بهترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۲۲

کشور انگلستان یکی از کشورهای فعال در زمینه جذب دانشجویان بین المللی می باشد و سالانه پذیرای هزاران دانشجو از سرتاسر جهان است. علت اصلی محبوبیت آن را می توان به وجود دانشگاه های برتر در سطح جهانی و ارائه خدمات آموزشی با کیفیت در آن ربط داد. ممکن است همه داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان توانایی مالی کافی برای تحصیل در این کشور نداشته باشند. دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان یکی از بهترین گزینه ها خواهد بود. در ادامه مقاله با بررسی بهترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۲۲ همراه شما خواهیم بود.

 

 

اهمیت دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان

انگلستان در طی چند سال اخیر در لیست ۵ کشور پرتقاضا برای مهاجرت تحصیلی قرار دارد و بسیاری از داوطلبان رویای تحصیل در انگلستان را در سر می پرورانند. دلایلی زیادی برای مجذوب شدن دانشجویان به این کشور وجود دارد که از آن جمله م توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سیستم آموزشی قوی
 • وجود دانشگاه های رده بالا
 • ارائه مدارک تحصیلی معتبر
 • شرایط زندگی و رفاهی ایده آل در انگلستان
 • امکان دریافت اقامت دائم انگلستان
 • وجود فرصت های شغلی مطلوب بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی

 

انگلستان خدمات آموزشی سطح بالایی به دانشجویان و دانش آموزان خود ارائه می دهند و همانطور که می دانید با افزایش کیفیت، هزینه ها نیز افزایش می یابد. تحصیل در کشور انگلستان رایگان نیست و مسئله ای که ذهن بسیاری از داوطلبان ادامه تحصیل در انگلستان را به خود مشغول کرده است هزینه های تحصیل در کشور انگلستان می باشد.

بنابراین برای کسانی که قصد تحصیل در انگلستان دارند و به علت نداشتن تمکن مالی کافی و یا عدم تداوم آن در طول دور تحصیلی نگران هزینه های تحصیلی خود هستند، دریافت بورسیه تحصیلی دارای اهمیت فراوانی است.

انواع بورسیه های تحصیلی کشور انگلستان

برای یافتن بهترین بورسیه تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۲۲ باید بورسیه ای را انتخاب کنید که مناسب شما و رشته تحصیلیتان باشد. بنابراین اولین قدم آشنایی با انواع مختلف بورسیه های تحصیلی است که کشور انگلستان به دانشجویان ارائه می دهد.

به طور کلی بورسیه های تحصیلی انگلستان به ۲ دسته تقسیم می شوند:

 • بورسیه‌های دولتی
 • بورسیه‌های ارائه شده توسط خود دانشگاه

معرفی بهترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در سال ۲۰۲۲

برنامه بورسیه تحصیلی انگلستان برای اکثر رشته های تحصیلی در دسترس است و دانشجویان در تمامی مقاطع از کارشناسی تا دکتری می توانند برای دریافت آن ها اقدام کنند.

در ادامه بهترین بورسیه های تحصیلی انگلستان را اعم از بورسیه های تحصیلی دولتی و بورسیه های دانشگاهی معرفی خواهیم کرد.

بهترین بورسیه های تحصیلی دولتی انگلستان در سال ۲۰۲۲

Chevening Scholarships

بورسیه چونینگ یکی از مشهورترین و بهترین نوع بورسیه تحصیلی دولتی انگلستان است. این بورسیه برای داوطلبانی در نظر گرفته شده که قصد تحصیل در یک دوره کارشناسی ارشد یکساله در یکی از دانشگاه های انگلستان را دارند و به دانشجویان بین المللی از چند کشور خاص که ایران هم جز آن ها می باشد ارائه می گردد.   بورسیه جونینگ فول فاند می باشد یعنی کلیه هزینه های فرد از جمله هزینه شهریه، بلیط هواپیما و هزینه های زندگی فرد را پوشش می دهد.

Scotland Saltire Scholarships

این بورسیه دولتی توسط دولت اسکاتلند تامین بودجه می شود به دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد رشته های علوم، تکنولوژی، صنایع خلاق، علوم پزشکی و انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر را در یکی از دانشگاه های اسکاتلند دارند، تعلق می گیرد. این بورسیه برای دانشجویان کانادایی، چینی، هندی، ژاپنی، پاکستانی و آمریکایی در نظر گرفته شده و حدود ۸ هزار پوند ارزش دارد.

بهترین بورسیه های تحصیلی دانشگاهی انگلستان

Gates Cambridge Scholarships

دانشگاه کمبریج بورسیه های تحصیلی متتنوع و متعددی به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که معروف ترین آن بورسیه تحصیلی گیتز کمبریج است که دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هر رشته ای می توانند برای دریافت آن اقدا کنند. این بورسیه از نوع فول فاند یا کامل است و تمام هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را تامین می کند.

همانطور که گفته شد بورسیه های دانشگاه کمبریج انگلستان بسیار متعدد است در نتیجه گزینه های زیادی برای درخواست وجود دارد. اگرچه رقابت زیادی برای دریافت این بورسیه ها زیاد است.

Clarendon Scholarships at University of Oxford (UK)

دانشگاه آکسفورد یی از برترین و مطرحترین دانشگاه های انگلستان است و هر ساله تعداد بسیار زیادی دانشجو برای ورود به آن با یکدیگر رقابت می کنند. نزدیک به ۱۴۰ بورسیه توسط این دانشگاه به دانشجویان ارائه می گردد تا دانشجویانی که از استعداد کافی برخوردارند بتوانند بدون دغدغه های مالی تحصیل کنند که برخی از آن ها برای دانشجویان بین المللی نیز می باشد. بورسیه تحصیلی کلرندون دانشگاه آکسفورد به دانشجویانی که شایستگی علمی و سوابق تحصیلی درخشان و دارای پذیرش از رشته های این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی اعطا می گردد. این بورسیه از نوع فول فاند است.

Edinburgh Global Research Scholarships

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان مقطع دکتری قصد انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی دارند اعطا می گردد. این بورسیه به  ۳۰ دانشجو تعلق می گیرد و تنها مابه تفاوت بین شهریه دانشجویان بومی و بین المللی را پرداخت می کند.

University of Sussex Chancellor’s International Scholarships

دانشگاه ساکس که یکی دیگر از دانشگاه های معتبر انگلستان ان بورسیه های متنوعی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. بورسیه این دانشگاه به دانشجوان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد که دارای سوابق تحصیلی درخشان و رزومه تحقیقاتی قوی دارند تعلق می گیرد. این بورسیه به مدت یک سال نیکی از هزینه های شهریه دانشجو را پرداخت می کند.

Bristol University Think Big Scholarships

بورسیه Think big  یکی از بورسیه های مشهور دانشگاه بریستول است که در دو مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می شود و شامل مبلغی بین ۵ الی ۲۰ هزار پوند می باشد.

University of West London International Ambassador Scholarships

دانشجویان در تمامی مقاطع می توانند برای دریافت بورسیه دانشگاه وست لندن اقدام کنند. این دانشگاه در اکثر مواقع خود دانشجویان مستعد را شناسایی کرده و به آن ها کمک های مالی ارائه می دهد تا هیچ داشجویی از تحصیل محروم نباشد. این دانشجویان به عنوان سفیر فرهنگی دانشگاه عمل کرده و هرکدام بورسیه‌ای تا ۵ هزار پوند را دریافت می‌کنند.

University of West England Chancellor’s Scholarships

بورسیه دانشگاه وست انگلستان  به مدت یکسال شهریه تحصیل دانشجویان را پرداخت می‌کند. این دانشگاه بورسیه‌های دیگری چون بورسیه UWE Millennium Development Scholarships را نیز به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد که شامل ۵۰% تخفیف شهریه در برخی رشته‌ها می‌شود.

Sheffield Hallam University Transform Together Scholarships

بورسیه دانشگاه شفیلد هالام برای دانشجویان دوره های تمام وقت در تمامی ماطع در نظر گرفته شده است. دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزرش محور با دریافت این بورسیه می‌توانند از تخفیف ۵۰ درصدی در شهریه برای نخستین سال تحصیل خود برخوردار گردند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان

امکان دریافت بورسیه های تحصیلی انگلستان در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است اما بیشتر بورسیه ها برای مقع تحصیلات تکمیلی ارائه می شود بناباین برای بورسیه های تحصیلی مقطع کارشناسی انگلسان رقابت بیشتری وجود دارد و شانس دریافت کمتر است.

همچنین به این نکته نیز توجه کنید که بورسیه های تحصیلی اصولا برای دوره ها تحصیلی تمام وقت در انگلستان اختصاص دارند و دوره های نیمه وقت از شانس کمتری برای دریافت بورسیه برخوردار هستند و بیشتر موسسات آموزشی برای دوره های نیمه وقت بورسیه نمی دهند.

هر بورسیه ممکن است شرایط خاص خود را داشته باشد بنابراین توجه کنید که قبل از اقدام برای آن ها از شرایط آن ها به خوبی باید اشنا شوید. در ادامه برخی از شرایط کلی که برای اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان مورد نیاز است نوشته شده است.

 • معدل و ریزنمرات بالا
 • بالا بودن نمره مدرک زبان مانند آیلتس، تافل، دولینگو و… ( نمره آیلتس ۷ به بالا، برای دریافت بورسیه فول فاند نمره آیلتس ۸ به بالا مورد نیاز می باشد)
 • ارائه تجربیات تحقیقاتی و مقالات
 • داشتن سابقه کار یا تجربه کارآموزی برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

 

بهترین بورسیه های تحصیلی انگلستان در سال 2022

 

۰۸ هشت سال از تأسیس موسسه پیوند می گذرد و بین ۳۰ تا ۵۰ دانش آموز سالانه توسط موسسه پیوند، وارد مدارس نمونه و دانشگاه ها می شوند. درباره پیوند بیشتر بدانید
فرم درخواست مشاوره