آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور کانادا

کشور کانادا با داشتن بهترین دانشگاه ها در سطح جهان مقصدی پرطرفدار برای ادامه تحصیل می باشد به طوری  پذیرش از کشور کانادا می شوند. اما سوالی که ذهن بسیاری از داوطلبان را به خود مشغول کرده این است که چه فرصت های کاری پس از فارغ التحصیلی برای افراد فراهم است؟ آینده کاری فارغ التحصیلان در کانادا به چه صورت است؟ و به طور کلی از لحاظ کاری چه سرنوشتی در انتظار فارغ التحصیلان کشور کانادا است؟ در این مقاله به بررسی آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور کانادا خواهیم پرداخت.

 

 

فارغ التحصیلی از کانادا و ورود به بازار کار

پس از پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی در کانادا و دریافت مدرک داوطلبان برای ورود به بازار کار آماده خواهند شد به عبارتی پس از تحصیل در کانادا و فارغ التحصیلی زندگی داوطلب دستخوش تغییراتی خواهد شد و فرد باید خود را برای کار در کانادا و تجربه شرایط زندگی جدید آماده کند.

بازار کار کشور کانادا برای فارغ التحصیلان بسیار فعال و پویا می باشد به طوری که همواره از نیروی های کاره تازه نفس استقبال می کند که در اصل صنعت رو به رشد کشور کانادا بسیار بر این موضوع تاثیرگذار است.

بازار کار برای فارغ التحصلان کانادا چگونه است؟

چشم انداز شغلی و آینده کاری در کشور کانادا با توجه به رشد و پیشرفت صنایع این کشور بسیار روشن می باشد. رشد اقتصاد و پیشرفت صنایع باعث شده تا بازار کار این کشور همواره فرصت های ایده آلی برای افراد تازه کار و فارغ التحصیلان به ارمغان بیاورد.

بخشی از بازار کار در کشور کانادا به صورت کاملا سنتی مدیریت می شوند مانند بانکداری و گردشکری اما بخش دیگر رویکردی کاملا نوین دارد که این بخش ها شامل مهندسی نرم افزار، فتوری اطلاعات، مهندسی نفت، انیمیشن و صنایع خدماتی می باشد.

آیا می توان پس از فارغ التحصیلی ویزای کاری کانادا دریافت کرد؟

بله، به این صورت که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی باید درخواست اجازه کار پس از تحصیل Post-Graduation Work Permit (PGWP) بدهند. فراهم کردن شرایط دریافت اجازه کار پس از تحصیل برای داوطلبان امر سختی نیست. داوطلبان با دریافت این مجوز می توانند حداکثر به مدت ۳ سال می توانند در این کشور اقامت کنند.

برای دوره هایی که طول آن ها کمتر از ۸ ماه باشد مجوز کار داده نمی شود. به طور کلی مدت زمان مجوز کار پس از تحصیل به طول دوره بستگی دارد به طوری که:

 

آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور کانادا

 

طبق آخرین مصوبات دولت کانادا از سال ۲۰۱۹ داوطلبان برای درخواست ویزای کار پس از تحصیل ۱۸۰ روز فرصت دارند که ان زمان از اولین روز پس از فارغ التحصیلی و دریافت ریز نمرات و نامه رسمی از یک موسسه آموزشی دارای تائیدیه DLI شروع می شود.

چگونه در کشور کانادا کار پیدا کنیم؟

برای یافتن کار در کشور کانادا اولین قدم بررسی بازار کار حیطه ای است که قصد ورود به آن را دارید می باشد. با کسب اطلاعات می توانید برای رسیدن به کار و جایگاه ایده آل خود برنامه ریزی کنید.

یکی از ساده ترین روش های یافتن کار در کشور کانادا، جست و جوی اینترنتی می باشد. برای این کار کافی است به سایت های کاریابی نظیر Jobs Canada، Job Posting، Workopolis، Talent Egg و Monster مراجعه کنید و یا شغل مورد نظر خود را به طورمستقم در مونور جستجو وارد کنید. همچنین وب سایت Job Bank مرجع دولتی کشور کانادا برای یافتن کار می باشد.

هچنین بسیاری از شرکت ها از طریق وب سایت و یا سایر شبکه های مجازی اقدام به جذب نیرو می کنند بنابراین توجه به این مورد نیز برای یافتن کار در کانادا می تواند بسیار موثر باشد علاوه بر آن روش های سنتی تر نیز برای یافتن کار وجود دارد از جمله جستجو در روزنامه ها و مجله ها.

 

آینده کاری فارغ التحصیلان در کشور کانادا

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره