته باشند.

این نوع ویزا که در سپتامبر سال ۲۰۱۹ اعلام شد و از تابستان ۲۰۲۱ قابل اجرا است. به این صورت که هر دانشجو بین المللی که در پاییز سال ۲۰۱۹ در انگلستان شروع به تحصیل کند، زمانی که برای برنامه ها دسته جدیدی باز می شود، واجد شرایط دریافت این نوع ویزا می شوند به شرطی که ویزا Tier 4 معتبر داشته باشند.

دولت انگلستان اخیرا راهنمای جدیدی را معرفی کرده است که در آن تائید کرده است که افرادی که به علت شرایط به وجود آمده توسط Covid-19 به صورت آنلاین در دانشگاه های انگلستان در حال تحصیل هستند، به شرطی که تا ۶ آوریل ۲۰۲۱ در انگلستان باشند می توانند برای post-study work visa یا ویزا کار پس از تحصیل درخواست ارسال کنند.

امتیازات انگلستان برای فارغ التحصیلان بین المللی در زمینه اشتغال

وب سایت تایمز در ژانویه سال ۲۰۱۹ گزارشی با عنوان حمایت از اشتغال به کار فارغ التحصیلان بین المللی: تحقق وعده منتشر کرد که با مشارکت نهادهای مسئول در زمینه آموزش تهییه شده بود و در آن به بررسی این موضوع که دانشگاه ها چگونه از فارغ التحصیلان بین المللی خود حمایت می کنند تا در حرفه و شغلی مناسب شروع به کار کنند پرداخته شده بود. در این مقاله ابتکارات نوین دانشگاه های انگلستان برای اشتغال فارغ التحصیلان به نمایش گذاشته شده بود.

در وب سایت UUKI پیشنهادهایی در مورد بهره جستن از استعداد های دانشجویان بین المللی در ایجاد بازارهای صادراتی با استفاده از مهارت های زبان و دانش فارغ التحصیلان بین المللی انگلستان ارائه شده است که همگی در زمینه اشتغال دانشجویان بین المللی در انگلستان و در راستای دست یابی به موقعیت های شغلی ایده آل است که آینده شغلی و شرایط رفاهی مطلوبی را از آن این دسته از افراد می کند.

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره