آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور انگلستان

کشور انگلستان با داشتن بهترین دانشگاه ها در سطح جهان مقصدی پرطرفدار برای ادامه تحصیل می باشد به طوری که سالانه نزدیک به ۵۰۰ هزار دانشجو برای تحصیل در انگلستان روانه این کشور می شوند. اما سوالی که ذهن بسیاری از داوطلبان را به خود مشغول کرده این است که چه فرصت های کاری پس از فارغ التحصیلی برای افراد فراهم است؟ آینده کاری فارغ التحصیلان به چه صورت است؟ و به طور کلی از لحاظ کاری چه سرنوشتی در انتظار فارغ التحصیلان کشور انگلستان می باشد؟ در این مقاله به بررسی آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور انگلستان خواهیم پرداخت.

 

 

فارغ التحصیلی از انگلستان و ورود به بازار کار

پس از پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی در انگلستان و دریافت مدرک، داوطلبان برای ورود به بازار کار آماده خواهند شد به عبارتی پس از فارغ التحصیلی زندگی داوطلب دستخوش تغییراتی خواهد شد و فرد باید خود را برای کار در انگلستان و تجربه شرایط زندگی جدید آماده کند.

در حال حاضر دانشجویان عضو اتحادیه اروپا برای کار و یا تحصیل در انگلستان نیاز به ویزا ندارند اما دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا باید برای تحصیل یا کار در این کشور ویزا مخصوص هر کدام را داشته باشند.

بازار کار برای فارغ التحصلان در انگلستان چگونه است؟

چشم انداز شغلی و آینده کاری در کشور انگلستان با توجه به رشد سریع افتصادی و گسترش تجارت و صنایع مختلف، بسیار روشن است. رشد اقتصاد و پیشرفت صنایع باعث شده تا بازار کار این کشور همواره فرصت های ایده آلی برای افراد تازه کار و فارغ التحصیلان به ارمغان بیاورد.

بیشتر داوطلبان ادامه تحصیل در کشور انگلستان با توجه به شرایط زندگی، ثبات اقتصادی و موقعیت های کاری مطلوب موجود در این کشور، انگلستان را برای تحصیل انتخاب می کنند که باید گفت تصمیمی درست و به جا می باشد.

باید گفت از سال ۲۰۱۰ تا زمان حال بازار کار برای فارغ التحصیلان در حال رونق بوده به طوری که اکنون این بازار به بیشترین میزان رونق خود رسیده است که بیشترین سهم را بخش خدمات با بالاترین نرخ اشتغال زایی به خود اختصاص داده است.

به عنوان مثال طبق آمار به دست آماده در سال ۲۰۱۳ رشته های زیر به ترتیب بیشترین درصد اشتغال زایی را به خود اختصاص داده اند:

 • رشته های پزشکی ۹۵ درصد
 • مشاغل مرتبط با پزشکی ۹۳ درصد
 • رشته های مطالعات رسانه ۹۳ درصد
 • فناوری ۹۲ درصد
 • علوم کشاورزی ۹۱ درصد
 • معماری ۹۰ درصد
 • تجارت و مالی ۹۰

آیا امکان دریافت اقامت پس از فارغ التحصیلی در کشور انگلستان وجود دارد؟

دانشجویان ایرانی و به طور کلی دانشجویان غیر عضو اتحادیه اروپا برای ماندن در انگلستان پس از فارغ التحصیلی باید ویزای کاری انگلستان را دریافت نمایند.

برای اینکه بتوانید ویزای کاری انگلستان دریافت کنید به یک پیشنهاد کاری نیاز دارید. به طور کلی ویزاهای کاری انگلستان شامل دو دسته زیر می شوند:

 • Tier1
 • Tier2

اکثر دانشجویانی که پیش از اتمام ویزای تحصیلی خود، موفق به دریافت پیشنهاد کاری می شوند می توانند برای دریافت ویزای Tier2(عمومی) اقدام کنند. اما برای دریافت ویزای Tier 1 داوطلب باید شرایط زیر را دارا باشد:

 1. خود کار آفرین باشد.
 2. و یا قصد سرمایه گذاری در کشور کانادا داشته باشد.

مدت ویزای کاری شما در کشور انگلستان به طول دوره تحصیلی شما بستگی دارد به طوری که زمانی که برای اولین بار ویزای دانشجویی خود را دریافت می کنید به نوعی مدت زمان ویزای کاری شما نیز تعیین می شود.

بر اساس قانون جدید تصویب شده برای دوره های تحصیلی که طول آن ها یک سال یا بیشتر است، دانشجویان به مدت ۲ سال فرصت دارند تا ویزای تحصیلی خود را تمدید با ان را به ویزای کاری تبدیل نمایند.

نکه مهم دیگری که برای دریافت ویزای کاری انگلستان دارای احمیت است میزان درآمد شغل انتخابی است به طوری که درآمد سالانه فرد باید بیش از ۲۰ هزار پوند باشد.

 

آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور انگلستان

 

چگونه در کشور انگلستان کار پیدا کنیم؟

انگلستان کشور وسیع که فرصت های شغلی بیشماری برای فارغ التحصیلان فراهم کرده است.بازار کار کشور انگلستان برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی تفاوتی قائل نیست و همه از حقوق و شرایط یکسانی بهره مند هستند.

برای یافتن کار در کشور انگلستان اولین قدم بررسی بازار کار حیطه ای است که قصد ورود به آن را دارید می باشد. با کسب اطلاعات می توانید برای رسیدن به کار و جایگاه ایده آل خود برنامه ریزی کنید.

یکی از ساده ترین روش های یافتن کار در کشور انگلستان، جست و جوی اینترنتی می باشد. برای این کار کافی است به سایت های کاریابی نظیر Monster، Jobsite و Totaljobs مراجعه کنید و یا شغل مورد نظر خود را به طورمستقم در مونور جستجو وارد کنید.

هچنین بسیاری از شرکت ها از طریق وب سایت و یا سایر شبکه های مجازی اقدام به جذب نیرو می کنند بنابراین توجه به این مورد نیز برای یافتن کار در انگلستان می تواند بسیار موثر باشد. در روزنامه ها نیز قسمتی برای آگهی های استخدامی جود دارد که می توانید به آن ها نیز مراجعه کنید.

 

آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور انگلستان

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره